Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (7)


Recommended Posts

offf,fetele, ce mult scrieti voi...eu citesc tot,nu pierd nimic...insa is mai timida cu scrisul, dar promit ca ma tratez[alcool] la mine in wyoming ii cam pustiu da' ii bine ca-s cu sotu'.copii nu avem inca...tare bine ii sa mai aflu de la voi tot felu'.va multumesc![flo] silvia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Oana_B
Vroiam sa va reamintesc ca desi se presupune ca la acest subiect toata lumea cunoaste limba engleza, regulamentul specifica folosirea limbii romane. Deci, fara pm daca cineva doreste traducerea.
Draga Oana, Sunt perfect deacord cu tine, din nefericire dupa cum poate stii..noi "americani" suntm mai practici.. eu am preferat sa nu pierd timpul cu traduceri atita timp cit nimeni nu ii interesat de aceasta. Am dat si oportunitatea lumi sa ma intrebe de traducere, dar nu am primit nici o cerere...deci concluzia mea este ca o traducere a textului este pierdere de timp...si asa urasc cind trebuie sa pierd timpul inutil...sper sa ne intelegi si tu si restul... O sa incerc si eu cit mai mult posibil sa nu ma scap cu limba engleza..dar daca m-am scapat nu dati cu pietre in mine.... numa' bine mircea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mn dar daca m-am scapat nu dati cu pietre in mine....
dar cu lopata e bine sa dam? asa cum ne-ai amenintat tu pe noi, inocentii din Florida, in caz de vot gresit? :)) oricum, sa stii ca eu nu votez ca nu sunt cetatean american inca. am dreptul sa cer cetatenia anul asta, mai pe la sfarsit. am si eu o intrebare, legata de cetatenie, mi-e si greu sa gasesc cuvintele potrivite sa nu sune ca ma targuiesc in talcioc pentru vopsele de oo. totusi, care este diferenta intre a fi cetatean romano-american/american? ma gandesc sa cer dubla cetatenie, dar nu sunt inca lamurita ce si cum...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa vedem...singura data cand cetatenia romana te ajuta e cand mergi in Romania pentru ca nu trebuie sa platesti taxe de viza si nu esti limitat la timpul de sedere in Ro. In rest peste tot unde mergi pasaportul american iti deschide portile si te scuteste de asteptare( iti spune cineva care calatoreste muuuuuuuult). Oricum eu nu renunt la cetatenia romana si daca ai dreptul sa pastrezi doua de ce nu? Daca vrei mai multe amanunte da-mi un pm. Julia "Nobody can make you feel inferior without your consent." Eleanor Roosevelt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita dar cu lopata e bine sa dam? asa cum ne-ai amenintat tu pe noi, inocentii din Florida, in caz de vot gresit? :)) oricum, sa stii ca eu nu votez ca nu sunt cetatean american inca. am dreptul sa cer cetatenia anul asta, mai pe la sfarsit.
pai eu spuneam ca vin cu lopata nu mentionam ce o sa fac cu ea....
quote:
Originally posted by conchita vopsele de oo. totusi, care este diferenta intre a fi cetatean romano-american/american? ma gandesc sa cer dubla cetatenie, dar nu sunt inca lamurita ce si cum...
..nu conteaza..tot emigrant esti in ambele tari..no ce-am spus-oo..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din ce stiu eu, "by default" ramii cu ambele (dubla cetatenie), doar daca vrei poti renunta la cea romana dar mi se pare mai avantajos dubla - iti pastreaza niste drepturi in romania : poti sta mai mult de 90 zile fara viza, ceva mosteniri daca e cazul si-or mai fi si altele, dar in ce ma priveste "nu cere de mincare" sa am doo ... cum ziceam, mai bine sa prisoseasca decit sa n-ajunga [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita am si eu o intrebare, legata de cetatenie, mi-e si greu sa gasesc cuvintele potrivite sa nu sune ca ma targuiesc in talcioc pentru vopsele de oo. totusi, care este diferenta intre a fi cetatean romano-american/american? ma gandesc sa cer dubla cetatenie, dar nu sunt inca lamurita ce si cum...
din cate stiu, singura diferenta este ca primul are doo cetatenii si al doilea numa una :). si cum, vrei sa-ti pierzi dreptul de vot acas'?!? :)))) http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He he he, la mine americanu de sotzu vrea cetatenie romana.Si eu il acuz de fiecare data ca de aia m-a luat pe mine de nevasta[:D]. Si acum,vorbind la modul serios ,aveti habar ce ar trebui sa facem ca el sa poata lua cetatenia romana?Dar pt bb-ul meu(s-a nacut aici)? Conchita, ia-le fata pe amandoua ca nu strica.Eu mai tre' sa papa multa mamaliga pana o iau[:D].Fo 2 ani. Si ia leitar! Pupici! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LEXI tu vorbesti serios cu windexu la oua? CONCHITA eu habar nu am de cele legate de cetatenie, desi mi-ar placea.... la noi ninge frumos ca in povesti si cerul e gri de greu ce e... iara ati scris ca nu-mi vad urechile citind sa tin pau cu voi, bre.... va pupic dulce pe toate si toti..[:D][pup] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...