Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa incep eu, ieri: ou fiert,ridichi ciorba de legume,piept de pui la gratar cu mujdei mere+1 banana[bang]ca muream de pofta azi: piine cu lapte degresat omleta,salata de castraveti ciorba de legume,piure de urzici[pofta] Chestiile nasoale care le-am mancat pe linga astea nu le mai spun, sa nu va dau idei! [pup] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut numai prostii in week-end :) am baut martini cu lamiie, vin la masa, am mincat brinza cu piine, caracatita in sos de vin cu legume si semoule. Am mincat si kebab si strudel cu mere... De azi promit ca ma fac iara serioasa. La prinz am sa ma chinui iara cu carnea si legumele fara nici un gust... si fara piine!! Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, la raportul saptaminal pot spune ca sint doar cu 300-400 g in minus fata de saptamina trecuta luni. Nu e spectaculos, e mai degraba jalnic. Ma mai si abat, ca omu. Parca citeodata ma paraseste vointa de tot...Am 59,7. Culmea e ca urc si cobor, asa ca acum imi notez in fiecare saptamina, sa vad daca a fost progres sau nu. Mihaela (micorint) tu cum stai? Ca noi eram alea cu sutele de grame. Deja mi s-a acrit de cereale cu lapte, dar daca maninc mic dejun proteino-lipidic mi-e foame foarte repede dupa aceea. Va pup[flo] GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, [pup]am revenit...nu stiu daca va mai amintiti dar eu eram cea cu vointa de fier si iata-ma la raport: 2 saptamani dieta daneze (de stimulare)- am slabit 6 kg 1 saptamana disociat - am slabit 2 kg 4 saptamani motignac - am slabit 4 kg Pot sa spun ca in timpul asta nu m-am abatut deloc, poate doar cu o patratica de ciocolata cu 70% cacao la 1 saptamana, plus ca am gatit pt sot, socrii in vizita, musafiri, invitatii la masa si am rezitat eroic si iata-ma cu 12 kg mai putin.Sigur,tinta mea e inca 5-6 kg minus insa acum cu monti slabesc mai lent ca la inceput, cam 500-800g pe saptmana cu pragurile de rigoare, dar e cert ca slabesc si asta e foarte incurajator, mai ales ca e prima oara in viata mea cand chiar am avut asa putere in ceea ce priveste dieta. Deci fetelor, e clar ca se poate dintr-o grasa cum eram (1.64 si 75 kg) am devenit cat de cat normala, mai am putin de muncit dupa care trec la faza a II de motignac, regim care mie mi se pare cel mai bun din cate am studiat, ca de aplicat nu prea... Deci nu va lasati fetelor, aveti incredere si urmati-va tinta, rezultatele vor fi pe masura, pofta de viata si increderea in sine cresc simtitor.Am sa mai ies la raport din cand in cand... Va pup si va doresc putere![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici erati? Nu va mai gaseam... [mariaj][mariaj][mariaj] Numai asa ceva merit! Am mancat sambata seara o bucata maricica de pizza! Nu mai puteam, muream de pofta! [pofta] [pofta] Duminica dimineata, am reluat cu alta bucata! [:X] Azi, ce sa zic, m-am abtinut cat de cat, dar am gustat dintr-o savarina si o caramea. Am observat ca nu am pus kg inapoi, dar nici nu pot fi sigura pentru ca nu am cantar electronic! Oricum, ce m-a uimit a fost faptul ca nu mai pot manca asa mult cum faceam inainte. De la bucatica aceea de pizza, m-am umflat de nu mi-a mai trebuit mancare... Si azi la fel. Nu mai am poftele alea nebune, dar nu ma compar deloc cu raluka. Ai facut bine ca ai postat aici mesajul!! Asa ne mai ambitionam si noi!!! [pup] valentinag: cum faci ciorba de legume? O acresti cu bors? Sau o faci supa? As incerca si eu ca nu prea ma satur doar cu friptura![:D] Azi: fructe (mar + kiwi) iaurt 0,1 % + cereale integrale + 3 crackersi Wassa fructe 2 ciocanele + salata de castraveti fructe orez integral fiert + 1 castravete murat fructe Voi ati mancat orez integral? Este nasoooooooooooool![bang][bang] Ca l-am facut fara ulei sau grasime si nu avea nici un gust; parca era coliva! [:D] Voi cum il pregatiti? Maine voi vedea ce pap. As face o varza calita![pofta] [pofta] Pupici, [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunadimineata!Astazi m-am cantarit dupa 2 sapt de regim.75 kg.Am reusit sa dau jos 2 kg in 2 saptamani.Of,dadeam mai mult dar de atatea ori am "sarit calul"cum se spune! Ieri am mancat: 10.00 iaurt 0% grasime 16.00 gratar de pui cu salata 18.00 struguri(cateva bobite)-nu prea cred ca e voie pt ca au mult zahar si un mar 20.00 crenwursti Astazi: 10.00 iaurt 0 % gras 14.00 fructe 16.00 mancare brocoli gratar din piept de pui 18.00 portocala 20.00 cas oi rosie,castravete 22.00 portocala [pup] Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe ziua de azi: lapte degresat muschi file,icre,ridichi,castraveti,ardei verde varza calita,friptura de porc Adriana,acresc ciorba cu bors din ala de la plic,knorr,mie imi place cum iese.Depinde si ce bulion pui,ca daca e mai acrisor nu mai are rost sa pui bors. Raluka,uau!Felicitari,da ai voita mai fata,ai slabit super bine! [pup] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...