Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imbatrinim?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai, baieti si fete, ca varsta post-30 nu-i chiar asa de rea [:D] Io, parol, in ciuda zbarciturilor (de rautate, zice maica-mea), n-as mai vrea sa am 23 de ani (am dat jos 10 ani din varsta actuala). Imi place de persoana mea, asa cum e ea acum. Si pot sa [hot] cat vreau :P:P:P:P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

este off topic dar a vazut cineva pe Suzane Sommers la Larry King ? tipa are 59 de ani si spunea CA AFACUT EA CERCETARI ...HI!HI! si a vorbit cu nenumararti medici si a ajuns ea la concluzia ca nu stiu ce bioidentical hormons te fac minunata si dupa menopauza (hai ca inca nu-i cazul la noi!!!....) iti recuperezi sex-drive-ul , esti plina de enrgie etc etc ... ea zicea ca inclusiv ar eciclu acum ... spunea ca se fac dozari personalizate de chestia asta cu hormoni bio... , zicea ca nu-s ca estrogenii sintetici prescrisi femeilor la menopauza , aceia dind corpului un mimic de gravidanza . Voi stiti ceva de asa ceva? unde se va ajunge daca teoria e adevarat? daca murim de batrinete , murim frumoase.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, substantele ce mimeaza estrogenii, continute in soia, ceapa si inca nu mai stiu ce. Cercetari se fac pe tema asta, dar rezultatele sunt neconcludente insa... Q, treaba cu protuberantele [:D] si precocitati de tot feliu'[:o)], eh, dusu-s-a, da suplinim cu materie cenusie si rafinament[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, mie mi-ar place sa arat ca acu' 10 ani dar sa am mintea de acum!! dar cum nu mai pot da timpul inapoi, ce-a fost s-a dus, ma consolez si eu, ca doctoru' ca am mai multa trecere la barbati!![:D] Si nu mai vorbiti de suferit la aniversari va rog...pregatiti-va peste citeva luni sa ma consolati pe forum cind oi plinge cu lacrimi de crocodil ca am mai adaugat un trandafir ( vorba cuiva: am facut deja o tufa[bang]).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am 31 impliniti si nu mai uit in nici o seara sa ma cremuiesc bine seara!Si de vreo 2 luni nu ma mai gindesc ca imbatrinesc, ci ca trece viata. Si de cind o cunosc pe doamna care sta cu fie-mea - o DOAMNA la 58 de ani - vad ca 'batrinetea' are si alta fata! Ca sa fiu sincera eu m-am simtit foarte batrina la ... 20 de ani!Doamne, ce-am mai jelit atunci - in mintea mea 18, 19 ani sunau 'a tinerete', pe cind 20 mi se parea groaznic ' gata, imi ziceam, am imbatrinit!'Acum nu mi-as da virsta asta pe 'tineretea' lui 20 - am vazut ca multe ginditi asa! Si intr-adevar, doamnelor, noi cistigam experienta de viata, ne maturizam...ce e aia imbatrinire?Voi ati auzit de ea?[;)] DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tocmai asta e idee , cred ca imbatrinirea biologica ii afecteaza pe cei neimpliniti spiritual (ca mine ), restul zic (si bine fac) "duca-se e mai bine acum..." Julie aminteste-ti despre ce mai era vorba : ai zic ceapa , soia si mai ce???? cartea lu tanti asta Suzane , a citit-o cineva (prin US ,ca de abia a aparut)?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...