Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

invatat romaneste


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Albed ti-am mai explicat eu pe chat ca digeram greu ca tu ai nimerit sa inveti romaneste pe un site cu .com si nu cu .ro :-))) Oricum vei invata aici cuvinte romanesti ca pampers, Chicco, Nuk etc Nu, nuuu sunt nume de fete de la matrimoniale :-) Data viitoare sa vii cu pronumele de reverentza invatate, ok? Pizza si spaghetti[pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in Italia in urma cu doi ani si, asa cum ar trebui sa faca orice excursionist care se respecta, am parcurs un curs serios, incercind sa invat secretele limbii lui Dante. Habar n-am daca mai stiu cite ceva, dar uite ca pot verifica acum. CE vrei sa-ti spun in italiana? mami & alisia (18 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Albed, Ho imparato l'italiano all'universita ma ho finito gli studi dieci anni fa. Da quel tempo non ho quasi mai parlato l'italiano. Sono andata anche in Italia, ho passato un mese a Perugia all'Universita per STranieri ma era in 1991. Oggi vivo in Francia, presso Parigi, e mi piacerebbe scambiare qualche parola nella lingua del mio bisnonno (che non ho mai conosciuto). Puoi scrivermi direttamente all'indirizzo qua giu : mihiasiro@yahoo.com mihiasiro@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...