Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sexul in timpul menstruatiei


Recommended Posts

quote:
Initial creeata de martha78
Ce credeti este bine sa facem [xinpat]in timpul menstruatiei? Zilele trecute am citit un articol in care scria ca sexul in timpul ciclului nu este contraindicat mai ales daca nu nu apar dureri Mihaela
Nu numai ca nu e contraindicat, chiar ajuta la prevenirea crampelor. Daca mai incalc regulamentul, voi fi banat[img]http://www.click-smilies.de/sammlung0903/sauer/angry-smiley-036.gif[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[cool][cool]Conchita[:-)))][:-)))][:-)))] Asa,acum sa-mi dau si eu parerea.Nu stiu de ce dar perioada menstruatiei este ceva ff intim pt mine.Plus ca am zile in care ma simt ingrozitor,dureri groaznice de burta de mijloc.Pur si simplu nu pot,nu as putea depasi senzatia de murdarie . Ar mai fi un motiv ,insa altadata[:D] Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, razi tu, razi, Harap Alb, dar mie chestia cu crampele mi-a adus spontan in minte poezia Penes Curcanul cand scapa el de la regimentul zece, si ce lung i se parea drumul pana la, zice poetul, acasa. eu traduc acasa=budoarul nevestei. si cum piciorul, nemernicul, era ala ranitul care il intarzia in atingerea scopului, e clar ca si daca ar fi fost nevasta cu rusii in vizita, ea s-ar fi sacrificat cu eroism pentru mantuirea penesului-curcan de crampe la femurul accidentat.[fuga] acuma stau sa ma gandesc daca asa suna poezia cu Penes Curcanul :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Julie Da, afirmatia e corecta. Cel putin asa spun unele reviste medicale. J.
kuku, tot eu sunt, nu ma uri prea tare :)) deci, in prima zi ai crampe, poate si in a doua. in a treia viata se vede deja in roz si purcezi la treaba. crampe oricum nu mai ai. ca daca ai, numai bufnituri si inghionteli la locul crampos nu ti-ai dori ca medicatie. prin urmare, cand anume in intervalul respectiv tre prestata activitatea ca sa previna crampele? si se previn astfel crampele de luna urmatoare? cate luni de practica intensiva in perioada albastra se recomanda pentru eliminarea totala a crampelor? oricum, suna revolutionar. e ca si cum ai trata vanataile cu alte lovituri de bata in plus. [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cert e ca restrictii nu sunt (in nici un fel, asadar nici in privinta zilei, volumului etc :)))) - atata vreme cat, repet, partenerii sunt sanatosi. Crampele din timpul menstruatiei sunt de fapt contractii uterine. Ca oricarui fel de crampa, li se pot da la cap cu diverse chimicale: cumparate de la farmacie ori de la supermarket (de ex. algocalmin sau alcool), ori produse de propriul corp (de exemplu cocktailul de hormoni si neurotransmitatori care se elibereaza in organism in timpul preludiului si al orgasmului). Se stie ca acestea din urma concureaza ca tarie morfina, numai ca sunt produse in cantitati mult mai mici.[:)] J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Julie
hormoni si neurotransmitatori care se elibereaza in organism in timpul preludiului si al orgasmului
Conchita inca nu stie ce-i aia[pk] Someday, I'll invent a device to stab people in the face through the Internet[img]http://www.stopstart.freeserve.co.uk/smilie/shootout.gif[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai baiete, pe tine cine te-a invitat aici? Nu vezi ce scrie pe usa??? INTERZIS BARBATILOR!!!!!!! Asa ca lasa comentariile rautacioase, ca s-ar putea sa te trezesti [bruta]. pe urma [mariaj][mariaj][mariaj], si la sfarsit [zid] [asia]Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...