Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Estetic OP, silicoane, Botox, frumusete la flacon


Recommended Posts

eu recunosc: SUNT CEA MAI MARE FRICOASA! deci nu as apela la chirurgie, no way! mai ales de cind am aflat ca Olivia Goldsmith, autoarea cartii "First Wives Club" http://www.cnn.com/2004/SHOWBIZ/books/01/16/obit.goldsmith.ap/ a murit in timpul operatiei de chirurgie plastica, din cauza unor complicatii aparute la anestezie, ce-i drept. pentru cine isi aminteste, s-a facut si un film, in care era tratat subiectul "intinerirea cu ajutorul chirurgiei plastice", film in care au jucat si Goldie Hawn, Betty Middler si Diane Keaton. brava la fetele cu curaj, da io mi-s o mare fricoasa [xx(] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nanatigru, ei, da! aici m-ai prins: io am doua tatuaje. sunt o mare pasionata de istoria precolumbienilor, tot ce inseamna asta: maya, azteci, incasi etc, asa ca am o bratara (acolo unde, de regula, purtam ceasul, uite aici o poza http://community.webshots.com/photo/124283074/124283560ysvBDT ) cu motive traditionale aztece, si un discret cap de vultur aztec pe omoplatul drept, desenat pe principiul Yin-Yang. marturisesc ca nu m-am plictisit de tatuajele mele, pt ca nu reprezinta ceva ce tine de moda, ci sunt pur legate de pasiunea mea pt istoria precolumbiana. chiar imi doresc mult sa ajung la Machu Pichu cindva, si nu numai acolo... asa... deci de stiloul electric nu mi-a fost frica, uraaaa! inseamna ca nu-s chiar o fricoasa asa mare, nu?[il] imi cer scuze daca am divagat [flo] poate ca , legat de tatuaje, ar trebui sa deschidem un topic separat. ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cu ce nu sunt de acord?De ce de: protezele articulare,cele cardiace,unele fire de sutura si muuuulte altele care sunt facute din silicon nu se povesteste si nu se spune ca sunt cancerigene,pe cand cele mamare sunt asa de disputate!?! Eu am vazut sani siliconati si sa stiti ca la palpare nu se simte siliconul fiindca el este pozitionat sub muschiul pectoral si practic la palpare se simte sanul natural,practic nu ai cum sa simti siliconul fiindca este sub piele,grasime si muschi deci foarte bine acoperit.Altfel se simte un san "fortat"care arata si se simte ca o minge umflata.Cele mai reusite(100%)cazuri sunt cele de marire in limite normale care arata extraordinar de bine,nu genul :are marimea A si vrea E...Daaaar mai conteaza si cine face operatia...si cred ca ar fii bine sa ne spunem parerea pt.cele care vor si nu stiu incotro sa meaga,la ce dr.,ce ziceti? Si altceva...s-a constatat ca numarul cazurilor de cancer mamar este mai mare cu mult la femeile fara implant decat la cele cu implant si de aici s-a tras concluzia ca siliconul nu este cancerigen.Cel mai rau lucru care ar fii este de respingere a protezei de organism dar asta se poate intampla cu orice fel de proteza,nu!?! In plus ,unei femei care doreste astfel de operatie i se fac o gramada de analize iar daca este cat de cat suspecta de probleme nu i se face implant ;iar ce se da la televizor de ne oripileaza (operatii care nu au reusit ,etc.)sunt de fapt respingeri ale protezelor, nu cancere!!! Cam atat,am scris asta ca sa se stie cat de cat despre astfel de operatii si sa nu aruncam cu pietre in cele care vor sa faca astfel de imbunatatiri!!!Iar daca va intereseaza mai multe va pot da sa cititi articole medicale(scrise numai pt. medici si in care sunt scrise(intr-adevar) ce ar trebui sa se stie, nu ce stiu unii si altii sau doar ce vrea dr.-ul sa stie pacientul)...!!! Va pupicesc si vorbim!!! livia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt PRO,PRO,PRO...daca as avea banii respectivi as gasi mereu cate ceva de ajustat desi sunt o gagica bine,zic eu...[:D].iar de un nr.in plus la sutien chiar as avea nevoie.nu prea sunt de acord cu siliconul,dar un implant cu ser fiziologic chiar mi-as trage.in orice caz(silicon,ser fiziologic),proteza respectiva nu interfera cu glanda mamara(deci nici cu lactatia atunci cand este cazul)si nu poate fi un factor determinant in aparitia cancerului de san.cat despre durere...ce sa zic?...sufera baba la frumusete[vampa] in ceea ce priveste cosmeticele pot sa va spun un lucru sigur:mama mea foloseste de cand eram eu copil produse ANA ASLAN si a aratat mereu cu 10 ani mai tanara.era o crema formula H2 daca mi-aduc bine aminte,pe care acum nu o mai vad pe piata noastra.stiu ca strainii apreciaza foarte mult produsele acestea.si mai stiu(tot de la mama) ca e bine sa pastrez masura vis a vis de folosirea pudrei si a fondului de ten. P.S. aida o draga,tu degeaba esti fricoasa caci n-ai avea ce sa operezi!!!ti-am vazut pozele si arati[ispita] iar tatuajul mi se pare bestial! virginia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor din romania,spuneti-mi si mie,cit ar costa sa iti faci operati(la burta,la picioar,fund.........microliposuctie) ma intereseaza pt o prietena de-a mea,care urmeaza sa mearga in romania(timisoara)sa isi faca operatie(sa ii ridice burta) si sa ii taie din ea,si sa ii scoata grasimea. iar pt ridicarea sinilor,trebuie silicoane,sau se face fara? please[help]ajutati-ma cam cit ar costa....e pt prietena mea? o noapte buna!!!!![flo] mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sa scap de celulita asta inestetica (tocmai am citit la un topic de Philips Cellesse ptr masaj si de D-stock crema de la Vichy care ar fi bune..). si sa-mi fac implanturi ca in loc de bataturi/bubite/alunite sa am big ........... asa mi-ar place mie , nu ptr ca este la moda...ci ptr ca , consider ca asa ar fi frumos /feminin. dar n-am atita tupeu sa-mi fac implanturi...ma cunosc. in plus as vrea in viitor sa am un copil doi si nu vreau sa-mi periclitez planurile prin astfel de "masuri"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...