Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sefii cei din toate zilele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sefa mea este foarte bine pregatita profesional, iti rezolva toate problemele dar cind vine vorba de bani nu-ti da nimic fara sa-ti ceara ceva in plus. Relativ de curind am primit o marire de salariu care m-a multumit tare mult dar in schimb mi-a mai dat ceva in plus de facut, trebuie sa merg la niste conferinte care se tin in alte orase. Am incercat sa-i explic ca nu pot sa ma deplasez la distanta mare pentru ca am familie si alte probleme si nu a vrut sa asculte nimic. Cum caracterizati acest fel de sef? Numai bine la toata lumea! Ivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu este necesar sa ne iubim sefii, doar sa ii respectam si sa avem relatii profesionale corecte. Putina admiratie totusi nu strica, mobilizeaza, parca iti este rusine sa il/o dezamaesti pe cel/cea pe care il/o admiri. Un sef bun trebuie sa stie intr-adevar cum sa interactioneze cu oamenii, cei mai rai sunt aia care urla, iti vine sa nu mai calci pe acolo. ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cel mai grozav sef de pe peste tot este cu siguranta seful meu!! si nu va imaginati ca o spun numai eu.. toate subordonatele lui sint de aceeasi parere!! este genul de sef care atunci cind se va pensiona se va plinge dupa el la propriu... normal ca mai are si piticii lui, dar este normal, doar de asta i sef.. si apoi la cit de ingaduitor se poarta cu noi, trebuie sa i intelegem si noi acesti 10% piticei... intelege problemele pe care le avem, avem in el suport 100% , discutam cu el despre orice... este super tipu! indiferent de problema si de delicatetea ei.. parc ar fi un parinte.. ne protejeaza de furia sefilor mai mari si ne apara (atit cit ii sta in putinta)de acestia! profesional!!! este super, cel mai super din institutie! pe bune! cit despre a l alunga cind imi sta in coasta, ii spun pe bune.. ca nu pot lucra cu el in coasta!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ma incadrez bine in subiect totusi o sa va cer parerea intr-o problema. Am in compartimentul de care raspund o colega care nu vrea sa corecteze o lucrare despre care stie ca are greseli. Incearca sa ma trateze de sus numai pentru faptul ca eu sunt mai tanara decat ea. Daca ii spun sa faca lucrarea cum trebuie incepe sa se certe cu mine si nu pot ajunge la o intelegere cu ea. Nu vreau sa iau nici o masura mai drastica cu ea ca doar suntem toti oameni. Ca sa ma fac mai bine inteleasa, mai am doamne mai in varsta in compartiment cu care lucrez foarte bine, cu care colaborez foarte bine din ambele sensuri si de la mine la ele si de la ele la mine. Deci eu nu ma consider o scorpie care vrea sa faca lumea cum spune ea si totusi..... Daca ati avut asa cazuri sau ati auzit, cum ar trebui sa procedez ca totusi sa ajungem la un consens ca eu am incercat tot si nu am ajuns la nici un rezultat. Vreau sa specific ca pana acum vreun an aceasta doamna nu a avut un sef care sa o coordoneze. Si mai vreau sa spun ca pentru acele lucrari sunt trasa la raspundere eu nu ea. Multumesc! gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, nu ai incotro, trebuie sa recurgi la masuri ferme, cu riscul de a fi nepopulara. Dc. nu faci asta "doamnele in varsta" ti se vor urca in cap usurel si pe unde mai scoti camasa? Ii spui "corectezi sau..." si gata! Cunosc f. bine acest gen de doamne, bata profesional, dar cu aere nemasurate. Eu niciodata nu am inteles de ce li se permite. Ca "au muncit o viata"? E egal cu zero dc. sunt incompetente, au muncit o viata, dar prost si in zadar. ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...