Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere, spre Canada! (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, Sint newcomer pe site-ul asta si azi am citit cu mare interes discutiile voastre ref. Canada. Si pe mine ma bate gindul sa fac pasul asta, asa ca as ii rog frumos pe cei care au facut deja primii pasi, sa ma ajute cu informatii, de unde sa incep. Canada mi se pare ok, dpdv al unor oportunitati ca job, insa m-ar trage ata si spre Noua Zeelanda. Am ajuns in situatia sa vreau sa spun good bye romania, probabil din aceleasi motive ca multi dintre voi - pe care ii felicit din toata inima! In momentul de fata am un job ''excelent'' in cadrul Ministerului Comunicatiilor, incerc sa gasesc variante pentru o afacere personala, pentru ca varianta ''sluga la stapin'' nu mi se potriveste - insa tot mai sigur e sa fly away! Cineva imi spunea ca nu sintem patrioti - pai cu cine sa fii patriot? Cu mizeria, hotia, coruptia? Nu vreau sa va stric buna dispozitie, astept mesaje de la voi, please, please, please, merci mult.[;)] M.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat! Azi am aflat o chetie care mi-a gadilat orgoliul de romanca. Am aflat ce pe aici e un mare cantaret local, Corneliu Muntean. Le place si localnicilor si imigrantilor, nu numai romanilor. Colegul meu algerian foarte mirat ca nu am auzit de el... E primul imigrant care a reusit sa se impuna in lumea artistica de aici. Si e roman.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit printre noi, Anima![canada] Sper sa te ajute toate informatiile gasite aici. Pt. Ira: in ce stadiu de pregatiri sinteti? Cind plecati? Prietenii mei care au avut zborul pe 8 apr. au ajuns deja la Toronto - ei vroiau sa mearga in partea engleza oricum, dar au aplicat pt. Quebec pt. ca era mai usor. Am primit si vesti de la ei, si poze. Deocamdata sint cam ametiti, totul li se pare foarte aglomerat si foarte rapid, iar formalitatile pe care trebuie sa le indeplineasca acum, la inceput - foarte multe. Eh, ca la inceput... Avantajul lor este ca au un var in Toronto, care i-a si cazat la el pina isi gasesc ei apartament si ii si ajuta cu inceputurile. Daca vreti sa veniti inainte de zbor cu 1-2 zile, va cazam la noi fara nici o problema. Succes! Home, wherever you are... Simina & Andrei (Deiutzu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...