Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(8)


Recommended Posts

Intrebaredefapt mai mult curiozitate... voi ce program urmarizi la TV... CNN sau FOX... shi de ce... o sa zic eu prima FOX... mi se par mai corectzi decat CNN shi nu sunt asha parinitori cu democratzi cum sunt CNN. Voi ce credetzi? Noapte buna USA! Gabbriela & Julian [bibe] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna dimineata, vodca taie greata, ora 7 a sosit :) beau si eu o cafea dupa un cincinal, da' parca nu ii mai recunosc gustul... fetelor, voi ati vazut filmul A Guide for the Married Man cu Walter Matthau, facut prin '67 si regizat de Gene Kelly? o nebunie, vi-l recomand calduros. sfarsitul e previzibil, ca dupa atata neo-realism era nevoie si de ceva fantezie optimista de final :) totusi, prologul e fulminant, arata atitudinea recomandabila unui barbat insurat ca sa evite ispitele: dicteaza secretarei cu spatele ca sa nu-i vada pulpitele dezvelite de fusta prea scurta, refuza sa mearga cu liftul intre dooj'de femei aratoase si o ia in jos pe scara de serviciu desi lucreaza intr-o cladire super-inalta, atunci cand conduce spre job face un efort de autocontrol si vede numai barbatii pe trotuare, pe scurt: orbenia, mutenia si surzenia, fata cu reactiunea reprezentata de toata populatia feminina a planetei, ar fi singuri piloni la fundatia fidelitatii conjugale :)) ma intreb daca asta e filmul de unde se trag toate frazele intrate deja in folclor de genul de ce insala barbatii? pentru ca femeia cealalta exista; pentru ca oricat de buna ar fi carnea, mai vrei si peste; pentru ca au nevoie sa-si confirme farmecul de cuceritor...ca in final sa cada concluzia-tot la nevasta se intorc si toate precautiile pe care le iau ca sa nu fie prinsi asupra faptului nu fac altceva decat sa dovedeasca ce mult tin la sotie si ca ar da orice sa n-o faca sa sufere, afland de adulter :)) plus ca adulterul face bine la mariaj, barbatii revin mai atenti, mai voiosi, mai curati, mai uscati :) Matthau e bestial ca intotdeauna, la multe faze am ras cu lacrimi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut, da' mi-ai facut pohta [:)] Io is cheauna rau, e aproape cinci juma' si eu inca nu m-am culcat, am stat sa scriu o frumusete de lucrare pe care tre' s-o prezint maine, pardon azi dupa-masa, sper numa' sa ma trezesc pana'n pranz, ca de nu, am incurcat-o. Gata, v-am pupat, va urez buna dimineata si o zi buna tuturor, iar eu ma duc sa-mi intind oscioarele obosite. [recevere] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza America! Uite ca incep si eu dimineatza cu un pahar de vorba. Trebuie sa va spun/intreb neaparat ceva: ati mancat vreodata rosii din soiul Campari? Eu sunt innebunita dupa ele. daca gasiti la grocery incercati, sunt intr-o casoleta tansparenta si chiar asa scrie pe ele:Campari tomatoes. Mie mi se pare ca au gustul celor de acasa. la alte fructe/vegetale aveti preferinte pe soiuri? eu da. la portocale le favorizez pe cele "navel" si merele "fuji". conchita, sper ca nu iti creez pohte nedorite cu ce inshir eu aici(dar roshiile alea merita sa le incerci). o zi buna tuturor, delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Vad ca voi " munciti" aici nu gluma, a-ti ajuns deja la nr 8, in timp ce eu am somat[alcool]. Conchita, iti tin pumnii sa fie [bibe] cat mai curand. In legatutra cu programele tv, ptr mine CNN e de stiri, iar ptr filme le iau pe toate la rand si cand gasesc ceva ce-mi place ma opresc[:D] Cam atat am de scris la ora asta, revin cand ma trezesc mai bine. Pupici fetele[bis] Roxy(mama) si Annie(bb)[cri]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata dragelor [:)] azi am avut spor, sunt la a treia cafea :)DAR e indoita cu apa, asa ca inca nu tremur prea tare. canal de stiri: cnn, fox, newsworld international. mere: daaaa fuji imi plac, insa pe favoritele mele le cheama cameo. de rosiile alea nu am auzit, o sa caut, insa noi punem o mini gradinuta si avem rosii bune si multe toata vara. nope, nu vazui filmul ala, conchita. pe canalul "link" au dat odata un film superb, "chance ou coincidences", vazutu-l-a careva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mere: granny smith, nu pot manca alt tip decat d'astea verzi, mici si acre de cand ma stiu. ionatane sa nu vad, mi se par seci, alea galbene de-aici nu-mi plac, dar acasa da, ca erau zemoase. Fox, CNN si NBC plus alea locale. laisucces la prezentare!! suntem aici la galerie, iti tinem pumnii si te asteptam cu vesti bune [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la voi in oras e parada importanta astazi pentru st.paddy's day? aici cred ca e una mititica, in downtown, nu vad sa ajung acolo si nici nu-mi plac paradele-astea. in chicago se turna vopsea verde in rau si primarita se imbraca cu haina verde de mink. mi-ar placea sa merg la savannah, unde au cea mai mare sarbatoare din cate-am auzit. poate al-data. aaa si sa nu uitam ny, acolo cred ca este iarasi interesant, multa lume, multi turisti, alta viata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...