Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Asa e Julie,ploua de rupe de dimineata ,si la mine.Si e un friiiig,si-s singura de azi vreo trei saptamani.Cu cine ma incalzesc io? Azumi te primesc cu mare drag,dar tot frig si aci,la Shizuoka[:D] Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SI CATE CEVA DESPRE MINE:SUNT CASATORITA DE TREI ANI SI JUMATATE,NU AM COPII IN SCHIMB AM DOI CAINI MICUTI SI DEMENTI.NU SUNT SANGYOSHIFU CI LUCREZ LA O FIRMA DE IMPORT/EXPORT DIN TOKYO.STA CINEVA PRIN SAITAMA?IN ORAS CU MINE MAI SUNT INCA DOUA ROMANCE CASATORITE SI UNA IN CURS-DECI NOI AVEM AICI O MICA COMUNITATE.VOI AVETI PRIETENE PE APROAPE? bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TIARA, nu pot sa dau de Robertadar mi-am amintit ca atunci cand locuia in JP imi mai povestea de tine.Ultima oara cand am vorbit cu ea mi-a spus ca a intrat la facultatea romana-japoneza.Succes la hoikuen pt.copilasi si sa-ti traiasca. ELI merci pt. raspunsuri. MICHIYAN bine ai venit printre noi![japan] [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey,da frig mai eee...si ce ploaie... Trimite-ti si pe aici putin soare(cele care aveti). Eli,noi la film n-am mai fost de cind eram insarcinata.Si acum cu Alex e imposibil.Dar tare m-as mai duce... In week-endul trecut am fost in parc si am calarit[:D](nu va ginditi la prostii)Au adus citiva cai(cei de la city hall) si cine dorea putea calarii.Cica e terapie cu cai.A fost frumos... Seara am fost in Odaiba...orasul meu favorit.Ne-am plimbat,ne-am jucat la jocuri si bine-nteles eu am si cumparat cite ceva...doar nu plecam cu mina goala![:D] Acum sa vedem saptamina viitoare pe unde mai mergem. Sper sa se opreasca ploaia pina atunci... Va pupic si numai bine la toata lumea! Nina&Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Mai, dar e cam greu sa se tina pasul cu voi!Deja 8 pagini! Mai e putin si terminam si partea aceasta! TIARA, am vorbit cu Ana si mi-am dat seama ca-mi mai povestise ea ceva, in mare, despre botez,dar acum stiu si despre al cui botez imi spusese!Felicitari pt. primii pasi si succes la hoikuen!Sa nu te sperii daca or sa vina cu cucuie sau cu mici muscaturi acasa!Asa e la hoikuen! FETELOR vreau sa va anunt ca am reusit sa citesc si celelalte parti din acest subiect si trebuie sa va multumesc pt. ca am aflat multe lucruri de care nu stiam, ca de exemplu despre "amazon" de unde se pot cumpara carti!Am reusit sa ma inscriu, dar nu am reusit sa comand pt ca-mi tot cere credit card si cum noi suntem la categoria bimbo [bang] ,vroiam sa fac plata la livrare,da-mi tot spune ca nu se poate! Ma scoate cineva din "ceata" aceasta? MICHIYAN bine ai venit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by eli
Julie mersi mult pt raspuns. Dan chiar daca ma uit la tv, pur si simplu nu am observat, pana acum, daca scrie sau nu la fiecare post cum se numeste. Sau poate nu am fost interesata sa retin, pana acum. Sunt unele lucruri pe care nu le ramarci pana ce nu le aduce altcineva in discutie. Uite ca nu am stiut ca postul pe care vad stirile in engleza se numeste NHK. Acum am retinut. Poate pana la urma o sa invat (oare conteaza ca si de pe forum?) cum se numesc toate posturile de televiziune care se prind in Japonia cu antena simpla. O seara placuta! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 17 saptamani
Eli ,nu pot sa cred ca din pura curiozitate nu ti-a cazut un ziar de lb. engleza in mana sa vezi care sunt posturile tv locale ,daca zici ca nu ai satelit. http://www.jref.com/dir/News_&_Media/Television/index.shtml iti da cateva link-uri iar ca idee ,in plus fata de cele doua NHK gasesti TBS(Tokyo Broadcasting system)-channel 5,NTV(Nippon Television Network)-channel 6 ,Fuji television -channel 8,TV Asahi-channel 10 si probabil cateva canale locale depinde de unde locuiesti ( de exemplu Kanagawa are TVK ,channel 42) Everything happens for a reason... //Dan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...