Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(8)


Recommended Posts

Maaa, lipseste omu' de la serviciu, nu intra pe "ciat" si uite ca va facurati de cap. Da' nu m-am abtinut sa nu intru o tzara de acasa, numai nu pot sta mult. Mi-e pruncu' malad, a facut febra dupa vaccine, azi noapte am patrulat cu el in brate pana la 4 dimineata, cand a adormit, si am putut fura si eu cateva ore. Al mare e si el cu problemele lui, cica stomach virus, la astia toate indigestiile sunt stomach virus, na fain. Dar azi e mai bine, si cum eu nu pot sta intr-un loc musai sa ma duc la cumparaturi la market. Nu povesttiti mult fara mine. Conchita, nu stiu daca ai primit raspuns la itnrebarea de ieri, n-am avut timp sa citesc ce-ati mai postat, dar daca vrei ma uit pe siteul de care ti-am promis.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
prezent! ninge ca in povesti!Ce minunat este primavara![bang]parca asa erau compunerile,ha? si mie imi plac perele,portocalele sunkist,capsunile alea parfumate,merele rosii...strugurii am ramas fara unt si trebuie sa imi deplasez maretul fund la cumparaturi dupa unt!si detergent de dish washer...si mi-e o leneeeeeee de ma doare!.. cred ca am sarit vreo pagina la lectura retroactiva, insa mai departe reiese ca conchita e aspiranta si ea ca Oana?[:D] sau deducerea mea e anapoda? luminati-ma!astept vesti ,si dupe [:D]transmit urari... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Eu sunt mereu contra :)) asa ca va spun ca nu imi plac capsunile ca nu au nici un gust, nici rosiile, caisele, piersicile... Imi plac merele Granny Smith, prunele, strugurii si uneori pepenii, cand ii nimeresc buni (anul trecut am dibuit un magazin la care au adus numai super minunati pepeni). Cateodata mai gasesc cate un pom pe marginea drumului de unde pot fura caise si nectarine "adevarate", care miros frumooos... Si cirese... Ca asa e la noi p'aci, multa agricultura. Si multe flori. Dc. aveti alergii, nu calcati p'aci. La noi e record de temperatura din 1972, 85F, prea mult pentru aceasta perioada. Pomii au inflorit de la jumatatea lui Februarie, acum s-au si scuturat deja. La TV nu ne uitam deloc, ca rulam desene animate nonstop si n-avem doo televizoare. Cand prinde sotul meu liber TV-ul baga SciFi si prefer sa stau pe net in cazul astsa. Eu tin cu democratii in general asa, dar fara sa aprofundez, dar stiu ca toti romanii tin cu republicanii. Ma rog, de fapt nu prea ma intereseaza politica. Va pup pe ziua de azi, o zi buna sa aveti, Lia ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata feteleor americancelor!!!!........[:D]eu acuma m-am trezit...ora 11:30,ca azi-noapte fusai obosita rau de tot. spuneti si mie mai fetitelor,coditelor,frumoaselor,desteptelor,scriitoarelor,vorbitoarelor[:D]....voi la prajituri folositi margarina(bineninteles faRA SARE) ,sau unt.daca folositi margarina....spuneti-mi si mie cum unde gasiti voi de aia nesarata,ca eu cotai la toate supermarketuri,si nu vazusi nimic. despre fructe pot sa va spun:orce pica la mina toate le maninc[:D]....mie imi plac la nebunie fructele(ca sunt la dieta),(dar mai mult lebenita,ananasul,kiwi.)despre legume ,iar nu am pretenti(de toate,rosi de oricare,castraveti,gogosar,salata....etc.binenteles cu brinza feta peste o salata uriase. no bine eu va las ,si sa aveti grije de voi. pai va astept la mine sa mergem la saniusi,ca tare s-a pus zapada asta? mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, maine revin la servici, te fac un telefon. Sper sa recuperez la somn. Eu n-am timp de tembelizor, si nici tare nu ma dau in vant dupa el, mi-am facut plinul. Noi avem satelit, dar rar ma uit la cate un film, uneori comand unul ca nu este nimic ca lumea pe atatea sute de canale. Acuma "surfaieste" cel mare pe canalele de catoonuri. Mai Lia, de unde furi tu poame? Eu am in gradina meri, peri, castani comestibili, piersici si nuci. E o mare diferenta intre ce cumperi si ce culegem de la noi. Toamna facem must, am achizionat un teasc mare si cumparam struguri en gros (de California) de la un market italian. De acord ca nici fructele nici vegetalele nu au gustul de acasa, chiar si cele crescute in gradina proprie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by simonaM r[:D]....voi la prajituri folositi margarina(bineninteles faRA SARE) ,sau unt.daca folositi margarina....spuneti-mi si mie cum unde gasiti voi de aia nesarata,ca eu cotai la toate supermarketuri,si nu
la noi gasesti peste tot, trebe sa scrie pe ea unsalted
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura Takacs
Anamaria, maine revin la servici, te fac un telefon. Sper sa recuperez la somn. Eu n-am timp de tembelizor, si nici tare nu ma dau in vant dupa el, mi-am facut plinul. Noi avem satelit, dar rar ma uit la cate un film, uneori comand unul ca nu este nimic ca lumea pe atatea sute de canale. Acuma "surfaieste" cel mare pe canalele de catoonuri. Mai Lia, de unde furi tu poame? Eu am in gradina meri, peri, castani comestibili, piersici si nuci. E o mare diferenta intre ce cumperi si ce culegem de la noi. Toamna facem must, am achizionat un teasc mare si cumparam struguri en gros (de California) de la un market italian. De acord ca nici fructele nici vegetalele nu au gustul de acasa, chiar si cele crescute in gradina proprie.
Io n-am curte, ca n-am casa. Aci la noi in oras sunt livezi care apartin diferitelor comunitati, nu stiu cum sa spun, de ex. e un grup de strazi care se numeste "village homes" si au livezile lor. Apoi uite asa, mai sunt pomi chiar pe marginea drumului. Din livezile alea nu ai voie sa iei decat dc. locuiesti in comunitatea respectiva, dar nu te pazeste nimeni cu batzu'... Oricum, nu imi incarc sacosele:)) ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...