Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (4)


Recommended Posts

Fetelor, de ceva vreme Monty al meu este asociat cu nemincat seara, adica seara incerc sa maninc doar fructe, uneori doar un mar. In timpul zilei mai maninc si ceva dulce, nu mult, putin putin ca daca nu si mor....[V] Cred ca totusi este important sa nu maninci seara decit ceva usor si nu foarte tirziu. Parerea voastra care este? Acum am baut un ceai si cred ca ma duc la culcare ca mi-e cam foame. Azi am mincat doar niste salata de vinete cu piine prajita si ardei , azi-dimineata. Iar la prinz salata de brocoli. Intre mese 2 mere si o portocala. Va doresc putere sa continuati ce v-ati propus! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna! Nu stiu ce se intampla, dar parca m-a lasat balta ambitia!! [bang][bang] Unde am vazut ca am slabit 2 kg intr-o saptamana, m-am pus pe tanjeala si, zau, nu-i bine!! [bang][bang] Uite azi: am mancat si seminte de floarea-soarelui, si urzici (aveau putina faina) cu mamaliga, si ca final, salata de mere crude peste care am pus si 2-3 lingurite de miere! Ce ma fac??? Trebuie sa ma tin de cura, dar azi m-am simtit sfarsita. M-au calcat si rusii, mai mult decat prima oara dupa nastere si parca nu mai am vlaga in mine. Imi trebuia ceva dulce! Ce rost are sa mai spun ca de dimineata am mancat o omleta?! Nu se pune, daca totul a fost in zadar in timpul zilei... Las' ca incercam si maine. Nu v-am spus, dar este prima cura de slabire pe care vreau sa o tin. Am incercat ceva cu supa de varza, dar zadarnic. Sper sa reusesc, mai ales ca mai am de dat vreo 12 kg ca sa fiu eu cea de dinainte de nunta! [xx(] Dar si 7 daca dau, tot e bine! Hai ca merg la culcare ca bebe are program de noapte si poate ma odihnesc si eu un pic, [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana,si eu simt la fel cand vin rusii!Am chef sa mananc ceva dulce! Ieri m-am tinut de regim!Seara insa m-a luat cu ameteli...sa cad jos din picioare.Dupa ce am luat utrogestanul pe care il iau din ziua 14 pt ca am probleme GATA era sa cad jos!Am luat o bucatica de cicolata Santos pt diabetici..este facuta din lapte degresat si cacao.Oare avem voie in astfel de cazuri? Astazi...incepe o noua zi! 10.00 iaurt 13.00 mar 17.00 gratar cu mancare de legume(fara cartofi si orez) 19.00 portocala 20.00 branza cu rosii si castraveti. Sper ca azi sa numai am nevoie de ciocolata. [pup] Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor, vad ca bate un vant de deprimare prin zona... sper sa nu va tina mult si sa va regasiti ambitia pentru a deveni zvelte si apetisante asa cum ne dorim toate. Si eu am avut si mai am astfel de momente, dar cu rabdare le depasim noi si pe astea. Mai ales ca vine primavara si avem un motiv in plus sa ne simtim bine! Hai sa va spun si meniul de azi, chiar daca nu e complet: dim - portocala, iaurt0%+cereale integrale pranz- omleta cu ciuperci si rosii seara - aici nu stiu, sa vad ce mai gasesc prin frigider. GabiG, si mie mi se intampla sa mananc seara numai fructe, mai ales cand iau pranzul mai tarziu. Nu cred ca e vreo problema, totul e sa nu ne simtim lesinate de foame, decat sa rabzi mai bine mananci ceva permis si dispare senzatia de foame si mai ales cea de frustrare. Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina, [:D], uita de iahnie [pofta] Eu dupa cum am anuntat la cum slabim de ieri am inceput iar, la modul cel mai serios sa mananc a la monty. Asa ca ieri am mancat: dimineata cereale cu lapte 0.1% pranz varza calita, cabanos, pulpa de pui seara salata de varza cruda, ciuperci la cuptor cu cascaval, 2 bucatele ca carne de porc prajita. Va urez spor si vointa![pk] [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina, mai da tuta mai sunt! Acum vad ca tu defapt ai stat mai mult nemancata ieri. [bang] Se compenseaza. Chiar, fetele care tin post cum se descurca, in afara de verzituri (cruditati)? O sa tin si eu post si abia acum mi-a picat fisa ca nu prea ai alternative de post cu monty [:o)] [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca trebuie sa ma laud! Am mai slabit 1 kg!!!!!!!!!!!!! [cool][cool] Nu stiu cum, ca am avut abateri cat cuprinde, dar probabil am de unde slabi... Ieri, de ex.: -2 mere -iaurt 0,1% + fulgi + 3 crackersi Wassa -2 mere -6 (da, nu radeti! erau mici!) crenwursti cu putin ketchup -muschiulet la teflon cu castraveti + iaurt 0,1% Si am bagat si vreo 3 mere la cuptor cu stafide si miere!! [mariaj] Azi: -omleta -ciocanele fripte cu castravete -nu stiu inca A, si o intrebare: voi va faceti meniul cu o zi inainte sau vedeti cum decurge ziua respectiva? Vorbesc de cele care stau acasa si nu mananca la cantina. Nu mi-a raspuns nimeni de orezul integral. Ati consumat pana acum? Ca mie nu mi-a placut deloc. Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...