Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (5)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Julie
Istorii egocentrice si subiective, vezi la Vara samurailor... na ca-mi fac si reclama :))))
julie, ca tot adusesi tu vorba, eu citesc vara samurailor de cand ai inceput-o si tre sa-ti spun ca astept cu sufletul la gura fiecare episod nou. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Lia
Saory,daca ai certificatul de casatorie romanesc,poti merge cu pasaportul si cu certificatul de casatorie la Consulat si face preschimbarea numelui.Cand vei ajunge in tara,iti vei putea schimba celelalte documente romanesti. Numai bine! Lia&Andrew
Lia,la toate ce ai scris tu nu trebuie si un "document" (nu stiu cum sa ii zic )de la sot precum este de acord cu schimbarea numelui? Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,schimbarea numelui se face doar in tara,dupa ce inregistrezi casatoria la primarie.Cel putin eu asa am facut.Am facut procura parintilor mei,le-am trimis actele,le-au tradus ei in tara si le-au depus la primarie.Am asteptat cam 3 luni(asta pt. ca au gresit de citeva ori)si cu certificatul de casatorie romanesc,mi-am schimbat numele.A,si nu trebuie nici o adeverinta din partea sotului.Daca mai aveti intrebari,va raspund cu placere. Hannen,am comandat si eu cataloagele de la FBS,astept sa sosesca.Tare curioasa sint!Eu vreau mai mult ceva pentru paste... Ca venii vorba de paste...voi unde petreceti?Eu anul asta am hotarit cu sotul meu sa dam o petrecere[alcool]!!!Si bine-nteles ca majoritatea vom fi romance...(hehehe) Daca nu aveti nici un plan,sinteti invitatele mele... Nina&Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NinaM spune-mi si mie cum ai procedat.Chestia cu declaratia aud pentru prima oara.Probabil pe vremea cind am vrut eu sa -mi schimb numele nu prea stiau oamenii ce sa imi ceara.Asa cum s-a intimplat si cu inregistrarea casatoriei la primarie de m-au plimbat ceva timp pe drumuri. Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...