Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (4)


Recommended Posts

Micorint, iti multumesc ca te-ai gandit la mine, Ramonica a avut pneumonie interstitiala, a fost destul de grav dar multumita unei dr. f. bune, mi-a pus-o repede pe picioare si am putut pleca din spital si continua tratamentul acasa. Pojogam, poti manca brocoli sufleu, cu branza si ou adica, la cuptor. Faza 1 dureaza pana slabesti cat vrei, iar faza 2 toata viata, sau cat rezisti... Meniul meu de azi: ora 10: cascaval, muschiulet, ardei gras; ora 15.30: ciorba de loboda si mancare de bame cu pui; ora 18.30: un mar si o para. Korinna, ma faci sa incep si eu de luni regimul Scarsdale, nu contrazice regulile Montignac (doar ca acolo unde e un gref la masa, il voi manca inainte cu 1 ora de masa respectiva), e doar un pic mai strict, dar rezonabil. Dupa ce maine voi mai calca pe bec la chef, e cazul, nu? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multa sanatate fetitei tale, LauraT. Vreau sa te intreb de unde iei tu bamele? Ai gasit la conserva sau le-ai conservat chiar tu? Si mie imi plac dar nu am gasit de cumparat. Meniul de azi: dim - portocala, iaurt0%+cereale pranz - varza calita cu carnati seara - e surpriza, vom iesi in oras si inca nu stiu, sper sa nu ma abat[:I] Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off...eu am mai dat un kg jos..dar doar atatt??? Azi am mancat -dimineata:cafea,ceai naturavit si o grefa -pranz:2 oua fierte,1 rosie,3 linguri de branza de vaci degresata -deseara am sa mananc un piept de pui gratar cu spanac Of...greu sa le dai inapoi... KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportam: fructe omleta cu muschiulet fructe varza cu carnati fructe [ups] seminte si alune (nu multe!) Nu mai pot manca asa mult cum faceam inainte, numai ca poftesc!![bang] Azi ma rugam de sot sa intram in cofetarie sa manance el o savarina!! [:D] Binenteles ca gustam si eu! Dar a preferat o bere si eu nu ma omor dupa asa ceva... Cantarul meu bate spre 70, adica am slabit aproape 4 kg in 2 saptamani, cu multe abateri insa!! Pupici si sa fim slabe, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micorint, am cumparat bame conserva turceasca de la Metro (cutie mare, 58.000lei, foarte bune). Pentru ieri, nu prea are rost sa va zic ce am mancat, ca bineinteles a fost ziua cu cheful pentru ziua mea, deci am calcat pe bec. Adica nu am mancat nimic pana la ora 15.00 (am fost la fitness, coafor, am aranjat masa si nu am avut timp!), cand am servit aperitivele (unde nu am mancat mult, dar am gustat si ceva cu foitaj, deci interzis), apoi friptura pe la ora 19.00 (piept de pui la gratar si putin carnat si putina friptura de porc cu muraturi; nu m-am atins de cartofi!), iar pe la 22.30 am mancat cam cate 1/2 portie din fiecare tort (am avut doua) plus cateva prajiturele napolitana cu crema de zahar ars si nuci. De baut am baut si ceva interzis, normal (o gurita de visinata, 1/2pahar Kinley), iar in rest multa apa minerala (ca cea plata nu era rece). Cam atat, in rest mult, mult dans, de ma dor picioarele. Cu toate acestea, vreau sa va spun ca nu am pus nici nici un gram pe mine, am tot 54.0kg ca si ieri dimineata. Azi nu stiu inca ce voi manca, dar sunt decisa sa nu mai calc pe bec, oricum am impartit tot tortul care a mai ramas, ca sa nu ma mai tenteze cumva. Iar de maine incep regimul Scarsdale scris aici de Korinna, ca o varianta putin mai stricta a lui Montignac. Sa vedem daca voi slabi ceva mai mult in urmatoarele 2 saptamani (oricum ma multumesc si cu 1-2kg). Azi am 7 saptamani de Montignac (cu abateri) si 5kg fix in minus. Deja moralul meu este cu totul altul, si pofta de viata asemenea...Daca reusesc sa ajung la 50-52kg si sa ma stabilizez, nu mai imi trebuie nimic! Sanatate doar... Succes la toata lumea, va iubesc!! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va rog mult, daca poate cineva, postati principiile de baza ale acestui regim........adica ce ai voie, ce nu ai voie, ce combinatii sunt intrezise si care permise etc. Sau un link catre niste explicatii clare..... Ca a dat cineva un link catre site-ul lui m., dar nu prea m-am lamurit.......[?] Mersi mult!!! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor si sa aveti o saptamana buna, cu multe kg lipsa! Eu am fost destul de cuminte in week-end, dar aseara am dat-o in bara, am mancat putina mamaliga langa puiul la rotisor, cu mujdei de usturoi[pofta] si am gustat si un pic de inghetata [bang]. Dar de azi m-am cumintit, gata. Iata meniul meu de azi: dim - para, suc de grapefruit, iaurt0%+cereale integrale pranz- varza cu carnat si un pic de piept de pui seara - salata cu branza si sunca Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...