Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum pastratzi pasiunea in viatza de cuplu?


Recommended Posts

Buna la toata lumea! Poate ca subiectul acesta s-a mai discutat - in cazul asta imi cer scuze - dar pe mine ma framanta o chestie: sunt casatorita de doar 2 ani,inca nu a intervenit monotonia sau rutina,dar imi este teama de asta. N-as vrea ca peste cativa ani sa ne privim ca doi straini,si sa nu mai avem ce sa ne spunem. Sigur,unde exista dragoste nu se poate intampla asta...dar fara voia noastra se ivesc diferite probleme. As avea nevoie de sfaturi de la doamnele care sunt casatorite de mai mult timp,cum se prezinta o casnicie dupa cativa ani,cum se comporta barbatul in viata de cuplu ? Si mai ales,cum reusiti sa combateti rutina,monotonia? Va multumesc, Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sorina, precis o sa ti se spuna de mese romantice, lenjerie intima sexy si alte abureli in care, personal, nu cred. fundamental intr-un cuplu este altceva, astea sunt doar condimente. vorba aceea, daca ai ars mancarea, poti sa pui tu cel mai costisitor si exotic condiment, nu o mananca nimeni. cand ai ce sa vorbesti, cand faci lucruri impreuna, cand construiesti familia cu respect si dragoste, poti sa stai si in pijamale la cina, noaptea va fi foarte fierbinte! daca esti superficial si nu te intereseaza partenerul de viata la modul profund, nici cea mai sofisticata si decoltata rochie de la Victoria's Secret nu-ti va tine barbatul aproape de inima, budoar si casa. din experienta iti spun ca mai pasionat mi-a fost barbatul cand i-am fost alaturi intr-o vreo chestie dificila sau cand l-am confortat in fiecare zi in perioade grele cu zambetul pe buze si cu urechi rabdatoare la povesti, decat cand m-am impopotonat si eu ca toate femeile copiind 9 saptamani jumate sau m-am fandosit cu strategii hollywoodiene bune doar pentru o seara. nu spun ca sunt impotriva, doamne fereste! ca si mie imi plac scenele rupte din film :) vorbesc de pasiunea care coboara in inima, nu se rezuma numai la senzatii tari. acum, depinde de parteneri, daca sunt tipul cerebral, prietenia intretine pasiunea de la sine. daca nenea are cristalinul dezvoltat si reactioneaza numai la stimuli vizuali...hehe, poate ca vecina are rochie mai scurta si strategii mai evoluate ca ale iubitei personale si deci poti sa stai si in cap, floarea pasiunii o sa depaseasca granitele casei pana in gradinile altora :) nu stiu ce sa iti mai spun, imaginatiile partenerilor ar trebui sa fie compatibile si placerile cam la aceleasi standarde. ca d'aia n-a mers mariajul intre Marilyn Monroe si Arthur Miller, de exemplu :)). degeaba a invatat ea sa gateasca si sa planteze verzituri in gradina de dragul lui. poti sa spui ca nu era o femeie sexy si pasionala? inteleg ca vorbim de pasiunea in relatii conjugale, ca la capitolul mi-am pierdut capul pentru nenea ala cu muschi si transpiratie plina de feromoni intervin alte explicatii, sugestii si reclamatii. :) sper sa nu aruncati cu rosii, asta e parerea mea sincera, dau in scris si semnez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Conchita, iti multumesc din suflet pentru raspunsul tau...asta cautam eu,un raspuns sincer, din experienta proprie. M-ai facut sa reflectez asupra unor lucruri si tind sa cred ca ai dreptate....uneori,cand iesim in oras,ma gatesc ,ma imbrac la 4 ace..si ce folos? Ca stau cu gura pe el,il critic si-mi dau seama ce cicalitoare sunt...si mereu imi promit ca este ultima oara. El imi spune ca cel mai mai mult ma iubeste in pijamale,dar zambitoare si discutand deschis. Nu mi-am dat seama ca prin comportamentul meu,uneori exagerat,il indepartez...degeaba sunt eu gatita si pusa la punct daca ma comport absurd. O sa incerc sa ma schimb,sa am mai multa incredere in noi,si sa fiu mai diplomata....m-au ajutat randurile scrise de tine. Iti multumesc![flo] Cand o sa uit,am sa recitesc mesajul de la tine...si sa revin cu picioarele pe pamant.[olala] Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu sunt perfect de acord! Sotul meu nu prea da doi bani pe chestii din alea sexy. Pe mine ma prefera goala si draguta. Trebuie insa sa fii mereu noua si in pat(dar cred ca mai mult conteaza initiativele decat accesoriile). Noi suntem casatoriti de 3 ani dar suntem impreuna de 13. Si e ca la inceput! Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mai fetelor,multumesc pentru raspunsuri....deci am sanse mari ca casnicia noastra sa ramana vie. Si eu care imi faceam griji...de,sunt si eu la inceput,si nu prea stiu secrete. Va sunt recunoscatoare daca mi le impartasiti si mie[il][flo] Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred in artificiile acestea, cred ca numai barbatii superficiali au nevoie expres de stimulente de acest gen. Si eu am incercat, ca asa scrie la carte, ce vrei, nu ca primisem vreo reclamatie. Sa va spun si experienta: aveam numai chiltei si sutiene albe si negre. Ce-mi vine, trecandu-mi prin mana o revista pentru femei, hai domne' sa mai aduc si eu ceva nou in relatie. Imi cumpar dantela rosie-grena, ce sa mai, "il dau pe spate" mi-am zis. Rezultatul seara?? Nici n-a observat!!! Era muuult mai interesat cum sa scape de obiectele acelea, care-l impiedica sa vada frumusete, mai repede!!! Mi-a si zis, dupa ce eu am protestat, ca de ce m-oi fi chinuind cu artificiile astea ca lui ii plac goala [bis][olala]. Viata de cuplu nu e formata numai din [pathot], sunt atatea nimicuri care te leaga, eu pe acestea le consider foarte importante, de la a reactiona la glume, de a stii ca se poate baza pe tine, ca si colega, de nu il lua la misto, sa-si piarda increderea in tine, cum te joci cu copilul, sa ai pasiuni comune (stiu eu, formula 1, fotbal, baschet) samd. Al meu e in culmea fericirii daca merg cu el la vreun meci de hochei sau daca privesc cu el un meci de fotbal, sau ski...Ma iubeste ca sunt si camaradul lui, nu numai o femeie! Si ma iubeste cand joc carti cu parintii lui! :) Ce nu pierd din vedere, e ca trebuie sa fiu mereu curata si ingrijita, nu ma refer neaparat la moda, ci la aspectul acela de ingrijit. Sa miros mereu frumos si ce e drept, iesim cam o data pe saptamana undeva, bar (nu-ti inchipui nu stiu ce bar hollywoodian, la barul din colt cum ar veni) cu gasca. Statul numai in casa, numai in doi, nu cred ca e bine, ai nevoie de fete noi, de relaxare "afara". Iar evenimentele, aniversarile le petrecem numai in 2, la un restaurant mai intim, unde nu-i atata galagie. Asta ne face mereu sa rememoram cum am inceput, cum a mers relatia, sa vorbim de planuri de viitor...[cina2]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,ai dreptate draga! Ieri am iesit la restaurant si la biliard...ne-am simtit super. Si parca eram la prima noastra intalnire..daca eu sunt zambitoare si intelegatoare si el se poarta frumos si atent! Am ras,ne-am distrat la maxim. Multumesc pentru sfaturi dragele mele. Si-am uitat sa va spun,am umplut cada,am pus tot felul de prafuri parfumate,spuma si ne-am balacit acolo[baie] hihihi[il] Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...