Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (5)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by bidiloi
[bicla], ce ziceti de o excursie in Can?Daca la voi ploua,e super, aici ningeeee de 3 zile, zici ca mai e un pic si vine mos Craciun!Va incumetati?Pupici dulcici de aici[canada] simona
Io ma incumet,ca iubesc zapada[canada] Iar daca te oferi sa-mi fi gazda si ghid totul va fi perfect! [*][*][*][*][*] Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Sorina-Alexa
quote:
Originally posted by Dan_jp
quote:
Originally posted by eli
Julie mersi mult pt raspuns. Dan chiar daca ma uit la tv, pur si simplu nu am observat, pana acum, daca scrie sau nu la fiecare post cum se numeste. Sau poate nu am fost interesata sa retin, pana acum. Sunt unele lucruri pe care nu le ramarci pana ce nu le aduce altcineva in discutie. Uite ca nu am stiut ca postul pe care vad stirile in engleza se numeste NHK. Acum am retinut. Poate pana la urma o sa invat (oare conteaza ca si de pe forum?) cum se numesc toate posturile de televiziune care se prind in Japonia cu antena simpla. O seara placuta! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 17 saptamani
Eli ,nu pot sa cred ca din pura curiozitate nu ti-a cazut un ziar de lb. engleza in mana sa vezi care sunt posturile tv locale ,daca zici ca nu ai satelit. http://www.jref.com/dir/News_&_Media/Television/index.shtml iti da cateva link-uri iar ca idee ,in plus fata de cele doua NHK gasesti TBS(Tokyo Broadcasting system)-channel 5,NTV(Nippon Television Network)-channel 6 ,Fuji television -channel 8,TV Asahi-channel 10 si probabil cateva canale locale depinde de unde locuiesti ( de exemplu Kanagawa are TVK ,channel 42) Everything happens for a reason... //Dan.
Nu pot sa nu ma simt lezata cand cineva isi da atata importanta!!! Poate iti place sa te crezi destept si sa folosesti cuvinte pompoase,dar este absurd sa NU POTi sa crezi ca cineva nu stie ce este NHK....si mai ales sa vorbesti in necunostinta de cauza. Crezi ca daca ti-ai exprimat nedumerirea vizavi de faptul ca Eli nu stie de canalul NHK,te face mai interesant,mai inteligent?! Categoric nu,si in fond .chiar daca Eli nu stia,de ce te intereseaza pe tine? Intamplator Eli este prietena mea, nu are rost sa faci pe desteptul,doar pentru simplul fapt ca tu stii.... Esti total lipsit de bun simt si de cei 7 ani de acasa... Sa nu-mi spui acum ca ma bag,ca tu esti cel bagaret...si in fond Eli imi este prietena ,si stiu ce fata desteapta si sufletista este....asa ca remarcile de genul asta pastreaza-le pentru cei care vor sa le asculte,eventual la barfa din colt! Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
Nu am avut in intentie sa jignesc pe nimeni ,daca te simti cumva lezata asta-i problema ta. Admir spiritul asta de turma la voi ... Everything happens for a reason... //Dan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Simona draga,ce prompta esti! [cool] cu [bonjovi] nu ma pricep,de [bicla] m-am saturat...asa ca prefer...categoric[avion]. De bronz nu-ti face tu griji,cumpar din aeroport niste creme bune autobronzante si mergem bronzate la ski[:D] Iti fac cinste cu cremele,ca trebuie sa-mi rasplatesc gazda[dual] [grup] Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis]Sorinuta, te astept, osa ma recunosti tu dupa[il], si cum spun latinii pe aici no problemo![disco], [alcool]putin nu strica ptr. ca e frig, si apoi [bibe][bibe]cei doi (al meu si al tau)Nu stiu daca ai bb inca .Daca da, ramin cu sotii si noi [bum],[cina2] ei ce zici Putin timp si ptr. noi, femeile?[canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai nene Dan_jp, Esti asa frustrat mai draga, chiar nu stiu de ce si nici nu ma intereseaza, dar vad ca te straduieshti din rasputeri sa jignesti in jur, doar, doar te-o baga si pe tine cineva in seama. Bine fac fetele astea minunate ca nu raspund la schelaiturile tale. Iti mai arunca din cand in cand un os, dar gata.... te-au alintat destul. Mai iesi si tu la aer, mai plimba-te prin ploaie, mai uita-te la TV, ca vad ca-ti place si esti la curent cu toate canalele, nu mai fa mizerie pe aici, ca mie chiar imi plac fetele din Japonia. Sunt vesele, optimiste, pline de viata. Vin aici zilnic si le citesc cu placere, asa ca, daca tu nu ai aceleasi sentimente, chiar nu inteleg de ce iti pierzi vremea [japan] [canada]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michiyan bine ai venit[grup]si sper sa te simti bine cu noi.
Dan daca tie nu iti place in turma noastra nu te obliga nimeni sa intri[cheers]
Sorina daca tot iti place zapada pina ajungi in Canada trage o fuga pe aici ca avem zapada cita vrei[:D]si te duc sa si schiezi,patinezi sau cu saniutza[:)][pup] cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dan...stai linistit,suntem un pic stresate.[:D]Alexa nu are intenti razboinice vrea doar sa faca pace pe acest forum...,sincer eu una am obosit sa vad ca toti ne critica...Mai oameni buni..suntem si noi femei ,ca oricare altele,avem doua picioare ,avem doua maini,avem copii si culmea avem si un pic de minte..."Stiti ca tot ce zboara nu se mananca."..si stim si noi.[:D]Om fi noi aici ,din difente motive,dar totusi avem capul pe umeri,nu l-au taiat inca samurai[:D] Incercam sa le tinem fata...Sincer ma amuza disputele astea...dar hai sa o lasam asa,sa incercam sa ne intzelegem,nu? Doar si noi suntem oameni... Aici felelor in Osaka a plouat...ma simt trista cand ploua,dar este cald ,ma simt trista si cand vad ca cineva ne tot pune "bete in roate"..Preocuparea cea mai mare a mea este cum sa fac sa-mi chem fetele aici...normal ca stiu eu ,imi fac griji de drum , de bilete,de bani,de apartament,de sot cu spitalul de multe,mai vad ca sunt si certuri,dispute ma refer pe forum ...ma debusoleaza....Julie incearca sa faci tu un forum al japonicilor...sa nu mai intre nimeni peste noi,sa nu mai ne critice nimeni,daca stau sa analazizez chiar suntem "rau vazute"in tara ,pacat...pote de aceea si multe fug de aici pe alt forum ,nu dau nume..[flo][flo]Scuze daca am zis ceva gresit,dar obosesti la un moment dat. Ninja iti recomand o carte ...a unchiului meu..poate te trezeste la realitate ,sa vezi prin ce trec uni oameni:Tortura pe intelesul tuturor.(daca fac reclama sa se stearga mesajul)deci de Constantin Florin Pavlovici.Incearca sa intelegi cele scrise si apoi sa deduci sintimentele celorlarti care au trecut prin foamete....si etc.Asta nu este un mesaj razboinic la adresa ta deci sa ti cont![flo]Am sa fac o pauza ...sincer am obosit,nu de voi fetelor ca-mi sunteti tare dragi ,dar de dispute si de rafuieli,pe mine nu ma caracterizeaza asa ceva...Vreau sa vad primavara in sufletul tuturor[flo]. Ps: Pote vremea [pic]este de vina(divina)nu stiu dar sincer ma simt luata de val..nu cred ca ma pot abtine mai mult de o zi sa nu scriu ceva[:-)))] Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang], asa o sa fac de aici din Can., daca mai suparati fetele din Japan.[berica]Gagici ce ziceti de o [berica],chiar daca aici e brrrr, vin la voi, [cri]ceva si poate va veselesc nitel.Nu bagati in seama ce nu va convine, e cea mai buna arma.Pupicei dulci[canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bidiloi
[bang], asa o sa fac de aici din Can., daca mai suparati fetele din Japan.[berica]Gagici ce ziceti de o [berica],chiar daca aici e brrrr, vin la voi, [cri]ceva si poate va veselesc nitel.Nu bagati in seama ce nu va convine, e cea mai buna arma.Pupicei dulci[canada] simona
Sa vi aici draguta in Osaka ca-i cald..[flo]te astept!Maine o sa fie frumos,na ca ma manca si iar am scris....Oricum dau o bere[bere] Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...