Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imbatrinim?


Recommended Posts

Mey, de ce va râdetz de mine? Ma refer la ce nu ati facut si acum ati face daca v-ati intoarce 10 ani.Ma refer la sfaturi practice (ex. crema din aia de la 25 de ani, sport din ala, masaj de alalalt,nefumat,nebaut,ne..,etc) Eu dacam-as intoarce 10 ani in urma (in cls 10 :p) nu m-as mai apuca de fumat si as incepe cu sport la modul serios. Daca m-as intoarce cu 5 ani inapoi,m-as demachia dupa discoteca,nu as mai dormi pana a doua zi la 5 cu kilu de rimel intins pana la barba. Daca m-as intoarce cu 7 in urma nu mi-as mai increti parul cu surubelnita inrosita in foc [afro]. Daca m-as intoarce cu 15 ani in urma n-as mai trage kiulu la spalat pe dinti si m-as duce regulat la dentist. Na ca pana la urma tot io am raspuns :)))) Laura si papusica din burtik (31+ saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pai si io ar trebui sa spun tot ca tine, dar (in nesimtirea mea) spun ca imi place cum am trait si chiar daca am beut, fumat, sarit calu prea mult, e bine ca am simtit si trait viata asa cum mi-a facut placere, si nu "prin procura"... sa ma uit la altii si sa suspin ca nu fac ca ei. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No bine, una-i cand te uiti in urma si vezi ca te-ai distrat si nu -ti pare rau si una-i cand te uiti si mai vezi ca ti-ai ars paru´ cu surubelnita sau ca te spalai pe dinti cand te prindeau ai tai cu arcanul si te schingiuiau in fata chiuvetei ( eu aveam oroare de asta iar acum ma spal pe dinti de cate ori trec pe langa baie - ce ti-e si capul omului :)))) ) De distractii nu-mi pare nici mie rau si nu m-as da inapoi nici acum doar ca la intoarcerea acasa as da cu demachiant pe fata chit ca cu (scuze caco)o mana ma sprijin de perete [pahar]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici io n-as vrea sa ma intorc acum 10 ani. mai am 3 luni pina la 31, da' mi-s multumita, chiar si cu gravitatia asta neserioasa. acum 10 ani nu eram maritata, si nu facusem multe kestii pe care le-am facut in ultimii treij'de ani. atita doar mi-as dori: sa se inventeze, fratilor, ceva care sa ne ajute enorm, uite, cum e cu french manicure [:D] (ca tot vorbeam in alt topic de asta). adica: simplu, dai cu crema, lasi sa se usuce, si aia iti tine pielea ferma, elastica, sexoasa. mai dai un strat, si ai scapat de vergeturi. celulita? nici o problema: dai cu un strat de crema-minune de la Bragadiru, si capeti o carne tare, ca nici sa te ciupesti singura nu mai reusesti [bis] sa va mai spun...? eu visez multe, ce stiti voi...? da' stiti cum e: "daca io nu o sa prind asa ceva, macar copiii mei". pina atunci, o sa-mi rog sotul zilnic sa-mi traga citeva palmute la fund, in loc de masaj, sa-mi puna singele in circulatie[:D] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-as fi gandit ca atunci cand ajungi la 35 de ani iti pui atatea probleme. Eu acum am 24 si ma gandesc ce voi face mai incolo, abia astept sa termin facultatea, sa am casa mea, un job stabil... Visuri! Si abia astept sa treaca timpul asta pana voi avea ce imi doresc. Si totusi, atunci banuiesc ca o sa imi fac aceleasi pb ca voi! Mie mi se pare o femeie trecuta de 30, interesanta! Daca se si ingrijeste din cand in cand(creme, masaj, din cand in cand sport, parfum si haine super ok), e chiar super bine. Plus ca e o varsta la care stii muuult mai multe decat stii la 20 de ani. Gresesc? Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele sa rideti de va prapaditi... Are sotul meu o revista Playboy la care se mai uita din cind in cind..si Matei le vede pe fetele astea june cu sinii acolo unde trebuie...si ma intreaba pe mine intr-o zi asa ingindurat, Zice: " mama de ce ai tu butonii in jos si fata asta ii are in sus?"...butonii fiind sfircurile...Am ris de m-am prapadit, sotul meu i-a raspuns, they are working breasts, son...adica au muncit ceva sinii astia sa dea lapte la 2 baieti vreme de 10 luni...rideti si voi...asta-i intrebarea... Aveti sau nu butonii in jos?...hahahah si asa sunt de la 25 de ani adica de 3 ani, asa ca la 35 ce sa mai zic... oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AlinaPopa
Nu m-as fi gandit ca atunci cand ajungi la 35 de ani iti pui atatea probleme. Eu acum am 24 si ma gandesc ce voi face mai incolo, abia astept sa termin facultatea, sa am casa mea, un job stabil... Visuri! Si abia astept sa treaca timpul asta pana voi avea ce imi doresc. Si totusi, atunci banuiesc ca o sa imi fac aceleasi pb ca voi! Mie mi se pare o femeie trecuta de 30, interesanta! Daca se si ingrijeste din cand in cand(creme, masaj, din cand in cand sport, parfum si haine super ok), e chiar super bine. Plus ca e o varsta la care stii muuult mai multe decat stii la 20 de ani. Gresesc? Alina
Nu gresesti, Alina. E o virsta frumoasa, daca nu te gindesti ca mergi cu pasi mari spre declin. 35 de ani inseamna jumatate de viata dusa, cei mai frumoasi ani- ai tineretii, ai scolii, anii in care te formezi ca persoana, anii in care iubesti nebuneste si la prima vedere, cind esti indragostit de dragoste mai mult decit de persoana care o intruchipeaza...anii naivitatii, cind inca mai crezi ca binele invinge raul, ca societatea recunoaste fiecare persoana dupa merit etc etc- anii astia au trecut si au lasat un gust amar, ca trezirea din betie: cariera e bine inceputa, insa vezi ca barbatii cu care lucrezi cot la cot avanseaza mai repede, ca maternitatea e un handicap, ca visurile de a avea linga tine un fat frumos se soldeaza cu un divort etc. Acum sa nu ma intelegeti gresit, sint destul de multumita cu viata mea, dar daca as putea sa ma intorc 10 ani inapoi, as face-o numai pentru placerea de a lua iar viata in piept si a dovedi-o, pentru a ma bucura de fiecare victorie care acum ma lasa rece, fiind blazata. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey fetelor, eu cred ca sunt anormala...nu m-am gandit nici o clipa ca acum cand o sa fac cat de curand 35 ([colegi] ar trebui sa simt ceva deosebit....hmmm, ma puneti pe ganduri, de ce n-oi simti io nimic?!?! Pe dinauntru ma simt ca la 25, pe dinafara vaz ca a inceput sa apara cate un rid, sa cada putin cate o parte de obrajor dolofanel, mai jos nu intru in amanunte ca celuloasa e inamicul meu nr 1 de cand ma stiu, mai ales de cand a aparut si bebe (Doamne fereste, nu dau vina pe el, tot din interiorul meu vine totul - agitatie, nervi, oboseala, stiti si voi!) da' o sa facem totul sa se estompeze cat mai mult... M-a deprimat un pic stilul unora dintre voi: Chatonel: "E o virsta frumoasa, daca nu te gindesti ca mergi cu pasi mari spre declin..." Fratele meu da' e inevitabil declinul si faptul ca toti vom disparea la un moment dat, da' ce-o sa fac acuma sa ma gandesc zilnic la asta? Pfff, pai m-as stringe de gat! Vorba ta, nu e bine sa te lasi cazut in blazare...ceva ceva trebuie sa-ti bucure fiecare zi, gandeste-te la bietii batrini care-si duc greul de pe-o zi pe alta dar sunt multumiti ca sunt inca (pt putin timp....) impreuna si nu singuri! E bine ca, in astfel de momente, sa re-citim chestia aia (nu mai stiu de cine - o femeie- era scrisa) cu: voi folosi paharele de cristal in fiecare zi, nu ma voi enerva din orice fleac, etc, etc. Haideti maturelor si distinselor sa ne bucuram de faptul ca vine primavara si suntem pe picioarele noastre, suntem puternice, destepte si sociabile atata vreme cat suntem in stare sa deschidem netul zilnic si sa ne holbam ore in sir pe DC! [cheers] danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Lucamatei, am murit de ras singura aici, in fata computerului, la baza cu butoneii in jos [cool]!!! Pai mai bine asa, mamica si cu butoneii in jos, decat trista si cu ei in sus, nu? [:D] Eu ma gandesc ca un copil atata bucurie si implinire ne aduce, incat celelalte "neplaceri" ce apar odata cu varsta, muult mai usor le trecem noi, mamicile, decat cele care-voit sau nevoit- nu au copilasi... Eu ma uit la Mara, si odata cu trecerea vremii...imi retraiesc si eu, odata cu ea, copilaria! Zau, o aud pe ea si deodata imi reamintesc unele fragmente din cum si ce gandeam eu atunci! Ma uit in cartile ei de scoala, si deodata imi aduc aminte tot felul de minuni, extemporale , adverbe, istoria, materia ce nu mi-a placut niciodata; Mara imi zice de-ale ei, cum a fost la scoala, si eu imi reamintesc cum ne scotea proful de geografie la tabla cate 20 de odata, si cand el nu baga de seama, noi-tusti! -inapoi in banca, si pe urma faceam pe prostul, ca nici macar nu eram la tabla! Adicatelea, eu o sa fac anul asta 37, si va jur ca ma simt ca la...ca la nici o varsta, ca...dintotdeauna! Si cred ca asa o sa ma simt si la 70, chiar daca o sa ziceti ca sunt nebuna...Eu sunt EU, adica acel CEVA din mine, care nu are inceput si nici sfarsit, si deci nu poate imbatrini! Da, sigur, ma mai oftic si eu cand imi mai descopar vreun nou rid, si eu ma lupt-ce mai noutate [:D] cu kilogramele mele, dar-va jur ca doare in pardon "predindos" de chestia asta! Ei si? Eu sunt EU asa cum sunt, si si la 40 si la 50 si la 60 de ani tot aia voi fi! Sper! Asta daca BUNUL DUMNEZEU o sa ma ajute sa raman sanatoasa, caci asta e, cred eu, o conditie esentia a bucuriei, poftei de viata, sanatatea. Si asa ajung la intrebarea ta, Laura, iti zic pe scurt ce mi se pare mie mai important: -jogging (1/2h la 1-2 zile macar, dar facut cu "cap", deci nu epuizant ci numai atat cat sa mai ai aer si de o barfulita cu "tovarsa/ul" de fuga) -cat mai multe vegetale/cat mai putina carne -afara si iar afara, prin padure, munti, mare, etc -joaca si iar joaca cu bebeii nostrii, uff...asa de repede cresc ei... -sa invatam sa ne bucuram pentru orice, cat de mic, si sa nu uitam ca a fi sanatos este un DAR, ce daca l-am primit odata, trebuie sa stim sa il ingrijim si pretuim Moralul sus, mai fete cucuiete, ati innebunit de tot? Pai daca sunteti asa de deprimate la sub 40 de ani, ce va faceti la 50? Dar la 60? Suntem tinere pe aici, cu toatele, hai sa ne bucuram pe chestia asta, si sa lasam deprimarea si tristetea pentru cand va fi cazul! gata si va [pup]! Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...