Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Japonici cu suflet mare aveti de la mine [flo][flo][flo]si [pup][pup][pup]. Camelia bine ai venit pe [dc]! Sorina LA MULTI ANI sotului! Distractie placuta azi! Nicoleazi e cald si la tine? Ieri a plouatsi aici, dar azi e asa de frumos! Listuta, deocamdata, nu mai e din cauza a ce s-a intamplat ieri. Daca suneti de accord sa o punem, iar, pe forum, o rescriu, daca nu cele care vor sa stie pe unde suntem imprastiate le trimit listuta pe PM sau e-mail. Cand ne intalnim si noi? Ce ziceti de "Golden Week" (la inceputul lui mai), poate atunci avand si sotii liber ne putem aduna mai multe, chiar si din colturi mai indepartate ale Japoniei! O zi buna tuturor! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 17 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumes muuuuuuulttttttttt fetelor pentru vorbele voastre frumoase!!![cheers][dual][dual] Sunteti niste scumpe[grup] Bine ati venit, fetele noi! Azi pregatesc o cina speciala,sampanie,lumanarele[cina2] Iar duminica vine sora mea cu sotul si sarbatorim iar.[cheers] Multa sanatate! Sorina. "Zambeste,maine poate fi mai rau!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna iarasi fetelor si multumesc pt. urarile de bun venit!Si eu la randul meu urez acelasi lucru noilor venite! Am lipsit o zi si iata ca sunteti deja la pagina patru! Trebuie sa recunosc ca sunteti foarte active!Eu am reusit sa racesc si ma tot doftoricesc cu ceaiuri fierbinti si comprese cu spirt pe le frunte, medicamente nu pot lua pt. ca inca alaptez,dar degeaba,pare mai degraba kafunshou!Nu mai scap de stranutat si de nasul care curge de parca s-ar fi stricat un robinet! Ma intrebati pe unde locuiesc? Pe langa Shizuoka, mai exact intre Shizuoka si Hamamatsu,in Sagara! Cineva spunea ca "deduce ca sunt housewife"!Ii doresc sa aiba ocazia sa simta fericirea si satisfactia pe care o simt eu fiind housewife si alaptand cu toata dragostea un bebe de aproape 6 luni! Azumi, mi-a placut mult raspunsul tau!Si eu tot ca dansatoare am venit prima oara in Japonia si nu mi-a fost rusine pt asta niciodata si nici pt. ca sunt romanca nu mi-e rusine!De aceea spuneam cand am intrat pe forum ca cunosc, cat de cat, viata de noapte in Japonia!Dar sa lasam asta! Fetele din zona Shizuoka-Hamamatsu,vreau sa va intreb ceva? Voi stiti vreo biserica ortodoxa prin apropiere? As vrea sa-l botez pe bebe-ul meu si ma intereseaza daca este la fel ca in Romania?Si-a botezat cineva bb-ul pe aici,prin Japonia?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAMICARMEN uite aici o adresa unei biserici ortodoxe din Shizuoka. Shizuoka Protection of the Holy Virgin Church 5-9-3 Kasuga, Shizuoka-shi, Shizuoka-ken phone 0542-55-2869 . Acesta este site-ul unde sunt listate cateva biserici ortodoxe de pe teritoriul Japoniei http://www2.gol.com/users/ocj/TheOrthodoxChurchinJapan.htm "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 17 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai n-am fost pe faza cu postarea care a suparat toata lumea,dar cred ca n-am pierdut nimic,probabil acuzatii lansate din totala necunostinta de cauza si rautate!Deci aplicam si aici regula cu explicatia la muste!Nu dam asa ceva![cheers] Noi sa fim sanatoase si sa ne vedem de mica noastra barfa in pace si cu zambetul pe buze. Bine ai venit Camelia!Sper sa te simti bine aici! Mi-au sosit produsele de la FBC si foile cu pricina(cele de placinte )le-am inimerit ![bis]Uraaa!Cine va manca bunatate de placinte?Ihi!Eu! Ce-i drept sunt cam micute dar sa-mi fac damblaua o data merita.O sa mai fac o incercare prin magazine.O sa iau ambalajul cu mine sa vad daca nu cumva gasesc pana la urma sau conving pe careva sa faca comanda speciala. Sorina,multa sanatate si fericire sotului tau si ti!La Multi Ani![flo] Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...