Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (6)


Recommended Posts

.... si poftiiiiiti la partea a 6-a! [usa] Alabama Mihaelabebe-Athens Arizona Moniq (din martie?) California FLORYNA-Los Angeles Gabbriela-Los Angeles (Buena Park) Garofitza-San Diego Iuliana-Gold River Kim222-Laguna Hills Lai -Bay Area Ruxij-Sacramento Connecticut Alinuta-Stamford Florida Conchita Elenalove27-Davie mir1301-Ft Lauderdale Georgia aida_o-Atlanta Cleomax-Atlanta Illinois Carolyne-Chicago (din aprilie) danadarla-Chicago mn-Chicago petra-Chicago polux-Chicago PrInTeSs2- Chicago Indiana Amuleta-(in apropiere de Chicago) Doinna- Indianapolis Laura_Oprescu Kansas Crism Maryland Llaura-(DC area) Massachusetts andabrro-Greater Boston Nedda-Boston Michigan ANDRUSHKA-Detroit(cum intri pe dreapta) Ferigutza-Detroit Oana_B simonaM-Troy Minnesota Ancadm- Minneapolis/St. Paul Mississippi super-lia-Biloxi Nevada Calina73-Las Vegas New Hampshire Veve-North Conway New Jersey Roxy (incepand cu..?) Laura Takacs-Flemington New York Iubibubi-New York Ohio Allya-Cleveland bAlly-Akron Pennsylvania Ann Marie -Philadelphia Monicutza3-Pittsburgh Texas casi lucamatei-Dallas Washington Lexi-Seattle Wyoming Silvia_popa-Laramie Meeey, ce aveti atata de barfit, huh?[neand] J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
LAURA esti o scumpaaa! multumesc! eu nu am trimis nici un cec la astia, am un formular intradevar dar eu credeam ca e pt o copie aditionala a certificatului [bang] la taxe daca le fac separat de sotul, cum e cu copilul? [pup] [flo][flo][flo][flo]!!!!!!!!!!!! allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io intentie buna am avut sa copiez si sa paste-uiesc listuta, da' nu s-a lasat colorata si cu clopotei, asa c-am renuntat. Fetele, cand faceti inscrieri la cursul de carioci, abonati-ma si pe mine. Mentionez ca-ntre timp o sa sustrag si niste culori de la junior.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si iertati-ma ca intervin. Va citesc de la prima barfa cu sufletul la gura si avida de informatii. Noi (eu,sotul si fetita de 2 ani)tocmai ne-am luat vizele (am castigat la loteria vizelor).Vom veni in august in Detroit,dar in primul an vom veni numai in concediu si sa aplicam pentru GC si SSN fiindca mai avem oarece situatii de terminat pe-aici, iar la anul vom veni definitiv. Sunteti cele mai tari... de pe orice forum....va admir cat de repede barfiti. Salutari din Romania unde se pare ca in sfarsit vine primavara... Apropos, de ce companie aeriana ati fost cel mai multumite, tinand cont ca vom calatori cu copilul? Va multumesc si spor la barfa...(Mi-am luat chiar notite) Va pupicesc Eliza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by allya
la taxe daca le fac separat de sotul, cum e cu copilul?
Allya, copilul poate fi trecut o singura data, se da factor comun, ca la matematici. :-) deci ori tu, ori sotul il trece ca dependent. Stiu ca la biblioteca de la noi din cartier sunt, in perioada asta, niste voluntari care raspund la orice intrebare legata de tainele astea ascunse ale taxelor si taxatorilor. Vezi daca nu aveti si pe la voi, te-ar scuti de niste cautari in plus.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliza, bine ai venit printre noi! Eu cand locuiam pe coasta de est foloseam cel mai des KLM si AirFrance, iar de aici din California m-am reprofilat pe United/Lufthansa. Daca ar mai fi avut curse Taromul te-as fi sfatuit sa nu mergi cu ei, dar taman au anulat cursele pe America din toamna, asa ca nu se mai pune problema. In rest n-am avut probleme majore cu nici o companie. Nu am copii asa ca nu stiu cum e sa calatoresti cu copilas, dar n-am avut niciodata un zbor transatlantic in care sa nu fi fost cel putin cativa bebelusi si copilasi, si intotdeauna am remarcat facilitati pentru parintii cu copii, la toate companiile cu care am zburat. Dar poate fetele au mai multe sfaturi in privinta asta [flo] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...