Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (4)


Recommended Posts

'Neata ! Nu va mai vaitati ca eu ieri am mancat pizza. Si cum nu putea ramane masa fara desert am mancat si o inghetata bunaaaa... Da' nu regret. Azi, luni, este ziua aia nasoala exclusiv de fructe asa ca-mi scot parleala. Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor dragutzelor, sunt foarte suparata pe mine. Am inceput de vineri dupa-amiaza cu o foame "bolnava" si am mancat o tona de seminte de dovleac. Dupa care sambata si duminica am fost la Sinaia, unde am mancat cam mult si cu ceva "interzisuri", drept pentru care azi dimineata aveam 1kg in plus!!! Sunt super-amarata de ceea ce am putut sa fac, dupa ce ma chinui 1-2 saptamani sa dau jos 1kg, sa-l pun asa repede la loc???!!! Sau sa fie si din cauza unei pastrame de oaie cam sarate, dupa care am baut o tona de apa, pe care organismul a retinut-o??!! Acum ma chinui cu ceaiuri laxative si diuretice, sa vad daca mai pot drege ceva... Deci, regimul meu de azi este urmatorul: ora 10: un mar; ora 10.30: 1/2 iaurt 0% mare cu crackersi integrali; ora 13.30: cealalta 1/2 de iaurt 0% mare cu cereale; ora 16.30: un mar; ora 18.00: un dovlecel umplut cu carne (pt. mine am facut fara orez). Sper sa nu ma mai abat deloc! Pana la sfarsitul saptamanii trebuie sa ajung inapoi la 53kg!!! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura nu fi asa suparata![pup] Se pare ca week-end-ul asta ne-am cam facut de cap.Eu am papat sambata inghetata si ceva napolitane, dar totusi dupa o saptamana am scapat de 500g. Laura am o observatie/intrebare la meniul tau.De ce nu papi tu dovlecelul cu carne la pranz? asa poti manca 2, poti pune si un pic de iaurt slab peste si sigur nu mai ai nevoie de gustarea de dupa-amiaza. masa de pranz trebuie sa fie satioasa.Eu mananc pranzul la 13 si cina pe la 19.Si de obicei nu imi e foame.Si baga seara o salata sau numai fructe. Sper sa nu te superi, dar mie imi suna mai bine asa ceva. Pupici tuturor si spor la slabit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma pot lauda prea tare... saptamana asta am slabit doar 400gr! E adevarat ca am tot avut abateri, deci n-ar trebui sa ma plang. Si in week-endul asta am mancat un colt de paine, niste cereale cu zahar, un pic de ciocolata de la copil, chestii d-astea interzise [bang] Meniul de azi: dim - mar, iaurt 0%+cereale integrale pranz - varza calita cu friptura de porc seara - salata sau fructe, depinde de ce-o sa am pofta Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Monicaa, ai dreptate, dar masa de pranz o iau la servici si m-am gandit sa nu vin aici chiar cu mancare gatita si...mirositoare...Plus ca nu am unde sa o incalzesc aici, pana acum o incalzeam pe calorifer, dar acum ne-a oprit caldura...Si in momentul asta mi-e o foame...dar o trag tare cu ceaiul...Asa astept sa ajung acasa ca sa mananc si eu ceva mai "ca lumea"... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toate "slabutzele" si bine v-am regasit! Eu una am stagnat cu disociatul, dar am stagnat si cu slabitul. Partea cea mai placuta din toata povestea asta este ca mai calc in strachini, dar NU SE VEDE !!!!!!!. Cred ca "trupusorul" meu s-a prins ca e rost de ambitie mare si nu mai depune asa de rau tot ce ingurgitez eu pe linga regim. Bravo lui! Si tot asa inainte! Ca eu am cam lasat-o mai moale. Pai, joi a fost ziua lu' barbate-miu si am fost si noi ca tot omu' sa-l sarbatorim[bum]. Si unde!? La "la mama!" care are niste portii de te sperii si bune pe deasupra[papica][papica][papica]... Asa ca m-am delectat cu o salata de ton si cu doi mici (juma' de metru bucata - va puteti inchipui?!?!?) cu o juma de kil de cartofi prajiti linga. a trebui t sa-i maninc ca doar iiplateam si nu era sa-i las sarbatoritului ca nu vreau sa ajunga ca mine. Simbata m-am dat in stamba cu fasole batuta si coliva (cu multa nuca si cu rom, si cu bombonele!!!!), iar ieri am mincat juma de pizza mare (de aia de la Sheriff's!) Si ca sa fie masa bogata, astazi de dimineata s-a intors un coleg din delegatie in strainatate si a adus bomboane multe care trebuiau gustate.[pofta][pofta][pofta] Dupa toate astea, mai pot sa sper ca stati de vorba cu mine?????? Mi-e rusine rau de tot[:I][:I], da toate au fost bune[;)]. V-am povestit toate astea ca sa nu mai credeti ca ati facut abuzuri dintr-o bucatica de ciocolata sau doi cartofi prajiti. Intotdeauna este loc de mai rau! Anamaria si Andrei (28.04.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rodica
Salut fetelor! repede, repede intre doua vizite ale sefului.... dimineata: o gref si o portocala pe care le mixez cu blenderul si le pun de cu seara intr-o sticla de jumate de plastic la frigider. Le "servesc" in metrou spre servici, sau chiar la servici in loc de cafea. ora 11 un baton de slabit- fibrobar o "cana"- jumbocana de 400ml cu ceai verde ora 15 spanac si paste integrale ora 18 fasole verde-mancarica va pup![baie]
Draga Rodica, unde ai gasit tu paste integrale, sa nu imi fie cu suparare...va citesc de zor chiar daca nu apuc sa scriu (deh, aglomeratie mare) dar cand am auzit de paste integrale la noi, in romanika mi s-a facut o pofta nebuna. Eu sunt din Bucuresti si le-am tot cautat pe la supermarketurile astea bengoase... Stiu ca nu e frumos sa ma bag in vorba, nu prea postez ca nu am nimic interesant de spus, voi sunteti mai bune!!! Bravo si sa mergem inainte cu Montignac, si eu sunt cu cartea de gat mereu. Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kid2003 Draga Rodica, unde ai gasit tu paste integrale, sa nu imi fie cu suparare...va citesc de zor chiar daca nu apuc sa scriu (deh, aglomeratie mare) dar cand am auzit de paste integrale la noi, in romanika mi s-a facut o pofta nebuna. Eu sunt din Bucuresti si le-am tot cautat pe la supermarketurile astea bengoase... Stiu ca nu e frumos sa ma bag in vorba, nu prea postez ca nu am nimic interesant de spus, voi sunteti mai bune!!! Bravo si sa mergem inainte cu Montignac, si eu sunt cu cartea de gat mereu. Simona
Paste integrale eu am gasit asha: in Carrefour spaghete Divella, in Cora paste Dieta Total Dobrogea. Succes! Crisia. Poze cu bebitza mea: http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura [pup] Mi-am imaginat ca e treba cu serviciul.Dar totusi [:I] (eu o tin pe a mea ca surda-n gard) incearca sa mananci mai satios la pranz.Ia-ti salate cu carnita sau orice altceva ce merge mancat rece.Offf..eu as turba sa pap numai atat.La mine mai conteaza si cantitatea[:D]...de...sunt haplea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...