Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oglinda-oglinjoara... fond de ten bun...?


Recommended Posts

Fetili hop si eu printre voi! Si eu am incercat mai multe firme pana sa descopar ce mi se potriveste cel mai bine. Si sa va spun ceva: nu orice produs scump, de firma , este si foarte bun. De exemplu eu am vrut sa incerc fondul de ten si pudra de la Chanel. Mie nu mi s-au potrivit deloc[bang]. Pudra mie imi parea prea fainoasa. Apoi m-am bagat pe cei de la Dior. Nu m-a costat fantastic de mult, dar nici sa cad pe spate din cauza efectului. Eu sunt fan Estee Lauder si absolut tot ce folosesc e de la aceasta firma. Dar culmea culmilor ca fondul de ten si pudra nu m-au incantat prea tare. De catziva ani folosesc cu mare disperare(imi fac stoc ori de cate ori am timp sa trec pe la reprezentantza lor) GUERLAIN. Pt mine e super. Din gama Divinora folosesc fondul de ten semimat cu SPF 12, iar ca pudra folosesc perlutzele Meteorites. Pe mine ma incanta tare de tot. Poate ca pe altcineva aceleasi produse au dezamagit. De aceea e recomandat sa incerci cat mai multe testere si in final sa cumperi ce ti s-a potrivit cel mai bine. Aida spor la cautari![:)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Max Factor HyperSmooth. E usurel, neuleios si suficient de mat. Am mai folosit un Max Factor in trecut, parca era si mai mat ca asta, dar nu mai stiu cum se cheama. Mari dezamagiri am suferit de la L'Oreal. http://community.webshots.com/user/r0isin http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, eu prefer fondurile de ten fluide si cel mai mult imi place Seamless de la Max Factor,care aproape nu se vede pe fata.La fel imi place si Translucide de la L'Oreal.In general, eu incerc fondul de ten, ca sa nu am surprize, nu doar in ce priveste nuanta, dar si textura lui, pentru ca eu am un ten mixt spre uscat.De multe ori am testat fondul de ten datorita mostrelor gasite in reviste.Mie mi se par foarte utile, chiar daca uneori nu ti se potriveste culoarea mostrei, macar vezi daca ti se potriveste textura. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc Tinted Moisturiser Cream nuanta Naturel de la Lancome...mie mi se potriveste, dar sincer o folosec doar la ocazii sau daca este seara un party ceva pentru ca am o prietena dermatolog si ea mi-a spus ca pielea trebuie lasata sa respire, evident daca nu se poate si nu se poate si tenul arata aiurea, clar ca nu poti iesi asa pe strada...dar can tenul arata bine, fara puncte cosuri sau in fine uniform la culoare e mai bine sa fie doar un blusher ceva si atat!! Eu una ma dau oricum cu crema hidratanta inainte daca folosesc cumva fondul de ten, fiindca am tenul uscat...si chiar asa cum spunea cineva aici indicat ar fi sa se amestece un pic de crema in mana odata cu fondul sa fie un pic mai fluid si hranitor. Oricum si fondul de ten ar fi indicat sa fie schimbat din cand in cand asa cum facem cu crema de fatza. Lena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel, tot intrebai de Clarins...eu am vazut ca din pacate are un pret ff mare - mai sus chir decit estee lauder si lancome - deocamdata m-am abtinut sa il iau. tu l-ai incercat? stiu ca produsele clarins sunt ff bune asa ca daca l-ai incercat da-ne si niste detalii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Aida, cum esti in state, poate iti este usor sä faci o incercare si cu Mary Kay foundation. Eu l-am incercat ieri la o prezentare si mä declar multumitä; cel putin timp de cele 5-6 ore cat l-am "purtat" ... Au si paginä pe net. Succes! [flo] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...