Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Arad...? (4)


Recommended Posts

Clau dupa ce am scris am vazut ca ai postat si tu,probabil am facut-o in acelasi timp.Daca-ti face nastere provocata nu e mai rau,e la fel,atata ca-ti face injectii sau perfuzii sa ai contractii si sa te dilati.Chiar ca-i place la bb tau acolo la mamica,spune-i sa iasa ca a venit primavara.Sau vrea sa vina exact in 20 cum a zis doctoru',foarte punctual bb tau. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alina noi am trecut la maneca scurta ,a fost zi de vara azi .21°C ,pe alocuri mai e inca zapada de sapt.trecuta ,chiar ca a venit vara peste noapte , s-a dat lumea peste cap[alcool] Clau si eu am avut doua sapt.peste termen , nici perfuziile nu mi-au fost de ajutor ,am nascut in final cu cezariana .Daca dr. ti-a spus ca nasti prin 20 probabil asa va fi ,am observat ca ei stiu aproape la fix,prietena mea a nascut exact in ziua in care a spus dr.Mai ai un pic Clau si va fi totul bine ,deja incepe numaratoarea inversa . Sa ne anunti neaparat daca incep durerile,sa-ti tinem pumnisorii sa nasti usor .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helo fetelor![:D] Astazi sunt un pic mai vesela ca am fost la medic si a vazut ca mi-a mai trecut degetelul.Mi-au spus sa il mai tin in musetel si sa mai apas unde e puroi ca poate trece si nu trebuie sa ma incizeze.Cind imi fac eu curaj nu vor ei.Oricum e bine.Sper ca in 3 zile sa-mi treca.Merci de sfatul cu apa calda.Mi-l spusese si maica-mea si chiar facusem numai ca m-a durut toata noaptea si a doaua zi n-am mai facut.Vad ca, chirurgii de la municipali sunt mai intelegatori fata de cei de la judetean... Clau eu as vrea sa mergem la El Padrino sa stam la terasa sau unde vreti voi numa fum sa nu fie.Eu una as prefera fara soti.Sau cu depinde citi mai vin.Eu zic mai intii sa ii intrebam daca vor sa vina si dupa aia mai vorbim. A fost total Dragos cu roaba lui.M-a dat gata. Anto si la noi a fost cald si am iesit si eu la maneca scurta.A fost super...... Clau baieteii cica vin mai greu cica fetitele sunt mai nerabdatoare.Sa dea Domnu sa ai o nastere usoara! Cristina voi cind ajungeti in Arad? Magda succes la vinzare!Si noi vrem o casuta cu mult gazon si floricele.Dar mai avem citiva pasi pina acolo. Va pup pe toate si pe Babee evident! [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Sunt rupta, de azi dimineata am ajuns acasa la ora 19.45.Pana la 17.30 am fost la scoala, dupa servici.Am venit acasa m-am schimbat de haine si m-am dus cu Biuta la casa sa plantez narcise si lalele ca mi-a adus sefa mea o plasa si maine lucrez de dimineata pana seara la 7 asa ca nu le puteam lasa pe maine.Merg sa-i fac dus la Biuta, ca eu sunt la pijama deja,si trecem la culcare.[nani] Mersi pt urarile de vanzare a apartamentului.Poate avem norocul sa-l vindem pana in vara la cat vrem noi, ca altfel puteam noi sa-l vindem la prima aparitie dar cu 2000 euro mai putin decat vrem noi.[ruga] Sunt de acord cu IL PADRINO si pot sa si pip pe terasa o tigara la cafea~![cafea][detectiv]Nu fumez decat 2-3 tigari pe zi dar nici nu pot inghiti cafeau fara tigara.Sanatate curata nu alta![bang][bang] Vorbesc ca o adevarata asistenta![batcap][batcap] [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vara,vara fetelor,dar am auzit ca luna viitoare va fi iarasi iarna.Eu sper sa nu fie adevarat.[V][V][V] Alina ma bucur ca degetul tau si-a revenit. Anto la voi a fost mai cald decat la noi daca a fost 21 grade.Ce face Deni,cum e cu scoala? Magda,tu nu ai aparut azi pe-aici![?] Si nici tu Cristina!Cred ca iesi mai mult pe-afara cu gemenele daca e timp fain. Clau vezi ca baietii pot sa intarzaie si 2 saptamani dupa termen,dar nu e o regula.Dragos a venit mai repede cu 2 saptamani,de exemplu.[am] Azi l-am tuns pe Dragos scurt,scurt,periuta[olala].Asa cuminte a stat la tuns,dar nu ia placut ca l-a acoperit cu prosopul pe maini.Avea parul destul de mare si transpira groaznic cu caldurile astea. [hia] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SAlutica!!!! Acum am venit de la a doua plimbarica de pe ziua de azi....am un sotior de milioane, ca mai nou ma scoate la plimbare in fiecare seara indiferent cat de obosit e!!! Azi chiar mi-a fost mila de el, a fost rupt de oboseala si numai a mancat si m-a scos la plimbare...[9cer][8**][8**] E intradevar foarte frumos afara.....abia am asteptat sa vina vremea asta....am ramas socata azi cand am vazut oameni in pantaloni scurti si tricou...totusi mi se pare cam exagerat.... Atunci fetele ramane Il Padrino, doar data sa o mai stabilim si gata treaba!!!!![si-eu] SA speram doar sa fie vreme buna, daca nu putem sa ne intalnim si undeva unde nu se fumeaza.... Va pupez!!!!!!![majoreta][majoreta][majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am mai ajuns pe la calc Azi a fost si aici cald si am fost pe-afara.Am facut si praji ca miine e ziua lui Mihai. Alina, ma bucur ca degetul e mai bine. Clau, poate nasti miine... Magda, spor la gradinarit! Noi mergem la Arad pe 16 aprilie, in saptamina de dupa Pasti, asa ca pregti o intilneala si pe atunci. Alina M, vrem poze cu tunsulica.Noi le-am tuns cu masina asta toamna , dar deja le-a crescut, poate le mai tund la vara. Cristina si gemenutele -- http://cristinacsa.bei.t-online.de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina M sa nu uit, asteptam poze cu Dragos!!![foto] Alina 33 ma bucur ca ti se vindeca degetul...bine ca ai scapat de o eventuala interventie....[alcool][alcool][alcool] Magda scuze ca nu ti-am urat bafta la vanzarea apartamentului!!![bis][bis][bis] Azi e deja 18 si pana in 20 mai e putin...sper din suflet ca Bunescu sa nu se fi inselat si sa nasc pe 20....se pare ca nu vrea sa fie totusi pestisor ca si tati....nu conteaza sanatos sa fie....[9cer][majoreta][flo][pup] Anto sa ai gura aurita si sa nasc in 20 martie....[bis][bis] M-am gandit sa va scriu la ora asta ca am vazut ca ieri daca nu am scris noaptea Alina M m-a si vazut la matern cu bebe[copil] in brate si am zis ca nu vreau sa va provoc emotii.....[pup][pup][pup] [ruga][ruga][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...