Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
CONCHITA iti tin pumnii sa fie cu ochisori! [copil]! LAURA sanatate muuulta la copilasi! legume eu cumpar organice pt bebe si pt noi din piata est-europeana sau de la supermarket. Ananasul imi place tare mult, struguri din aceia parfumati si dulci am avut in gradina unde am stat la casuta si eu cred ca se numesc Concorde grape. Rosii cumpar hidroponice seamana cu cele ardelenesti, sunt mari si rotunde si le aleg pe cele cu tenta roz. Merele Golden sunt f bune si aromate si cele verzi imi plac, am gasit si un soi rosu ce seamana un pic ca aroma cu cele galbene. La televizor ma uit la filme si rareori la stiri, noi avem cablu sau mai bagam cate un dvd sau pay per view. Stirile le citesc din ziarele romanesti online. Eu am mai mult o orientare catre democrati (asta pt ca suntem saraci probabil si ei au redus limita de ajutoare sociale locale la o suma imposibila, altfel pana acum ne-am fi calificat la vouchers pt daycare....[xx(]) si acuma nu, plus ca actualul presedinte vroia sa inchida Head Start..., dar nu am dreptul nici sa pomenesc ca nici rezidenta nu avem....[:D] mai cu margarina..., pai eu cumpar unsalted (eu am gasit peste tot unde stau eu) dar prefer untul la gatit margarinei. cineva din Bahamas intreba de orasul viselor! pai eu as merge in Bahamas....[:D], nu stiu cred ca e acolo unde te simti bine realizat si ai casuta si gradina ta si clima are 4 anotimpuri, adica exista si primavara ca lumea.... undeva inspre munte cred mi-ar placea, poate in Elvetia....[:D], nu cunosc SUA ca sa imi exprim o astfel de parere, dar din cate am vazut Orlando e frumos... va pupic merg sa bag o canoaca de cafea.... credit companies...[xx(] LAURA, RUXIJ (LIA) inca citesc la taxe ca sa ma dumiresc si apoi va intreb ce se cuvine cat mai precis! [pup] pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, drum bun si succes la conferinta! Unde mergi? Conchita, te asteptam cu vesti despre un samburel care s-a asezat sau e pe cale sa se aseze la tine in burtica [:)] Fetelor, multumesc pentru urarile de succes [asia] a mers bine, doar ca de bine ce am zis eu ca s-a terminat, apres m-a oprit profesoara pentru indicatii pretioase mai detaliate si m-a tinut o ora, adevarul ca sunt chiar pretioase indicatiile si am noroc ca e asa de interesata, da' pe de alta parte de-abia asteptam sa ies de-acolo sa nu trebuiasca sa ma mai gandesc pe ziua de azi la ast proiect dragalas. Da' acuma am scapaaaat [jamaica] si maine seara plecam in vacanta in Tennessee, eu si dragutul meu prieten; toata lumea cu care am vorbit a zis ca nu suntem sanatosi, da' daca ni s-a pus pata, asta e. De fapt lui mai mult, iar eu imi urmez jumatatea mai buna. Dar cred ca o sa fie foarte distractiv si educativ [:D], va povestesc mai multe saptamana viitoare cand ne intoarcem. Si-apoi o sa-mi incarc bateriile si o sa revin cu avant si interes pionieresc pentru proiectul asta, spuneti-mi ca asa o sa fie [dint] A, am si eu o intrebare legata de taxe, stiu ca suna cam stupid, dar daca la un moment dat ai lucrat trebuie sa declari absolut toate veniturile provenite de la job-ul respectiv, nu, deci si bonus-uri etc.? [pup] Lai ps ca tot vorbeati de politica, eu ii prefer pe democrati, desi si ei au belelele (ce cuvant haios, acu' mi-am dat seama dupa ce l-am scris [:)]) lor, dar de, din doua.. macar de m-as face eu cetatean sa-mi exprim opinia la urna [pic] oricum in general, ideologic vorbind, desi se presupune ca republicanii sunt de dreapta si democratii de stanga, raportat la sistemul de partide politice din majoritatea tarilor europene de exemplu, democratii americanilor s-ar situa la un nivel analog unui partid de centru-dreapta de prin Europa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...