Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (5)


Recommended Posts

[bis],Angel draga as veni ca mie tare mult imi place caldura, inainte de a veni iti trimit un [iepu] de PASTI, sa te bucure cu ceva nou, nu?[canada]Pupicei dulci [8D] cred ca de la atita frig mi se trage, obsesia asta cu ...ochelarii de soare, ..[canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga ninaM si eu ador Odaiba-mai ales Venus Fort-au acolo un retaurant unde se mananca clatite din faina de soba,in stil frantuzesc.Mie imi place cel mai mult cea cu cirese negre si inghetata de vanilie(restaurantul este la etj.3).Daca ai timp du-te ca oricum la etajul 1 =Sun Walk gasesti si o gramada de chestii pentru copii. Draga MAMI CARMEN nu stiu cum ai incercat sa comanzi cartile,dar daca telefonic,spune-le ca le vrei DAIKIN TO HIKIKAE. PENTRU CELE CARE NU SI-AU SCHIMBAT INCA NUMELE:IN PRIMUL RAND VA LUATI DE AICI CERTIFICATUL DE CASATORIE (VI SE DA DE LA PRIMARIE ORI DE CATE ORI AVETI NEVOIE)SI II FACETI O COPIE.PE URMA MERGETI LA AMBASADA SI DATI O DECLARATIE O SA VA SPUNA EI CEEA CE SA SCRIETI.FFFF IMPORTANT ESTE SA SPECIFICATI LA SFARSIT CA VETI PURTA NUMELE SOTULUI.TOATE ASTEA PLUS O IMPUTERNICIRE FACUTA IN AMBASADA PENTRU CINE SE VA OCUPA DE SCHIMBAREA ACTELOR.IN IMPUTERNICIRE TREBUIE SPECIFICAT PENTRU CE ANUME IMPUTERNICESTI(EX:INREGISTRAREA CASATORIEI,SCHIMBAREA BI/CI, SCHIMBAREA PASAPORTULUI,ETC.SAU PENTRU ORICE ACT SI IN ORICE SITUATIE).ACUM,CERTIFICATUL DE CASATORIE VA TREBUI TRADUS DIN JAPONEZA IN LIMBA ROMANA ACEST LUCRU SE POATE FACE IN TARA SAU IN JAPONIA,LA D-NASUZUKI ELENA-TEL:090-8510-8398.DACA-L TRADUCETI IN JAPONIA S-AR PUTEA SA VA COSTE MAI MULT.PENTRU ORICE EVENTUALITATE DATI UN TEL.SI INTREBATI CAT VA COSTA.-ASTA A FOST PENTRU CELE CARE VOR SA-SI SCHIMBE NUMELE DIN JAPONIA.ACUM DACA VRETI SA MERGETI IN TARA,TOTUL SE REZOLVA IN DOUA SAPTAMANI,DE LA CERTIFICAT DE CASATORIE LA CARTE DE IDENTITATE,PASAPORT.TREBUIE DOAR SA AVETI OMUL SI BANUL.MAI GREU O SA FIE LA PASAPORT UNDE O SA TREBUIASCA SA INTRATI IN AUDIENTA LA COMANDANT SI SA DESCHIDETI USA CU CAPUL.DUPA CE V-ATI FACUT SI PASAPORT,O SA VA INTREBATI CE FACETI CU VIZA.VA DUCETI FRUMOS PANA LA AMBASABA JAP. CU PASAPORTUL VECHI SI CEL NOU SI TOTUL O SA FIE OK.MIE MI S-A SPUS DE LA BIROUL DE IMIGRARI DE AICI CA POT VENI SI ASA, FARA VIZA PE PASAPORTUL NOU, DAR SA-L AM PE CEL VECHI LA MINE -EU TOTUSI CRED CA ESTE MAI BINE SA SE VERIFICE SI LA AMB.JAP.ORICUM DUPA CE VA INTOARCETI IN JAP. VA TREBUI SA MERGETI IAR LA IMIGR. SI LA PRIMARIE. CAM ATAT ,SPER SA VA FOLOSEASCA LA CEVA. bm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Caroline
Mai nene Dan_jp, Esti asa frustrat mai draga, chiar nu stiu de ce si nici nu ma intereseaza, dar vad ca te straduieshti din rasputeri sa jignesti in jur, doar, doar te-o baga si pe tine cineva in seama. Bine fac fetele astea minunate ca nu raspund la schelaiturile tale. Iti mai arunca din cand in cand un os, dar gata.... te-au alintat destul. Mai iesi si tu la aer, mai plimba-te prin ploaie, mai uita-te la TV, ca vad ca-ti place si esti la curent cu toate canalele, nu mai fa mizerie pe aici, ca mie chiar imi plac fetele din Japonia. Sunt vesele, optimiste, pline de viata. Vin aici zilnic si le citesc cu placere, asa ca, daca tu nu ai aceleasi sentimente, chiar nu inteleg de ce iti pierzi vremea [japan] [canada]
Caroline ,draga ,daca nu ti-ai dat seama subiectul este despre viata in Japonia ,deci daca poti sa contribui cu ceva e foarte bine altfel ...am inteles ca 'a venit' ceva zapada proaspata pe la voi. Faptul ca cineva nu a stiut cum se numeste programul national de TV in tara in care traieste nu e un capat de tara ,acum a aflat ,si tot asa sper sa gasesc si eu cateceva interesant p-aici nu numai hi,hi,hi ...ha,ha,ha ...aici ploua ,aici nu ploua... Poate la fel as fi reactionat si daca as intalni in Ro. un strain(a) casatorit(a) cu un roman care sa nu fi auzit de TVR. Everything happens for a reason... //Dan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Michiyan![hia].Sa stii ca si mie imi place acel restaurant.De cite ori ajung in Odaiba,ma opresc acolo sa pap ceva dulce. Dan,daca nu-ti place ce se discuta la noi in "turma"de ce nu povestesti tu ceva interesant? Fetelor,stiti cumva un site,ceva, de unde pot comanda cite ceva pentru paste pentru cineva din Romania?Adica vreau sa fac o surpriza cuiva in tara.Sper ca m-am facut inteleasa... Va pupic pe toate! Nina&Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CARMEN,vezi ca acolo unde scrie sa platesti cu card mai jos scrie sau sus tot pe undeva pe acolo scrie DOC. si apesi acolo si asta inseamna ca platesti la primire.DAca vrei sa trimiti in alta parte decit JApan va trebui sa platesti cu card.DAca mai ai intrebari sa -mi spui. Eu cumpar mereu de la amazon si sunt multumita de serviciile lor. NANA daca dai de Roberta transmitei salutari de la mine.Stiu ca e la facultate ,in rest nimic. VA multumesc pentru urari. Pe 5 Aprilie e marele eveniment.O sa fac poze .LA hoikuen sper sa fie bine pentru amindoi.CArmen ,la lovituri nu m-am gindit, dar daca se intimpla ,nu stiu ce o sa fac.Nu m-am gindit si nici nu vreau sa ma gindesc. Michiyan bine ai venit! Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...