Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere, spre Canada! (6)


Recommended Posts

Buna, Simina, daca vrei sa fii 100% sigura, trimite-le un mail la Viena si intreaba-i despre DPI (in lb. franceza sau engleza). Eu nu stiu cum este acum. Daca stau f bine sa ma gandesc, parca am citit de cineva care a trimis deja direct DCS-ul, dar nu stiu care a fost rezultatul. Eu nu stiu ce ai pierde (in afara de timp), eventual ti-ar da niste lamuriri despre procedura! cu drag, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ira, si eu tot la Bz. vin.Poate facem o plimbare pe sub castanii de pe bulevard.Woauuu abia astept.Niciodata nu am fost acasa in luna mai.Trebuie sa fie super!!! Cum e acum in Romania? Aici sunt doar 2° si plouaaa... ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici este cald, au fost si 20 grade insa in aceste weekend se va raci toata tara. Sigur vom face o plimbare, trebuie sa-mi spui data exacta cand vei fi libera pt. asta. Il aduci si pe Robi? Eu stau numai cu Sofia, nu ma pot dezlipi de ea pt. ca nu am cu cine sa o las. Noi vom fi plecati la Bucuresti pt vreo cateva zile saptamana viitoare si ne vom intoarce de Paste, aaaaa, dar tu ai scris ca vii in mai? Pana atunci mai este destul timp, oricum, abia astept sa ne vedem. Pregateste-te de 2500 de intrebari despre Ca[:D].Ti-am vazut webshot-ul, sunteti cool! Numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot citind pe internet, ia uitati pe ce-mi picara ochii, Canada is the second largest country in the world, with 9,971,000 square kilometres of land. • The baseball glove was invented in Canada in 1883. • With only three people per square kilometer, Canada has the fourth lowest population density in the world. • Vancouver Canada is tied with Zurich Switzerland for the highest quality of life of any city in the world. • Canada has the ninth biggest economy of the world • According to the United Nations Human Development Index, Canada has the highest quality of life in the world. • Canada is the world's eighth biggest trader. • Of all of the world's producers of natural gas, copper, zinc, nickel, aluminum, and gold, Canada is in the top five. • Canada has the world's highest tertiary education enrolment. Site-ul nu este canadian, deci nu e o laudarosenie[:D]. Desi poate fi, in viziunea unora, discutabil, atata timp cat nu stim cine este UNHDI. Poate emigrantii nu primesc "the lion~s share", dar se poate. Pt cine este interesat, sa intre aici: http://www.corkid.co.uk/canadasample.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iris
drage canadeze, desi "mi-am jurat in barba" sa nu ma mai gindesc la canada pina nu ma vad cu aprobarea ambasadei in cutia postala, uite ca imi umbla mintea; de fapt am discutat cu o cunostinta despre voluntariat si avantajele lui; si am ramas putin ( mai mult) mirata ca ea se referea la voluntariat in actiuni de caritate; ea asa intelesese, iar eu credeam ca e vorba de voluntariat in locuri de munca asemanatoare cit de cit sau compatibile cu ceea ce ar fi locul de munca pt care esti calificat; ne-am contrazis, eu am lasat-o balta, gindindu-ma ca am pe cine sa intreb....ta, ta , pe voi deci: lamuriti-ma cum e cu munca voluntara, unde , cum, de ce , cit, samd ce mai stiti voi depre asta si poate ceva exemple... noi inca nu stim siguri ce facem cu canadaua, n-am primit inca nici un semn, doctorita germana ne-a spus insa ca dureaza 5-6 saptamini pina ofiterul medical din viena isi va da cu parerea despre noi si apoi vom afla ce si cum...deci am sa albesc cu totul...intre timp m-am inscris la un curs de engleza unde am cunoscut niste nemti draguti iar iris avanseaza cu engleza cu mare placere...sintem de groaza, ridem de canadieni cum nu stiu ei sa pronunte "butter"-u' cum trebuie, ca nemtii...si pe "9"- hi hi , auzi, nine....nu neun... mai am o gramada de intrebari, mi-am propus sa le scriu si sa dau iama peste voi peste citvea saptamini daca va fi cazul... multumim mult de ajutor tschuess iris
Costel Bucur
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumy,Ira,va pupa fata si abia astept sa ne vedem.O sa plec de aici pe 1 mai si voi sta o lunaaaaaaaa si o saptamana in Ro. Doamne ca de ieri de cand mi-am luat biletul tzopai intr-una prin casa!!! Pe copii am sa-i las 4 luni...[q][q][q] O sa va pun pe privata nr. de tf. unde ma puteti suna. Lumy,fetelelor cu bebei mici si cu experienta in alea calatoriilor cu avionul,am nevoie de voi.Ce ma fac eu cu Robert(1 an fara 2 sapt.) atatea ore in avion?!?!?! Nici macar loc nu o sa am pt. el... Help! ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange eu de cite ori am calatorit am vazut bebei ca ai nostrii ...Li se ofera acele patuturi care sint suspendate pe perete in locurile dn fata.Ceea ce te sfatuiesc este sa ceri din timp locuri pentru in fata...Spatiul este mai mare si eventual il poti pune pe Robi sa mai "alerge" pe-acolo! Te inarmezi cu rabdare , jucarii si ai sa vezi ca o sa fie bine! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...