Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

E, si daca unii dintre noi (sau dintre _ei_) au nume de ras mai exista altii care din nume aparent nevinovat au facut un...dar mai bine sa vedem urmatorul exemplu: Familie respectabila ...Tinca^. Urmeaza copiii: Tinca Carmen Tinca Camelia si Tinca Catalin Cu stima, tata Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fratilor , pe mine ma cheama "LUP" si intotdeauna mi-a fost rusine cu numele asta .Cea mai tare faza a fost cand in liceu , in clasa mea s-a transferat o colega pe care o chema "MIELUL" si eram lupu si mielu.....[bang]cu putin noroc in curand o sa ma cheme "Spitzer" .. mult mai bine , right?[detectiv][nl] :D
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de Sicriu Ion ? Pe usa ar scrie Fam.Sicriu: d-na Sicriu, dl.Sicriu si vreo cîteva sicrie mai mici. Pe vremea cînd l-am cunoscut eu nu era înca însurat, zicea ca în facultate îl parasisera cîteva prietene pentru ca nu voia nici în ruptul capului sa-si schimbe numele, care "e mostenit de la parinti precum culoarea ochilor etc." Dar eu le înteleg pe fetele alea... [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, sper ca cei din cauza nu sunt pe forum... la liceu, in clasa, aveam asa: Cucu, Pelican si Pescarus :)). Aveam un prof mai mistocar care striga catalogul: pasare singuratica, pasare ocrotita de lege, pasare neocrotita de lege... Saracii mei colegi. Noi ne amuzam si ei cred ca tare sufereau. (dragii mei colegi, daca sunteti pe forum, nu va suparati pe mine, trimiteti-mi un PM, ca tare mi-e dor de voi) Si am auzit de un caz... numele de familie Putzaru... si parintii fara prea multa imaginatie, au dat numele fetei lor... Victoritza!!! Aoleu ce combinatie... Si un caz haios: doi injineri: Pe unu-l chema Rosu, pe altu Galben. Vorbesc la tefelon: alo tovarasu ing Rosu, aici tovarasu ing Galben... Ca-n povestile cu imparatu' Verde si Ros' V-am pupic, Mih
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a povestit odata de o tipa pe care o chema Gaura. Si abia astepta sa se marite ca sa scape de numele asta. Un fost coleg de scoala (cel care îmi povestea) o întîlneste dupa ani si-o întreaba cum îi merge, ea zice ca s-a maritat iar el, nerabdator: "Na, si cum te chiama acum ?" "Fir-ar sa fie, Borta !" Iar o chestie simpatica: el cu numele de famile Carp, ea tot Carp. Cînd se casatoresc, ofiterul starii civile întreaba conform regulii: "Ce nume doriti sa purtati dupa casatorie ?" Raspunsul e bineînteles "Carp"... [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numele meu de don'soara era....Sutu (a se citi Shutu)...mai, frate, am urit numele asta de cind ma stiu si am avut noroc ca am scapat de el:))) prin casatorie si nu am altul mai dihai[:D] (Gaura-Borta:))). Copiii ne ziceau ...Shutu Parashutu[:D][:D][:D]. Imi venea sa ma ascund sub banca de cite ori se striga catalogul si ce e mai nasol e ca atunci la scoala invatatoarea-profesorii te strigau pe numele de familie. Uh, si mi-am zis ca daca am sa fiu profesoara vreodata (si chiar am fost) am sa strig copiii numai pe numele mic si asa am si facut. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by acina
Incredibil. Cate nume ciudate. Am avut si eu o colega de liceu pe care o chema Capatana. Si mi se parea aiurea. Se pare ca se poate si mai rau. Anca
Io am avut o colega de generala pe care o chema Capatina, cine stie, o fi aceeasi [:D] Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...