Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum pastratzi pasiunea in viatza de cuplu?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Andreutza
Fetelor, eu sunt perfect de acord! Sotul meu nu prea da doi bani pe chestii din alea sexy. Pe mine ma prefera goala si draguta. Trebuie insa sa fii mereu noua si in pat(dar cred ca mai mult conteaza initiativele decat accesoriile). Noi suntem casatoriti de 3 ani dar suntem impreuna de 13. Si e ca la inceput! Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza
Asa e si la noi, doar ca avem 4 ani de casnicie si aproape 13 de [amoras] dragosteala. Si e mai bine ca la inceput, pentru ca ne cunoastem si ne intelegem doar din priviri. [;)] Nina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, noi suntem impreuna de 8 ani (si impreuna la 3 saptamani dupa ce ne-am cunoscut)[olala] si de 6 luni casatoriti si de 2 jumate sunt si [gravi] pentru prima data, asta ca o istorie a noastra si pasiunea, as minti sa spun ca e ca la inceputul relatie cand am fi facut sacrificii sa dormim o noapte impreuna, sa ne trezim dimineata unul langa altul, dar exista si fiecare care din noi face cateceva zi de zi pt a mentine relatia, pasiunea, chit e doar un cuvant bland spus cand trebuia, o mangaiere calda, etc. Parerea mea e ca pasional poti fi si in afara patului, adica un mail trimis cand se asteapta mai putin cu un te iubesc, un bilet ascuns in portofel, o cina pregatita de amandoi cu rasete si voie buna, o cafea adusa dimineata la pat si un sarut pe frunte sau obraz si multe chestii de genul asta. Sa va spun sincer dintre toate cunostiintele noastre, care au relatii de mai mult timp plus copii, deci nu o viata tocmai usoara, de adolescenti, cred ca suntem printre singuri care atunci cand ne vedem sau ne luam la revedere ne sarutam, asa spuneti si voi eu zic ca suntem pe calea cea buna. Acuma sa nu credeti ca,,,, casnicia noastra e un ideal, dar incercam fiecare sa o aducem spre... e doar experienta mea, sper ca folositoare Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[dual]Mai fetelor,asa mare drepate aveti! Fiecare dintre voi si-a povestit o mica particica din casnicie...va multumesc,asa frumos este!!! M-ati facut sa vad casnicia,iubirea noastra altfel...ce frumoasa si curata este ea. Ce bine este sa te trezesti alturi de persoana iubita,sa ai cui sa-i spui "te iubesc" sa ai pe cineva alaturi la bine si rau. Eu imi faceam griji ca iubirea noastra va muri,ma ingrijoram ca va intreveni monotonia....in loc sa ma bucur de fiecare clipa petrecuta impreuna,asa cum spune si MADA,ce bine este cand pregatim cina impreuna,cand ne plimbam...multe ,multe altele! Va multumesc ca mi-ati impartasit o particica din viata voastra,ma ajuta foarte mult! Astept in continuare mici povestiri cu sufletul la gura. MADA,o sarcina cat mai usoara ,o casnicie fericite si un bebe frumos si sanatos!!![dual] Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fatucele ... Si eu am aproape 8 ani de casatorie impreuna de aproape 9 ani si ne cunoastem de 12...acum ne iubim mai mult ca in primele zile, desi primele zile were pretty good..Am trecut peste multe impreuna, si tocmai aici e pasiunea...cind ma uit la el( a slabit de curind 10 kg si arata ca in prima zi)imi aduc aminte cind numai visam sa ii pun mina pe fundulet...si acuma funduletul ala este al meu la orice ora...Dar la noi ori ninge, ori e soare tare, zone gri noi nu avem, adica ori ne iubim de cad stelele de pe cer, ori razboi ca la traci...de o vreme mai putin cu razboiul si mai multa pasiune..Am vazut scris ca 200 de orgasme pe an, adica sexul o data la 2 zile...sau de 4 ori pe saptamina, te intineresc cu 6 ani...sotul meu m-a facut de 22 de ani luna trecuta, desi eu am 28...si fara desuuri si alte prostii..avem si 2 gemenasi care dorm cu noi adesea, dar unde e vointa exista si cai... oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as spune ca atita timp cit exista iubire din partea ambelor parti ,comunicare si respect, ...totul vine de la sine..cu bune si cu rele.Si noi ne-am cunoscu in 97 , iar dupa nici o luna ...ne-am casatorit.Iata-ne acum dupa 7 ani mai indragostiti ,mai uniti si cu un BB dulce de 1 an si 9 luni.Cred ca acolo unde exista dragoste adevarata si reciproca poti trece peste orice fel de ginduri ,iar greutatile vietii sa te apropie si mai mult.[pk]Iar in ceea ce priveste un sfat, fii tu naturala, si nu uita cum a spus Maggda ,dragostea trebuie intretinuta.PUPICEI[canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...