Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (7)


Recommended Posts

Conchita, din cite stiu eu, cind ti-ai luat cetatenia americana ai renuntat automat la orice ce alta cetatenie. Certificatele de nastere pentru copii nescuti in America sint o iluzie. Copilul este cetatean american si atit. Si voi vota pentru un candidat de origina romana!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Laura Takacs Oricum trebuie sa renunti la ea, alti bani alta distractie, daca nu o vrei.
sa platesc? unde si de ce? pai nu o pierzi automat cum zice Anamaria? daca am dubla, pastrez si oarece obligatii fata de statul roman? m-ati bagat si mai mult in ceata, pe siteul ambasadei romane nu gasesc nimic [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
singura chestie care ma intereseaza si n-o stiu este daca, in caz ca imi schimb cetatenia, ai mei plozi inca nenascuti vor avea drept automat si la cetatenia romana, prin nastere? daca e posibil sa capete si cetatenia romana cand vor fi mari, similar sotului Mihaelei, ma gandesc ce rost ar mai avea sa ma incurc cu certificate de nastere romanesti(ale lor) si cu dubla-cetatenie (a mea)
pai daca tu renunti la cetatenia romana si nici sotul tau n-o (mai) are, implicit copiii tai nu vor fi cetateni romani. cred ca e mai simplu acum sa-ti pastrezi cetatenia si sa le faci certificate romanesti copiilor tai imediat dupa ce se nasc. cand vor fi mari, probabilitatea ca incurcaturile sa apara va fi mai mare. in plus, cred ca procesul va dura mai mult atunci. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura T, sarumana, dati-mi niste linkuri sa studiez problema sau spuneti-mi de unde v-ati informat voi, dublele, cand ati purces la asemenea schimbare si promit sa nu va mai stric partyul cu gratarashe si windexuletze :)) va pupicesc cat mai apuc, sunt cu un picior in usa sa plec la munci. stiu, lumea buna se pregateste de mers acasa deja :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu COnchita, nu o pierzi, dar americanii nu o recunosc, pt ei estie de-al lor si nu cetatean roman in momentul in care te-au facut red, white and blue. Ca sa o pierzi, trebuie sa renunti la ea prin Ambasada, Consulat, si platesti o taxa. Stiu cazul unor romani care au renuntat, ca umbla s-o ia inapoi acuma, e alta chestie. Banuiesc ca ai obligatii fata de romani in momentul cand esti acolo, in Ro, dar aici esti sub tutela americanilor. Americanii sunt legati de maini si de picioare daca esti in Ro si ti se intampla ceva, pt ca esti inca cetatean roman. Te-am confuzat si mai tare?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura T nu am facut cu cioco,numai cu rahat si cu brinza dulce. iar de pateu ,nu stiu de care e...scri pe el brasaov.......dar e yamy-yamy[yami].de bun.merge cu steak-urile lui mihaela. vad ca mihaela s-a suparat pe noi cind i-am zis ca navalim toate pe ea...i-a uite ca le maninca singura......[bang]si eu care am o pofta de grvida(dar nu sunt)ma apuc atunci la mincat creta lui petra. mai dar nu mai barfiti atita...ca uita ce se intimpla...se umple paginile de nu mai incape pe forum.[:D]. haideti la detroit....la saniuta!!!!! uraaaaaaaa!vine.....? mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...