Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ce sa mai vorbim, am avut un coleg în clasa I-a pe care îl chema Bouros Vasile (de cumva citeste îl rog neaparat sa ma contacteze !) Dar niciodata nu m-am/ne-am gîndit la un bou ros(u), l-am luat cum era, un tip sufletist, destept, desi sarac lipit pamîntului (doamne, exista asa ceva !), un baiat care a razbatut prin viata fara nici un "atu" în mîna -un baiat de milioane, sa-l pui pe rana !!! Cu acest Bouros am fost...da, oameni, exista si asa ceva- colega din clasa 1 pîna în clasa 12 !!! Singurul, dealtfel, care mi-a fost 12 ani coleg de scoala. Daca ma "aude" sa ma contacteze, iar daca stiti de un om cu numele asta (ultima oara l-am întîlnit în Iasi), trimiteti-l la mine, mi-e dor de "fratiorul" meu ! [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mey fratilor, Radeti voi, radeti, dar pe mine ma cheama (dupa casatorie) ABA, adica "TATA" in limba ebraica. Si mai haios a fost replica baietelului meu (4 ani): "eu sunt Shimon Aba si Danit (sora lui de 1 an) e Danit Ima (ima=mama)". Replica vine ca o constatare la faptu ca fetita in primul an de viata a beneficiat de mai multa atentie din partea mea, in viziunea puiului meu cel mare! Tatal (=aba) ocupandu-se mai mult de cel mare. Camelia.[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E destul de amuzanta chestia asta cu numele (mai ales daca nu esti in cauza). Si eu am parte discutii pe tema asta - desi nu foarte funny. Dar merge cam asa: vorbesc cu cineva la telefon si ma intreaba de nume. Cam aici incepe dialogul: - Ma numesc Dana Darla! - Si numele (last name)? - Darla. - Nu, numele va rog (last name)! - Darla. - Si prenumele (first name) (daca vede ca nu scoate multe de la mine)? - Dana. - Si care e numele (last name)? - Darla. - etc - etc Asta pentru ca dupa casatorie, mi-a luat numele dupa sot Darla. Pe aici "Darla" ca si prenume e foarte comun si americanii mei se can incurca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apoputzoaie Manuela. Era mereu pe coperta revistei de matematica, trimitind probleme, rezolvindu-le si noi ne hlizam ca aia, si ne treceam numerele din revista de la unul la altul daca a mai publicat fetitza ceva[:D] Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...