Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ia-ma acasa de Pasti!


Recommended Posts

Ia-ma acasa de Pasti! Pe scurt, cei care isi doresc pot lua acasa de sarbatori un copil din casa de copii care va petrece sarbatorile ca membru al familiei. Ne gandim sa luam si noi un sufletel sa petreca sarbatorile in familia noastra. Dar oare nu il voi destabiliza emotional cand il vom duce inapoi, nu ma va durea sufletul cand va trebui sa il lasam acolo? Nu reusesc sa iau o decizie. Voi ce parere aveti? Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi se pare absolut minunat sa iei un copil acasa de Pasti, daca ai afectiune de daruit, rabdare si forta morala. E greu intr-adevar cand il duci inapoi pentru ca el spera, in sufletul lui, ca il vei place atat de mult incat nu vei mai vrea sa il duci inapoi. Ideea e sa ii explici de la inceput ca sederea e doar temporara, ca o vacanta sau o tabara, si ca tu nu poti sa fii mamica lui/ei. Per total, mie mi se pare superb si e cu atat mai frumos cu cat e mai micut si se poate bucura cu toata fiinta de iepurasii de ciocolata si de ouale rosii si de tot ce tine in general de sarbatorile de Pasti. Felicitari tie ca ai un suflet asa de bun! "I shall be telling this with a sigh Somewhere ages and ages hence: Two roads diverged in a wood, and I-- I took the one less traveled by, And that has made all the difference."(Robert Frost)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul a fost deschis si s-a mai discutat la: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23124 Cred ca programul respectiv se refera la copiii care nu au fost abandonati definitiv de catre familii, cel putin asa am inteles eu din clipul respectiv. Daca va fi posibil sa fie luati si ceilalti copii, iei unul si te atasezi de el in cele cateva zile va fi mai mult decat greu sa il duci inapoi. Si pentru el si pentru familie. Dar, pe de alta parte, Sarbatorile de Paste petrecute in sanul unei familii ii ofera micului sufletel o caldura si o bucurie de care nu va avea parte la orfelinat, oricat de bine ar fi ingrijit. Paste Fericit la toti copilasii, la toate familiile [flo] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu foarte multe detalii. Am vazut emisiunea de Duminica, TVR1. Pt mai multe detalii se poate suna la 0 800 8 200 200 (apel gratuit). Am incercat. Este ocupat sau nu raspunde nimeni. Am citit subiectul postat anterior. Scuze, nu l-am vazut inainte de a crea subiectul. Intrebarile prezente aolo mi le-am pus si eu. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...