Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imbatrinim?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Julie Aaaa, ne supara si pe noi pielea gatului, cum se vede ea in oglinda de la masina (oglinzile astea-s miraculoase la scos in evidenta efectele imbatranirii :)))) sau firele de par albe - muuuulte la numar :)))... Da ne ridicam moralul in magazinele cu cosmeticale sau la coafor. Iar la fumat nu renuntam, chiar daca ne rideaza[hot]
iaca, revin, vad ca ati scris deja o multime aici, deci nu sint singura macinata de ginduri [:D] Julie, eu m-am lasat si de fumat, tot in "criza" asta de la 35 de ani. Iar cu ridicatul moralului la parfumerie cind iau cosmeticale, ce sa mai ridic, ca-mi scade cind vad cite feluri de creme imi trebuie acum, fata de cind aveam 25 de ani si un oil of olaz era deajuns ca sa fiu fresh :) Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Anamaria-Livia Nu te panica, nu exista cale de intoarcere, in afara de ajutorul chirurgului estetician (mie mi se pare o prostie oricum). Optimist, nu?! Anamaria si Andrei (28.04.2002)
asta chiar e optimism curat [:D] Nu ca ar fi o prostie, dar nu dureaza ce face nenea chirurgul; ex, pt buze, siliconul trebuie bagat o data la 6 luni.... pai daca incep de-acum sa iau abonament, apoi in 10 ani ii fac o casa si timpul tot nu il intorc, asa ca ravagiile tot mai mari vor fi. Nu stiu cine mai spunea pe-aici ca cele mai "lovite" sint cele care nu sint implinite sufleteste.... dar ma intreb daca prin "implinirea " asta vedea maternitatea sau altceva? Pt ca mie doar asta imi mai lipseste si nu ma dau in vint dupa copii, deci... nu cred ca "implinirea" e de vina. Mai degraba felul de-a fi a fiecareia (sau fiecaruia, am vazut ca e si un barbat pe-aici) si resemnarea in fata inevitabilului sau posibilitatea de reusi sa ne (auto)convingem ca am cistigat cu ridurile si experienta de viata etc etc si bla bla bla.... ps DHEA poate va fi medicamentul miracol??? Cica e recomandat de la 40 de ani in sus. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lauraa
Ce ati/nu ati mai face daca ati putea da timpul cu 10 ani inapoi? Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
hehe, dac-as putea da timpul inapoi cu zece ani, cum ar trece, pac!,iar l-as da inapoi..perpetuum mobile as face din treaba asta [:D] D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Julie
Hai, mey, chiar numai iost aia care nu vrea sa dea timpul inapoi? Io as face-o pe mama mea tanara la loc, atata doar.
ba nu, si io-s in tramvaiul tau..deocamdata [:D]..imi place 35 si pentru treaba cu perpetuum cred ca as alege intervalul 30-40..asta, doar fiindca nu stiu cum e mai incolo..dar in nici un caz nu as cobori sub treizeci mama, ce teorie cunatica a imbatranirii am tras..nivele de energie, salturi de potential [:D] D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by descintec ba nu, si io-s in tramvaiul tau..deocamdata [:D]
multumesc pentru acel "deocamdata", stiai tu ce stiai :)) vin si eu cu voi pe post de vatman, un asemenea tramvai al...nedorintei de a intineri nu se poate rata :))
quote:
mama, ce teorie cunatica a imbatranirii am tras..nivele de energie, salturi de potential [:D]
stai ca am gasit o rima, nu dispera :))) Principiul lui Fudge: Daca rezultatele masurate nu se potrivesc cu valorile teoretice calculate, adaugati un nou factor de corectie - ii puteti da numele dvs. - ecuatiei de determinare a valorilor.[vampa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...