Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (7)


Recommended Posts

neata la toata America! ninge de rupe pamantul la noi...ai zice ca e prima zi de iarna si nu ultimele spasme.. noi taxele le-am facut la o firma,adi zice ca e mai sigur pentru noi ,mai ales ca nu stapanim limbajul financiaro-contabil[:D]... Ziceti metoda cu oualele vopsite in foi de ceapa ca sa ma luminez...cantitati, timp de fierbere,cate cepe,etc... cu gemurile nu ma stresez ..daca o tine tot cu ninsoare...nici gand sa ies afara ...cam astea sunt actualitatile de dimineata...pupic.. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura, pai eu le fac dupa ochi, iei mai multe foi de ceapa rosie, poate fetele stiu vreo cantitate, eu pun cat de multe, si le fierbi impreuna cu ouale, atata timp cat sa fie tari (ouale). Te-am luminat sau te-am intunecat? La noi acuma se pregateste de nins. Nici io nu ma bag la spalat geamuri, poate o platesc extra pe fata sa mi le spele, dar numai pe dinauntru, pe dinafara imi trebuie scara in anumite parti. Spuneti ce gatiti de Pasti, sariti cu idei, etc? Anamaria, eu acuma imi beau cafeaua, dar una slaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine acasa mama e cu gatitul. Tatal meu nu maninca decit mincare romaneasca (eu gatesc mai exotic) asa ca mincarea de zi cu zi cade pe mama. Noi vopsim ouale cu vopsea de la greci. Mielul il luam tot de la greci dar sint si multe magazine de romani. Eu locuiesc in Glendale, Queens si chiar la 10 min de noi este magazinul Muncan. Acolo gasim toate mezelurile si brinzeturile romanesti. Eu cu mama tinem toate posturile si anul asta ni s-a alaturat si Derek (sotul meu) cu toate ca el e catolic (el s-a adaptat complet la toate obiceiurile noastre). De Paste mama face miel, drob, ciorba de miel, oua rosii, si alte aperitive.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...