Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (5)


Recommended Posts

NAna ,nu am avut timp de scris mai ales ca sunt in pregatiri pentru cresa sau cresa-gradinita ,asta pentru ca intra amindoi copiii la cresa. Pe Roberta o cunosc de mult.De aproape 10 ani.DAca tu zici ca vorbesti cu ea.Intreab-o.Eu m-am saturat sa trimit mesaje fara raspuns.O fi iar indragostita. Am fost la cumparaturi.Julie ,multumesc .Aveam de gind sa ma imbrac in pantaloni ,camasa si nu stiu cum sa-i zic ceva de primavara .Coto cum ii zic astia.Cea de la magazin mi -a zis nu domne ca tre' costum.Si sotului la fel.El care numai la nunti poarta costum.Oricum ce isi alesese el nu era deloc nepotrivit.DAR japonezul nu iese din reguli. Oricum bine ca nu trebuie sa-mi cumpar si sacoul de la pantaloni.CA in rest le am pe toate. RAluca multumesc pentru urari.Nici nu-mi vine sa cred ce repede au crescut copiii astia.DAvid are 3 ani si Tiara 10 luni .Ieri a facut si ea mai mult de 2 pasi.Am murit!CAmera video nu are baterie,camera foto nu era prin apropiere.Na ca am pierdut evenimentul.Las' ca or mai fi si altele,mi-am zis. Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna tuturor [asia][asia][asia]! Cum e vremea pe la voi? La mine ploua si e frig. In ultimul timp o zi e frumos, iar o zi e oribil! nana nu mai am noutati. Recunosc ca nici nu am mai citit pe net in ultimul timp cu privirea la Japonia. M-am luat cu altele, acum lecturez niste carti comandate din tara, ma bucur de primele miscari ale lui bebe, ma mai conversez cu toaleta [vom] si mananc (am pauza doar cand dorm [:-)))]). Dar daca mai aflu ceva o sa scriu la subiectul initiat de tine. Tiara felicitari pentru primii pasi ai fetitei! Succes tuturor cu ocazia inceperii gradinitei! Lia sper ca intrebarea mea sa nu ti se para o prostie, dar ce e NHK? E unul din posturile de televiziune din cele 11 normale pe care le prinde oricine in Japonia sau un post pe care il ai daca detii cablu/satelit? Ce vreau sa va intreb eu: voi cum va mai petreceti timpul impreuna cu sotii (mai ales in weekend-uri)? Eu am cam ramas in pana de idei. De cand cu sarcina nu mai "functionez". Pe unde ati mai fost, ce ati mai vizitat? Ce ati mai descoperit interesant? Ce ati mai citit? Ce filme ati mai vizionat? Multumesc anticipat! O zi (mai) buna! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 17 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julie mersi mult pt raspuns. Dan chiar daca ma uit la tv, pur si simplu nu am observat, pana acum, daca scrie sau nu la fiecare post cum se numeste. Sau poate nu am fost interesata sa retin, pana acum. Sunt unele lucruri pe care nu le ramarci pana ce nu le aduce altcineva in discutie. Uite ca nu am stiut ca postul pe care vad stirile in engleza se numeste NHK. Acum am retinut. Poate pana la urma o sa invat (oare conteaza ca si de pe forum?) cum se numesc toate posturile de televiziune care se prind in Japonia cu antena simpla. O seara placuta! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 17 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...