Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Servus Eu am un coleg de facultate care face agroturism. Eu am fost la ei acum 2 veri, am fost super incantata. Daca vrei o sa iau legatura cu el, eu fiind in canada nu am nr lui de telefon, dar pot sa-l fac rost. Sunt niste oameni minunati. Este din Sf. Gheorghe, faci cam 5 ore din Constanta cu feriul, este ultimul sat pe Dunare, inainte sa se verse in mare. Va poate duce cu barca la Sahalin, pe insula e tare dragutz iar mamica lui face niste bunatatii din peste,[papica][pofta][pofta][pofta][pofta] incearca neaparat la case sa nu mergi la pensiune ca nu merita... Bafta si sa te bucuri de Delta si pt mine, ca mi-e un dor.... abea astept sa vin acasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, la hotel cred ca nici nu prea ai cum sa ajungi, pt ca la Sulina nici nu (mai) exista. Eu am fost in Delta acum 3 ani. Aveam o prietena la Tulcea care ne-a rezervat o camera intr-un hotel din oras, foarte corect calitate-pret. Am plecat cu vaporul rapid dimineata, atentie, mi se pare ca sint doar 2 curse pe zi si trebuie sa faci rezervare din timp. Ne-am oprit intr-un sat de pe parcurs si am negociat cu un tip sa ne plimbe cu barca pe canale. Eram 4, plimbarea a durat vreo 3-4 ore, la un moment dat am facut o pauza pe un fel de insulita sa mincam, foarte pitoresc, nimic de zis. Am luat din nou vaporul si am ajuns la Sulina, o multime de indivizi se reped la tine sa-ti ofere camere. Eu sint mai boieroasa de felul meu si nu vreau WC in curte. Asa ca ma incapatinam sa gasesc pensiunea de care povestea "Le Guide du Routard". Aiurea, n-am gasit nimic! In schimb ne-a acostat un nene care locuia la bloc. Bingo! Am acceptat sa-l urmam si intr-adevar, apartamentul era corect si la un pret rezonabil. Prietenii nostri venisera cu cortul-l-au pus in curtea unei scoli...era groaznic, plin de ciini care dadeau tircoale, dusul era dupa sistemul "Costinesti" (un butoi cu apa incalzita de la soare), iar duhoarea de la "grupul sanitar" insuportabila de la 300 m. Noi am profitat sa mergem la mare- e o plaja minunata la 15 min de mers pe jos. Plaja e la fel ca cea de la Mamaia, nisip fin si apa mica, fara pietre. Marele avantaj e ca e un colt salbatic, 50 pers pe o plaja imensa, poti face ce vrei. Nu auzi muzica, doar marea! Am ramas 3 zile, dar nu ne-am mai dus in Delta, am preferat sa ne balacim. vacanta placuta iti doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Tulcea. Am rude la Sf. GHeorghe. Vom merge si noi in Delta. E foarte frumos la Sf. Gheorghe. Dan e ardelean l-am plimbat prin mai multe locuri din Delta dar a ramas imresionat de satucul asta, ca drept urmare o sa ne construim o casa de vacanta acolo. Daca vrei pot aranja. Tot asa stat la oameni eu asa ma duc. Acolo toti se ocupa cu agroturism. Si daca e puteti sta in Tulcea cateva zile la parintii mei. aura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox, unde e plaja de care vorbesti? La Sulina? Daca se poate face plaja acolo, atunci nu am mai merge la Constanta si am sta mai mult in Delta!!! Pucku, multumesc mult! Astept cu nerabdare numarul de tel!!! Canuta-om-sucit, multumesc pentru propunere. In caz ca esueaza contactul lui Pucku, atunci am sa apelez la tine. Multumesc inca o data. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...