Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

...emigrant la el in tara


Recommended Posts

quote:
Originally posted by conchita
...sincer va spun ca nu din patriotism. n-am cum sa respect traditii, imposibile din cauza contextului. si nici cine stie ce amintiri valoroase ca tezaur folcloric n-am.
esti o venetica, ce mai [:D] vin la mama sa te joace, lup batrin cu trei cojoace [neand] D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns
N-ai tezaur folcloric ? Daca urmaresti cateva editii ale emisiunii "Tezaur folcloric" realizata de neobosita[roker]Marioara Murarescu, te-ai scos ! Cat despre sunatul la usa cu Plugusor si Sorcova, mai bine scoti soneria din functiune (desi nu conteaza, se da cu pumnul in usa[bang])avand in vedere cantitatea uratorilor si calitatea urarilor ! Foaie verde de ulcior Conchita intra-n folclor ![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...la ai mei la romanika,VALENTINE!dei ala cum ii zice e prilej(in plus) de pupaturi intre frate-mio si gagica-sa:-)))...in rest,tot sarmaua si caltabosu is de baza si la ei.iar io pe aicea fac din an in pasti (cum s-ar zice)cozonaci,sarmai si alea-alea:-)Si-ntr-o carte de bucate libaneza am gasit cum ca pufosii cozonaci is di la polonezi,salatica de boeuf se numeste salat de rus:-), gogoselile sunt german fries,covrigii (tot) german bretzel ...mici de mici n-am gasit inca.mai caut. In rest sunt de acord cu fetili... schisma,carisma,prisma,focus-hocus-pocus etc.notat..mi-am imbogatit si io vocabularu:-) Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Totul depinde de firea fiecaruia. Eu aici gatesc aceeasi mancare la fel de mult ca si acasa in Romania, tot muzica mea preferata o ascult, tot respect sarbatorile traditioanale etc. Nu fac mai mult sau mai putin aici. Nu ma consider nici pe departe rezident sau viitor cetatean american, astea sunt doar niste formalitati pt mine. Traiesc aici fiindca n-am avut incotro. Am acceptat ideea sotului ca aici viata e cat de cat mai usoara si ca lui ii este greu sa se integreze in Romania. Atata tot. Va pup romanasilor oriunde sunteti Ana [gravi] 20 saptamani "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...