Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Estetic OP, silicoane, Botox, frumusete la flacon


Recommended Posts

Fetele, eu as vrea un lifting la sani. DAR problema mea este ca niste noduli la unul dintre sani, noduli care nu prezinta riscuri dacat daca ma lovesc, daca port sutien cu sarma, daca stau la soare etc. STIE VREUNA DINTRE VOI DACA AR FI PERICULOR SA-MI RIDIC SANII IN ATARE CONDITII ???? SI MAI E CEVA: VREAU UN TATUAJ SEXI DAR NEDEFINITIV 1 UNDE SE FACE SAU DACA ESTE ABTIBILD, CAT TIMP REZISTA LA APA ? Melania & Anna-Luciana melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Desi as avea nevoie de un implant(sani:-() si o liposuctie...brrrr..nu le-as face penca mi-e frica.In schimb,la un tatuaj cosmetic(am de corectat o spranceana...un accident in copilarie) tot visez de fo 2 ani de zile... A,pentru un poponet mai sexy(fuse,fuse si se duse)as face masaj cu creme anticelulitice,sport si blabla..dar n-am timp,bani si nici ambitie:-)De restul(care a mai ramas:-))sunt multumita ca sa zic asa.. Despre cei/cele care recurg la silicoane...treaba lor...eu ce-am vazut pe aici prin Liban nu mi-a placut(la buze ma refer)...si nici rinoplastiile pe aici nu-s asa de reusite. De machiat...imi placeeee,dar incerc pe cat posibil sa arat cat mai natural...nush daca reusesc:-) Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine cre-ca m-a facut natura jumate barbat ... ca tare nu ma indemn la cosmeticale. iau cite-un borcanas de crema si nu-l mai termin ... expira saracu' dupa 2-3 ani si nici la jumate nu-i. fondul de ten imi irita pielea, de la dermatograf ma ustura ochii 24 de ore de parc-am nisip in ei, cu ruj ma mai dau odata pe sapt cind plec de-acasa si dupa juma de ora e "mincat". la fel, la "ocazii" ma intorc de la usa c-am uitat sa dau cu ceva parfum, daca tot am dat banii pe el. in aceste conditii e de banuit cit de "pro" sint pt operatiile estetice. "bidoane" n-as cara nici batuta , nas/buze/urechi STAS (gen barbie?) nu vreau ... de prin adolescenta m-am apucat sa-mi "modelez" personalitatea si dau cu barda pe-acolo, am decis ca fizicul e oricum o lupta pierduta. s-arat 5 ani mai putin? nu merita efortul pt mine. imi doresc sa fiu sanatoasa si if possible cu mai multa energie (ca taaare-s "couch potato"). baga careva implant de energie?[:D] si PS - cei 2-3 masculi pe care i-am intrebat mi-au zis ca implanturile mamare se simt tare nasol la pipait si bleah. pareau sinceri zau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint impotriva multor interventii estetice. Le iau pe rind. Silicon la sin: 1. Cei cu silicon cind se rup (cam 20%) si siliconul se scurge in corp duce la reactii foarte urite. Slabeste sistemul imun foarte tare si da simptome de lupus (oboseala, eczema, dureri in articulatii) 2. Cei cu apa salina pot produce colonii de bacterii in interior care cind se rup infecteaza tot corpul. 3. Alt risc mare este capsular contracture (nu stiu pe romaneste). asta inseamna o intarire a cicatricelor interioare care duca la un sin tare ca o piatra (fara glume) si dureros. Implantul trebuie scos si reoperat. 4. Riscurile cu anestezia s-au mentionat asa ca aduc vorba de senzatie. Multe femei au pierdut senzatia in parte din sin. Ca si cind nu e al tau. Ori pui mina pe o minge ori pe sin tot aia e! 5. Isi pot schimba pozitia si trebuie iar s-o iei de la cap. Botox (injectiile cu botulism impotriva ridurilor) Pentru cine nu stie inseamna injectii cu o cantitate mica de botulism care paralizeaza muchii faciali ca sa nu mai faci riduri. Efectul este temporar (intre 3 si 9 luni depinzind de organism) 1. Noile studii au aratat ca muschii adiacenti zonei paralizate lucreaza mai mult (compenseaza) si in timp ridurile se adincesc mult mai mult. Ai nevoie de cantitati din ce in ce mai mari. 2. Nu ai o expresie naturala. Incepi sa arati ca o masca imobila. 3. O injectie in loc gresit (citiva mm) poate avea un efect neplacut asupra fetei. Un ochi pe jumatate inchis, un colt al gurii aiurea, etc. Liposuction: Toate riscurile care vin cu orice alta operatie (anestezie, infectii, etc) plus posibila pierdere de senzatie in anumite zone si necroza pielii. Grasimea nu va mai apare in locul de unde s-a scoss dar in alta parte (scoti grasimea de pe burta, apare in rol de sunca la spate) Mie greu sa inteleg ca cineva s-ar supune la asa riscuri pentru doar o trecatoare solutie. Uitati-va la Holywood cum toate par complet imbalsamate si de plastic. Nu mai stie lumea sa imbatrinesca cu gratie. Eu cred in prevenirea ridurilor. Nu ma bronzez si port sunscreen zilnic. La plaja port palarie cu boruri mari. Cautati farduri cit mai naturale si afara cu voi la mers pe jos!!!! Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/alex2.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/nick2.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...