Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sexul copilului - cand?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mel si eu am aflat la 19 saptamini (de la UM). la ecograful la care am facut toate investigatiile pina acum. eco morfologica se face la orice ecograf performant si inseamna ca face toate masuratorile ptr a asigura ca totul este ok cu copilasul. daca vrei sa zici tridimensionala.....asta e diferita si apartul este mai com plex (are alt sistem de vizualizare al ultrasunetelor). pupici si....rabdare acum (tutun mai nu!!) Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am aflat sexul copilului la 13 saptamani (de la UM). A fost eco morfologica, la Diagnosis, la dr. Pop. Nici nu-mi venea sa cred ca am aflat asa repede, ne-a luat prin surprindere [:D] Mi-a spus ca e fetita, ba chiar mi-a dat si poza cu "dovada" [:)]. Si asa a ramas - fetita la toate celelalte ecografii. Sarcina usoara! Flaviana si "pisicuta" [copil] din burtica - saptamana 39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea a fost mai smechera si nu ne-a lasat sa-i aflam sexul la prima ecografie.A stat cu piciorusele stranse si sub nici o forma nu si le-a desfacut. Asta la ecografia de la 18 saptamani.Eu am avut placenta putin coborata si a trebuit sa mai fac si a doua ecografie la 32 saptamani si de-abia atunci am aflat ca e fetita.Si noi avem poze de la amandoua ecografiile.Sarcina usoara mai departe..... http://community.webshots.com/user/sympa200 http://community.webshots.com/user/sympa2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...