Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lipsa dorintei...?


Recommended Posts

De ceva vreme am urmatoarea problema: imi iubesc sotul, ma simt foarte bine cu el in momentele de intimitate(atunci cand au loc) si totusi nu simt nevoia sa fac dragoste. Poate trece si o luna si sa nu simt aceasta nevoie. Nu cred ca la 30 ani acest lucru este normal. Ati avut asemenea probleme? Cum le-ati rezolvat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am aceeasi problema. Si am 28 de ani. Sper sa fie un moment de criza trecator, ca saracul nu stie cum sa mai imi descante sa imi trezeasca interesul. Pur si simplu prefer sa fac altceva in timpul pe care il petrecem impreuna: plimbare, scrabble, stat la povesti. Eu am problema asta de aproape un an, de cand eram insarcinata, dar nici inainte nu ma omoram cu partea fizica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, sunt in aceeasi situatie ca voi si am 28 de ani si eu. Uneori nu inteleg ce se intampla cu mine. Si au trecut deja 2 ani de cand am nascut. Cred ca ar trebui sa incep un program de reeducare. Dar cum reusiti voi sa va ascundeti de pitici? Mai ales atunci cand nu aveti parinti prin preajma care sa-i tina ocupati vreun ceas pe zi? Alina si [copil] Andra - 2 ani !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trecut printr-o perioada din asta. Preferam un pui de somn. Am pus-o pe seama oboselii, a nasterii, una peste alta la mine lucrurile s-au rezolvat de la sine. O sa mai reflectez asupra problemei si daca totusi am facut ceva de care acum nu-mi amintesc va spun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, unele pilule anticonceptionale pot da acest efect nedorit . sau orice forma anticonceptionala poate scadea libidoul la femei. asta inseamna ca respectiva procedura de protejare nu este potrivita . vorbiti cu ginecologul pt a putea schimba anticonceptionalul si vedeti daca totul e la fel. in cazul in care nu este de la protectie,atunci cu siguranta e vorba de mai mult, stress, surmenaj, depresii postnatale prelungite etc. eu asa am auzit (surse sigure) si inclin sa dau dreptate semnalelor trase. insa nu am remediat inca nimic din lipsa de timp. Mona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Si eu sunt in aceeasi situatie si nu imi pot da alta explicatie, judecand si dupa trecutul meu, ca pur si simplu asa sunt eu. Pentru ca eu nici nu am nascut, nici anticonceptionale nu am luat vreodata si am 25 de ani. Din perspectiva varstei ma ingrozesc cand judec la rece ca uneori trec si cate 3-4 saptamani si eu nu simt nevoia sa fac dragoste. Ma mai ingrozesc la un gand: oare nu mai simt nici o atractie pentru sotul meu? si cum ne va afecta asta relatia? pentru ca mai devreme sau mai tarziu asta se va intampla. Relatia va fi afectata, sau poate este deja afectata si nici nu mai realizez... Mel, iubita, am incercat si varianta cu "pofta vine mancand" dar din pacate eu "uscata ca Sahara" si fac ce fac si ajungem la [blabla] si mie imi vine sa [q] si ma culc ofticata si uite asa. Am incercat si varianta discutiilor interminabile, care imi place mie mai mult decat lui, drept pentru care nici nu retine prea mult din discutiile respective... Nu stiu... Ce se poate face totusi? Ce ne ramane noua de facut? [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu-i foarte la obiect, dar dupa ce am nascut...ginecologul mi-a explicat ca atata vreme cat alaptez fluidificarea vaginului se va face cu mare greutate si se recomanda un gel fluidificator pentru asta. Si recunosc ca a fost de mare ajutor[amoras][hot] Mi-a zis de asemenea ca orice mic dezechilibru hormonal poate afecta nivelul de dorinta... dar ca asta se poaate corecta prin consultarea unuii endocrinolog. Acum daca dau la o parte partea cu alaptatul..cred ca restul ramane valabil si se poate aplica. [flo] Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...