Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (4)


Recommended Posts

Vreau sa ma mandresc, desi nu m-am tinut de cura cum ar trebui! [bang] Am 70 kg!!!!!!!!!! Deci, am slabit 4 kg exact in 2 saptamani![:D][:D] Probabil ca a mers asa bine ca aveam de unde da jos!![:D] Nu stiu meniul de azi, dar de dimineata am papat iaurt 0,1% (eu nu gasesc deloc de 0%!!) cu cereale si 3 crackersi integrali Wassa. Ma simt foarte bine si parca plutesc. Sa vad, cand o sa ajung sub 70, o sa mor de fericire!! Sa slabim frumos, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, va rog ziceti-mi si mie unde gasiti voi (in ce magazine) si de la ce firma: Iaurt cu 0% grasime, sau 0,1% crackers integrali cereale integrale??? Mersi mult! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai tin minte exact ce am mancat vineri, dar stiu ca am cam calcat pe bec acest we. Cu toate astea am constat o pierdere de 2 kg, am ajuns la greutatea la care am abandonat regimul, adica 76 kg. Ven, cereale integrale se gasesc la toate hipermarketurile, nu stiu exact cum se numesc, sunt intr-o punga de celofan transparent si se cheama exact cereale integrale. Arata ca niste graunte de grau strivite. Sa cumperi simple, fara adaosuri de stafide, banane deshidratate si fulgi de porumb. Mai bine de atat nu ma pricep sa-ti explic. [:I] Iaurt cu 0% eu cumpar de la prodlacta, au ei un brand care se numeste BIFIDUS. Cel albastru este cu 3.5% grasime si este foarte gustos si eu il consum la mese lipidice si cel verde este cu 0% grasime, la fel de gustos si il consum dimineata cu cereale. Tot dimineata si tot cu cereale consum lapte 0.1%, cel mai degresat lapte care exista pe piata noastra (la punga, ca la tetrapack nu prea m-am uitat, sa fiu sincera pt. ca este prea scump pentru mine) este laptele OKE in punga verde, care din pacate se vinde atat de bine incat nu prea se gaseste, eu intotdeauna mai gasesc ultimele trei patru pungi care sunt de regula sparte [bang]. Insa am invatat o smecherie: cand gasesc cumpar mai multe pungi, il fierb si il bag in peturi de 1L la congelator si scot doar cate un litru pe care il consum imediat. Se patreaza excelent! Crakersi nu am reusit sa gasesc si avand in vedere ca nu pot fi consumati decat cu branza de vaci 0%, de care iar nu am gasit, m-am hotarat sa abandonez cu totul aceasta combinatie. Daca mai ai intrebari, nu ezita. Si cel mai important scrie ce mananci si te corectam daca este cazul, caci asta este rostul acestui subiect defapt. Multa vointa! [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, crackersi integrali am gasit la MegaImage, le zice Wassa Integrale, sunt de fapt niste pesmeti mai fara gust, dar merg... Fetelor, azi am avut 53.6kg (fata de 59kg la 1 febr), culmea ca am scazut chiar daca ieri si alaltaieri am calcat pe bec cu ceva dulce si ceva foitaje (am avut musafiri de ziua mea si am mancat), iar ieri am baut si ceva suc acidulat (de la care m-a durut groaznic stomacul apoi, ca nu mai pusesem gura pe el de 2 luni!). De azi sunt la Scarsdale pentru 2 saptamani, luasem decizia asta gandindu-ma ca o sa am abateri in WE si o sa ma ingras, dar n-a fost asa, dar am pastrat decizia, asa ca sper sa slabesc si mai tare. Deci, meniul de azi este: ora 10.30: 1/2 gref; ora 13.30: carne de pui si de porc la gratar, rece + 1 rosie; ora 16.30: 1/2 gref; ora 19.30 (dupa fitness): creveti intregi + salata cu salata verde, ridichi, ceapa verde. Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, crackersi gasesti si la Billa, dar eu am luat din Cora ca erau putin mai ieftini (50.000 lei). Eu mananc crackersi cu iaurt 0,1% si cereale (au si stafide!). Este bine? Nu este voie cascaval seara?? Dar branza cu 45% grasime? Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ... am inceput azi: dimineata, fulgi de porumb+lapte degresat, acuma la pranz o ciorba, diseara am de gand sa bag tot ciorba+o portocala. Acuma sa va intreb daca ciorba mea e buna de regim: deci, tai 2-3 morcovi mari cubulete, jumate de telina, 2 patrunjei radacina, 250g frunze de spanac/urzici/macris ... ce gasesc, o ceapa, un piept de pui de vreo 250g fara pielita ... pun totul la fiert si iese o chestie tare buna ... dar o fi buna si de slabit? Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen77, ciorba ta e buna, cu exceptia morcovilor, care sunt cam interzisi la Montignac. Desi, sincera sa fiu, in ultima vreme am mai mancat si ciorba in care pusesem morcov, si nu s-a intamplat nimic. Dar, daca esti la inceputul acestui regim, mai bine fara, zic eu! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...