Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imbatrinim?


Recommended Posts

Nu stiu de ce ma chinuie o mie de intrebari de cind am implinit 35 de ani, toate legate de infatisare, de hormoni, de imbatrinirea fizica a organismului etc... Voi, cele care aveti virste apropiate, ce schimbari ati observat? Eu am impresia ca am facut falci, sau ca mi s-au lasat obrajii, nu stiu cum sa spun :(((( Am vazut ca au inceput sa-mi apara riduri la buze- si asta e tare nasol daca vreau sa le dau cu ruj, se vede si mai mult; apoi am observat ca am un fel de cuperoza pe coapse, sper sa nu fie semnele prevenitoare a varicelor?? :(( Spuneti-mi, va rog, cum ati trecut de aceasta perioada???? Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de chatonel Spuneti-mi, va rog, cum ati trecut de aceasta perioada????
Cu eleganta [:D] Aaaa, ne supara si pe noi pielea gatului, cum se vede ea in oglinda de la masina (oglinzile astea-s miraculoase la scos in evidenta efectele imbatranirii :)))) sau firele de par albe - muuuulte la numar :)))... Da ne ridicam moralul in magazinele cu cosmeticale sau la coafor. Iar la fumat nu renuntam, chiar daca ne rideaza[hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa treci de ea, daca vin alte belele! Eu am implinit 38 si nu-mi vine sa ma mai vad in oglinda. Acum aproape 7 ani, am trait placerea sa-mi spuna mai mult persoane ca nu arat mai mult de 25 de ani. Acum cred ca mi-ar da 40...:(((( Si ma oftic si mai tare ca trag din greu cu slabitu'.. Cind eram tânara (ehei, maica, pe vremea meaaaa....) era ziua si jumatea de kil, acu' fac foamea si nci nu se vede. Celulita-celulita, ridurile-riduri, restu' (ce-i mai frumos) nu se mai vede... Nu te panica, nu exista cale de intoarcere, in afara de ajutorul chirurgului estetician (mie mi se pare o prostie oricum). Optimist, nu?! Anamaria si Andrei (28.04.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu intelepciune [:D] Acu... dreptu-i ca gravitatia a atacat iremediabil anumite parti mai dosnice... de care candva eram tare mandra si tantosa... si-s deja carunta... si am inceput sa am riduri (pe care le numesc, cu indulgentza, de expresie). Si ce-i cu asta? Este firesc, normal, natural... si ma umple de oftica (uneori). Dar am devenit muuult mai inteleapta. Si mai toleranta. Nu stiu cum, parca m-am desteptat... si m-am resemnat. Si evit sa ma uit in oglinda la lumina de neon... este chiar mai rau decat oglinda de la masina. Q
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu trec printr-o perioada mai grea.. lumea spune ca la 30 de ani femeia intra in criza sau, ca sa fim mai indulgenti, incepe sa se gandeasca ca imbatraneste. eu n-am avut nimic la 30, toti radeau de mine ca ma dau juna.. acum am implinit 36 de ani si pot sa spun ca am inceput sa ma simt usor inconfortabil cu ideea.. ce solutie ar fi? eu am incercat sa fiu mai atenta la viata cotidiana, sa mananc sanatos, sa beau multa apa, sa evit noptile pierdute care imi lungeau cearcanele pana la glezne.. si sa ma plimb mult sa-mi mentin buna dispozitie! cred ca moralul joaca un rol foarte important in procesul acesta ireversibil. si mai cred ca trebuie sa incercam sa ne bucuram de ce avem, chiar daca anii trec.. fiecare clipa isi are frumusetea ei si trebuie savurata [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by diana904
Q, bine ai zis-o cu oglinda de la masina...ar trebui desfiintata!!
N-am zis-o io, ci Julie. Dar cu desfiintarea sunt de acord. Si-asa, conform parerii anumitor barbati, femeilor care sofeaza oglinda cu pricina nu le slujeste decat la verificat machiajul. Q
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Tia
...ce solutie ar fi? eu am incercat sa fiu mai atenta la viata cotidiana, sa mananc sanatos, sa beau multa apa, sa evit noptile pierdute care imi lungeau cearcanele pana la glezne.. si sa ma plimb mult sa-mi mentin buna dispozitie! cred ca moralul joaca un rol foarte important in procesul acesta ireversibil. si mai cred ca trebuie sa incercam sa ne bucuram de ce avem, chiar daca anii trec.. fiecare clipa isi are frumusetea ei si trebuie savurata. [flo]
Perfect de acord cu tine, Tia ! [^] As mai adauga ceva. Nu degeaba se spune ca, "Frumusetea vine din interior ! ". [zana] Nina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu! Si eu! Duminica fac 26 de ani,stiu,nu e mult, nu ma plang de asta. Pe mine in schimb incep sa ma sperie vergeturile care imi apar pe solduri si sub burta si care ameninta sa se intinda ca o plasa peste abdomenul cu care m-am mandrit mereu. Doamnele [balcon] incep sa-mi inspecteze pedichiura de pe acum,eu credeam ca numai dupa alaptat incep sa plece ochii spre pamant... Am inceput sa fac chiar si celulita pe coape si deasupra genunchilor... Varicele (existente) au inceput sa se umfle si sa se inmulteasca.Mai am mai doua luni pana la nastere si desi imi place la nebunie sa fiu [gravi] mi-e ca nu scap tocmai nevatamata din afacerea asta (LOL)- asta sa ma exprim elegant. Voi ce va reprosati? Ce ati/nu ati mai face daca ati putea da timpul cu 10 ani inapoi? Ca vorba aia,"Da-i Doamne omului mintea cea de pe urma" . Cum asta nu se poate,macar sa profit eu (si cine are urechi sa auda) de povetzele voastre. Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu ca se mai spuna si ca batrinetea se vede pe fata sau pe fund (ori ai riduri , slaba etc etc , ori ai fundul mare). eu am implinit recent 30 si ma simt batrina. ma simt neimplinita. o colega de facultate spunea ca ea este acum (la 30 de ani) mai fericita ca la 20 , ca se simte implinita , femeie matura ... la mine tocmai reversul este problema . cu cit trec anii simt cum posibilitatile mi se ingusteaza ...e ca si cum nu mai am timp... ei , dar ce-i tristetea asta ? fiti barbate fetelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...