Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (5)


Recommended Posts

Buna fetelor si yoroshiku! Eu sunt noua pe aici si inca nedumerita cum de aveti asa de mult timp pt. calculator? De vreo doua zile ma chinui sa citesc toate partile acestui subiect, dar nu reusesc din cauza lui bb Sandro care se trezeste exact cand ajung la ceva mai important!Are aproape 6 luni si...a, s-a trezit iar! Salutari la toata lumea si ne intalnim mai tarziu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce mult ati mai scris azi!Eu numai seara tarziu intru pe internet[:(].Ce pofa imi e de placintele voastre...;o sa ma duc sa cumpar ,ca numai rezist!Nu vreau sa va fac in ciuda ,dar azi am primit pachet din tara cu toate bunatatile:salam de Sibiu, sunca afumata,branza telemea,etc.[olala]Sper sa nu ma injurati. RALUCAMI eu stau in Sasebo dar am masina si ma pot deplasa usor.Ce zici?Poate ne intalnim. ANGELJP asa de mult mi-as dori sa vad Osaka[cheers]dar deocamdata b aietelul este prea mic sa calatoresc,iar sotul prea ocupat .[:(] ELI si eu sunt de acord .Eu am un baietel de 2 ani si5 luni pe nume Kuraudo Antony. Va pupic pe toate.[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gomen nasai! am reusit sa-mi culc bebe-ul si sper sa ma lase sa termin de scris! Pai mie, viata in Japonia mi se pare frumoasa, dar depinde de pe ce plan o privesti pt. ca eu am ajuns la concluzia ca in Japonia se traieste "viata de noapte" si "viata de zi" complet diferit! Acum, eu le cunosc pe amandoua, poate nu suta la suta,dar oricum destul de bine! Ca sa-ti placa in Japonia trebuie sa ai o fire deschisa spre tot ceea ce este nou!Daca te obisnuiesti,Japonia devine un viciu si nu mai poti renunta!Totusi, am cunostinte care traiesc aici,dar spun ca nu le place si mai am si alte cunostinte care nu au fost niciodata aici, dar sunt "indragostite" de Japonia si ce n-ar da sa poata ajunge aici macar pt. cateva zile!?! Eu fac parte din categoria indragostitilor de Japonia si ma consider o norocoasa ca am avut ocazia sa vizitez locuri frumoase aici! Hokkaido,cu locuitori prietenosi si cu peisajele montane atat de apropiate de Romania, incat cateodata te fac sa uiti ca esti asa departe de tara,Tokyo,cu aglomeratia care nu te enerveaza niciodata datorita faptului ca nu vezi oameni care se imping sa intre in metrou,Shizuoka, cu faimosul munte Fuji, traditionalul ceai verde,vestitele plantatii de capsuni si Izu, cu onsenurile de neuitat,Kyoto si Nara, care te incanta cu vechimea locurilor istorice si povestilor despre samurai...si multe altele!Mie imi place aici si cand plec in Romania mi se intampla sa-mi fie dor de Japonia! Este o tara speciala!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MAMICARMEN
Tokyo,cu aglomeratia care nu te enerveaza niciodata datorita faptului ca nu vezi oameni care se imping sa intre in metrou
LMAO! Din chestia asta trag doua concluzii: 1. esti housewife 2. se vede ca nu ai calatorit niciodata cu trenul/metroul in "rush hour". Daca mai incalc regulamentul, voi fi banat[img]http://www.click-smilies.de/sammlung0903/sauer/angry-smiley-036.gif[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Vad ca forumul asta nu e destul de mare pt toata lumea![vom] Mey fetelor eu cred ca suntem grozave atata timp, cat si cei care nu ne iubesc intra sa ne vada. Inseamna ca ceea ce spunem noi e chiar interesant si altzii chiar si-ar dori sa fie in pielea noastra. Ramanetzi asa! [pup] Carmen bine ai venit printre noi! Si eu iubesc Japonia, si eu ma bucur ca am reusit sa locuiesc aici si sa fiu alaturi de cel pe care il iubesc.[olala] Scrie-ne cat mai multe despre tine! Am intzeles ca ai un baietzel de 6 luni. Sa itzi traiasca![pup]
Nanatigru am primit PM tau. Sa imi spui intre ce ore e OK [tel] Si poate cine stie o sa reusim sa facem cumva si sa ne intalnim.
Julie ce simptome are gripa asta? Cum se manifesta? Departe de a fi o ipohondra ma ingrijoreaza bolile astea cu nume si provenientza asiatica[;)]. Pe Matei cu ce il doftoricesti? Medicamente de-ale nostre sau de-astea autohtone? Acu' hai ca o iau pe aratura[:)] dar la mine parca pastilele lor nu au nici un efect. Luasem odata niste prafuri "miraculoase" recomandate celor care au ulcer si parca m-a durut stomacul mai tare ca oricand. Eram la mama naibii si imi uitasem pastilele mele acasa, asa ca la ora aia ma multzumeam cu orice. Dar vad ca la mine nu a avut efectul scontat. Si as mai avea exemple.
Mey fetele dar nu o mai vad pe Azumi. Unde este? Stie cineva ceva de ea? Sorina ai pregatit surpriza pt sotzul tau?[:)] Da-i bataie ca pana vineri(parca atunci spuneai ca o sa sarbatoritzi) nu mai e chiar mult timp. [biz]
Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...