Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ziua buna tututror!
NinaM si eu itzi recomand pe cei de la Emania. Sunt foarte seriosi si mi-am comandat in numeroase randuri de la ei incepand cu aparatura si terminand cu CD-uri. Faza faina e ca potzi face plata de aici cu card si comanda o potzi trimite la ce adresa vrei tu in Ro.
Nanatigru mie mi-a placut tare de tot "Last samurai". E un film cu un mesaj destul de profund si daca ai si idee de ceva istorie a Japoniei reusesti sa faci niste legaturi istorice, nu doar sa il percepi ca un film artistic[cool] Ti-l recomand din toata inima. Sotzul meu mi-a promis ca imi va cumpara DVD-ul atunci cand il va vedea.
Sorina eu am mai fost in Okinawa si acum vrem sa mergem din nou. Este super super fain!! Data asta cand o sa mergem acolo mi-am jurat ca o sa fac o groaza de poze. Au niste pieisaje superbe si apa e albastra-albastra[:)] Noi data trecuta am stat la hotel Nikko si a fost minunat. Un pont pe care vreau sa ti-l dau ar fi amplasamentul hotelului. Cele care sunt aproape de ocean sunt un pic mai scumpe, dar iesi mai bine decat sa te duci la un hotel amplasat la mama naibii si sa te apuci sa inchiriezi o masina sau sa asteptzi bus-ul cand ti-e lumea mai draga. Daca te duci la o agentzie de turism sigur itzi vor putea oferi niste pliante cu pachetele turistice. In functzie de perioade hotelurile vor avea pretzurile mai ieftine sau ff scumpe. Noi o sa avem timp de vacantza abia prin luna a 6-a si atunci am intzeles ca e vremea destul de frumoasa. Asa zicem noi, dar sper sa nu ne trezim cu vre-un taifun[:o)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pina am postat mesajul de mai sus,s-a scris asa mult... Va multumesc tuturor. Eryka,nastere usoara si un bebe sanatos! Tiara ,asteptam pozici de la marele eveniment...Cit de curind urmeaza si Alex.Si am emotii de pe acum... Numai bine Nina&Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MUltumesc Raluca, Am facut in mare o socoteala,si ne-ar trebui cam 250.000 yeni,totusi mi se pare o suma cam mare,crezi c-am exagerat eu? Se poate vizita Okinawa si cu bani mai putini? In contextul in care vrem sa ne cazam la un hotel cat mai aproape de ocean. Daca nu-ti cer prea mult,astept un raspuns, Te pup[dual] Sorina. "If you respect others,they will respect you!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...am fost in Okinawa iunie 2002 (imediat dupa sezonul ploios ,acolo vine mai repede) .Tin minte ca am platit 49.000jpy/persoana 4zile ,3nopti ,zbor de la Haneda si mic dejun inclus ,la Kariyushi beach resort http://www.kariyushi.co.jp/beach/index.htm . Foarte bune conditii si servicii ,excelent resort.Extra room/night inca 6000jpy/pers. si merita inchiriata masina pentru o zi ( parca ceva pe la 6000jpy cu tot cu asigurare ) Sunt destul de multe resorturi ,majoritatea pe partea de vest a insulei ( sunset is really great) cel mai usor te opresti si iei un pliant de la orice agentie de turism (noi preferam HIS) :JTB (sunt putin mai scumpi) ,NTA ,Kintetsu,IACE (http://www.iace.co.jp/english/) toti au english support. Pana in 1972 a fost sub ocupatie si administrare a US (japonezii mergeau cu pasaport si platitile se faceau in usd )si inca e cea mai mare baza americana navala din Pacific .. Cateva din link-urile lor aici http://www.ocvb.or.jp/en/discover_oki/general_information/web_sites_oki.html#Tourism Everything happens for a reason... //Dan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara Fetele noi, bine ati venit pe acest forum. Eryka, Eli si nu mai retin cin mai e insarcinata, sarcini usoare. Tiara, felicitari ca ai reusit sa ii trimiti pe bebelasii tai a hoikuen. Sa te astepti ca vor veni si batuti. Sau asa a venit si Melany, cu toate ca era un copil linistit, acum e foarte batausa. Cind a venit zgiriata rau pe fata, a intrebat Marcel(sotul) ce s-a intimplat si i-a spus ca un baietel a zgiriat-o. A doua oara nu s-a mai intimplat. Mamicilor, voi le-ati dat cereale la bebelasii vostri. Ma refer la cereale ca si cele din ro care se fac cu lapte sau apa. Daca da, de unde le-ati cumparat. Si pe mine ma omoara timpul asta, de 2 zile nu l-am scos pe Brian afara. Cit de frumoasa a fost iarna asta, destu de calda si fara ploai, acum vremea se razbuna pe noi. Sa speram ca totusi nu va tine mult. Delia, Melany(02.09.01) si Brian(31.10.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey Sorinule mai bine v-ati duce in Guam ( scuze ca nu stiu exact cum se scrie)...ca platesti tot cam 45000 jpy de persoana pentru cateva zile sau mi se pare ca o saptamana ! Si e si cald si va si bronzati[:D]..Cica e foarte fain si ieftin. A fost o prietena de-a mea cu sotul si copilul si nu au platit mult deloc, dar asta era anu trecut si era o oferta foarte avantajoasa.Desi dupa cate am inteles nici acum nu ar fi deloc scump.Vrem si noi sa mergem dar cu burtoiu ...e mai greu, deci o sa asteptam pana vine pitycelu si se face de cateva luni. Vreau si io adresa aia cu amazonu...da exact a sa nu mai caut eu unde e sa comand in japonia ca nu ma precep. pupe ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele din Japan, am o intrbare: ieri am vorbit cu fina mea care locuieste si ea ca voi in Japonia,si mi-a spus ca are o prietena buna care e membru mai nou pe aici, as vra sa stiu cum o cheama, poate mai tinem legat.Pe fina mea o cheama Watai Gabriela.Am tot batut-o la cap ce super sinteti voi toate [cheers]si nu o fac ca sa perii pe cineva, [pup][pic]in caz ca mai ploua pe la voi.[flo][canada],aici inca mai ninge -17 grde C ..cald nu? simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...