Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oglinda-oglinjoara... fond de ten bun...?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu, dupa ce am folosit vreo 4 ani numai Revlon oil-free ala la borcanas de sticla , ca si Carmen, m-am reprofilat asta vara pe Bourjois "Plus que parfait" Matifico, care este usor mai fluid si mai putin lipicios insa are aceeasi putere de acoperire si face tenul meu cu pori dilatati si puncte negre sa arate "ca de bebelush" toata ziua. Eu il aplic cu degetele, cate putin, din aproape in aproape. Pentru ten normal si mixt mi se pare cea mai buna alegere. Si nu vad de ce ai avea nevoie de pudra. Acest fond de ten e suficient, arata foarte natural cu toate ca acopera excelent. Pudra s-ar vedea. Poate doar seara, poti sa incerci niste perlutze pentru stralucire; eu, de exemplu am de la The body shop niste perlutze transparente si cu un fel de sclipici foaaarte fin ...asa pentru ocazii, de dat pe pometi, nas, umeri...etc... Oricum, cred ca te-am cam zapacit, Aida, cu toate variantele noastre! Mult succes, Ioana[gravi] 36 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Julie
Mey aida, da la voi nu se pot incerca fardurile inainte de cumparare?
ei, ba se incearca si aici, da' nu peste tot. de ex., la Wallmart nu se incearca, cel putin aici linga mine nu au testere [bang] e drept, in magazinele de specialitate (si nu numai alea) au si testere, insa eu ma invirt mai des prin Wallmart supercenter, ca de-acolo imi iau si haleala destul de des, si o aspirina, si un sampon, asa ca mai mereu arunc si un ochi prin gradina smacurilor [:D] bine... arunc ochiul cind sunt singura, ca sotul nu sta asa bine la capitolul rabdare, si stii si tu ca e nevoie de timp pina iti faci o parere clara in privinta calitatii unui fond de ten... mie mi s-a parut ca, acolo, in Japonia, aveti mai multa bafta cu cosmeticele, parca mi se potriveau mai bine si fondurile de ten de-acolo, cel putin in '95, cind am fost in Tokyo, eram foaaaarte entuziasmata de ce se gasea acolo, in materie de produse cosmetice pt fatza. tin minte ca sora mea mi-a dat o crema alba, care, pe linga ca era hidratanta, acoperea petele de pe fata, si deschidea cu un ton culoarea tenului. sa nu uit: sora-mea e vecina cu o tipa care e reprezentant Avon, si toata ziua testeaza la produse... chiar i-am sugerat sa isi ofere fatza pt teste, contra-cost, ca si-asa vad ca acelasi lucru il face acum pe gratis [:D] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mel_g
Dar fond de ten de la Clarins nu foloseste sau nu a folosit nimeni? Parca m-ar tenta sa-mi cumpar. Ce parere aveti? Pupici Mel
Eu am folosit un timp un baton Clairin,o combinatie de fond de ten cu pudra...sa stii ca nu-i rau!!!Altfel,ramin un "fan" al firmei Clinique,atit in ceea ce priveste pudra cit si fondul de ten.Am "pacatuit" si cu ultimul "Helena Rubinstein"..multa reclama pentru un fond de ten banal,dupa parerea mea.M-am intors spasita la Clinique.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by RayuelaAm "pacatuit" si cu ultimul "Helena Rubinstein"..multa reclama pentru un fond de ten banal,dupa parerea mea.M-am intors spasita la Clinique.
haaaa! mey, dar ce de infidele pe-aici! [:D] noroc ca fondurile de ten ne primesc inapoi[:I] pe mine ma seaca atunci cind o firma isi schimba linia, cica incearca sa le imbunatateasca, baga design nou la ambalaj, si te trezesti ca nu mai gasesti ce foloseai de la ei, si trebuie sa te decizi la altceva, din noua linie... zau asa, pe mine nu ma intereseaza ce design are ambalajul, ca doar nu pe ala il pun pe mutra[B)] asa am patit cu un ruj de la Rimmel, tare imi mai placea,ca era ceva foarte aproape de natural, dar acum nu mai gasesc exact nuanta aia, au schimbat vag designul plasticului, au schimbat si numerele de pe ambalaj, numele nuantelor ... numai nuanta "birthday suit" am reusit sa o re-gasesc, sub un alt numar. la fel cu rujul pe care il foloseam de la Revlon, nuanta se numea "Sand Dunes", dar acum nu mai este nicaieri, au schimbat linia de rujuri [q] uite-asa ma apuca prin magazine o tristete, de parca as fi un copil care nu a mai gasit jucaria pe care tocmai voia sa o cumpere. hei, sa nu ma intelegeti gresit, io-s o mare fana a progresului, da' la cosmetice parca as tinde putin spre a fi conservatoare, cind/daca imi gasesc cosmeticele potrivite. ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca tot vorbeam de Rimmel: fetele din SUA, va dau un pont: tocmai ce am intrat pe site la ei http://www.rimmelgirlsnightout.com/products/# si mi-am comandat free samples de rujuri [:X] cum intrati in pagina, e ultimul link din partea dreapta, sus, scrie "Free Sample". e drept ca delivery se face in 4-6 saptamini, da' primiti free cele 55 de nuante din gama Lasting Finish Lipstick (asa cum am zis, eu folosesc deja Birthday Suit, imi place ca e foarte discret). scuze ca-s putin off-topic, ca noi vorbeam aici de alte chestii pentru mutrisoarele noastre, da' mi s-a parut utila treaba cu free samples. ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Don't Go to the Cosmetics Counter Without Me by Paula Begoun Aceasta este Biblia in materie de produse cosmetice. Are reviews pentru toate marcile. Unele dintre ele se gasesc si pe webite-ul ei. http://www.cosmeticscop.com/learn/reviews.asp Dar, pina la urma, fiecare ten e diferit si numai incercind produsele poti ajunge la un compromis calitate/pret. De exemplu, eu am realizat ca trebuie sa folosesc produse diferite pentru iarna (vintoasa si aspra) si vara (calda si umeda).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...