Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oglinda-oglinjoara... fond de ten bun...?


Recommended Posts

Mie mi-a placut foarte mult un fond de ten LaPrairie pe care l-am avut. Nuanta si textura au fost perfecte pentru pielea mea. A fost cam scump, ce-i drept dar a meritat banii. Dupa acel fond de ten am cumparat un Lancome care nu mi-a placut atat de mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu m-am inteles bine cu unul de la Clinique, dar nu mai stiu cum se numeste exact si cu "Photogenic" Lancome. pudra nu folosesc. trebuie sa te dai inainte cu crema hidratanta (pe fata, gat, decolteu), apoi aplici fondul de ten (nu in cantitati mari) si-l intinzi bine, bine cu un burete (make-up sponge) pe ariile mentionate. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...na! ca am uitat sa scriu exact ce folosesc eu, de parca era secret de stat [alcool]! asadar: - fond de ten Loreal Ideal Balance Quickstick (evident, il aplic dupa ce ma dau cu crema hidratanta Eucerin Q10, cu care ma impac minunat) - Powder Foundation (deci nu powder cream, cum scrisesem in mesajul meu) PowerStay (sau, oricum, ceva cu...stay) de la Maybelline tre sa mentionez ca nu ma inteleg deloc cu pudra aceea... praf, si nu o folosesc, nu-mi place cum se vede pe fatza. ma amuza ca, de cite ori intru intr-un magazin de cosmetice, ba ma uit la rafturile cu produse pe care le folosesc in momentul actual, ba simt ca imi fac cu ochiul alte produse, de parca mi-ar striga: "ia-ma pe mine!, ba pe mine! eu sunt cel mai bun!". si uite-asa, ma simt ca o mica tradatoare, gata-gata sa renunt la ce am folosit azi dimineata. si stiu ca "pacatul" e aproape, azi-miine o sa cedez ispitei si iar o sa-mi tradez fondul de ten... ma gindeam ca ar fi cel mai simplu daca mi le-as lua pe toate [:o)] asa, vad ce "poate pielea" fiecaruia, si imi rezolv multitudinile de dileme care imi traverseaza, zilnic, creierul...[:D] ferigutza, am avut si eu acel tinted moisturizer de la Nivea, dar parca mi se parea putin... lipicios?? in fine, poate sunt eu mai ciudata... perle n-am incercat niciodata, dar sa stiti ca tocmai mi-ati mai dat o idee [cool] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey aida, da la voi nu se pot incerca fardurile inainte de cumparare? Ca pe la noi poti sa-ti faci un machiaj complet pe gratis, sa vezi cu ce te impaci ;). Iar chestia cu fidelitatea,...[:D] iost infidela la maximum, din cauza motivelor pe care le-ai expus :). Totusi, la farduri de obraz si creioane de buze, inca sunt fidela firmei Revlon. Cred ca mi se potrivesc, si-atat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de 6 ani folosesc fondul de ten de la Revlon, cel la borcanash de sticla, oil-free. Nu spun ca nu m-am plictisit de el, dar corespunde perfect unui ten mixt, are o putere de acoperire satisfacatoare si nu creeaza efectul de masca. Am mai folosit pudra de la Revlon, dar m-am profilat pe cea de la MaxFactor: calitate excelenta, pretz f satisfacator! Carmen [gravi] DNP 31 octombrie http://community.webshots.com/user/camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eeei, ce subiect draguuutz!!! eu zic ca conteaza extraordinar 99% tipul de ten. eu am un ten ff gras si cel mai bine ma impac cu fondul de ten de la estee lauder. este scump dar merita, nus e ia ABSOLUUT DE LOC pe haine si nici nu il simti. inainte aveam clinique care sunt produse extra bune si eram multumita de fondul de ten, dar cind ma descoperit estee lauder....am ramas "fidela". eu am mai folosit intr-o iarna crema aceea colorata de la Nivea (crema + fond de ten) si este intr-adevar ff protectoare dar nu am fost prea multumita de acoperire, se lua un pic cam repede. si un vot pozitiv intr-adevar ptr revlon....a fost prima firma care a aparut in romania cu fondul de ten oil-free si a facut boom la fel, ca si afara. din pacate...ca in orice produs caruia i se face reclama nici fondul de ten nu seamana cu ceea ce se spune ca e, asa ca si la mine cuvintuld e ordine este "probeaza si apoi cumpara!". spor la cumparaturi!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...