Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
O prietena de-a mea,medic stomatolog,mi-a povestit cea mai tare faza: la cabinet a venit intr-o zi o domnisoara super dichisita si eleganta.La sfarsitul consultatiei asistenta era sa lesine cand a intrebat-o cum o cheama: Basina(a se citi bashina). Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mate
O prietena de-a mea,medic stomatolog,mi-a povestit cea mai tare faza: la cabinet a venit intr-o zi o domnisoara super dichisita si eleganta.La sfarsitul consultatiei asistenta era sa lesine cand a intrebat-o cum o cheama: Basina(a se citi bashina). Oana
HAHAHAHAH..am ris de m-am prapadit!!![:D][:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe perioada studentiei am lucrat la Directia Fiscala a Mun. Arad, fiind cea mai tanara de acolo, chiar daca nu eram angajata pe post de casier am fost pusa la casierie pentru a incasa impozitul... Intr-o zi vine o doamna foarte bine imbracata, o doamna cu "fitze", si spun fitze pentru ca d-na respectiva imi facea semne din cap, dar eu nu le intelegeam...incep sao caut dupa adresa, nu o gasesc si dau sa o caut dupa nume...intreb femeia cum o cheama...d-na in sopata in spune numele de fam....eu nu inteleg si o rog sa-mi spuna mai tare...spune d-na dar fiind fff mare galagie o mai rog sa-mi spuna odata si spune d-na Pizdirca...si eu in gura mare : "Cum Pizdirca?" la care se aude din sala cum aproape toti contribuabilii incep sa rada...biata femeie sa intre in pamant de rusine si eu odat cu ea ca nu mi-am dat seama ca am strigat atat de tare... Mi-a parut rau ca am facut-o pe biata femeie sa se rusineze si in fond si la urma urmei nu are nici un motiv...pentru ca nu ea si-a ales numele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cool][cool][cool] La liceu am avut si eu colegi cu nume haioase. S-a intamplat ca in aceeasi clasa sa fim doua colege cu nume de popoare: Unguru si Rusu, apoi vreo cativa cu nume din regnul vegetal: Mazare, Radacina, Narcisa, Pasat, dar cel mai mult ne distram pe seama unei colege pe care o chema Limisca (limishca)...era si nostima tipa, isi taiase uniforma pana pe genunchi (prin anii 80 nu intrai in liceu fara cordeluta si fara numar matricol, iar uniforma era obligatoriu sub genunchi cu o palma)iar baietii rideau si ziceau " Li misti bini mai Limisca !!![ispita][ispita][ispita] Piskotel si Ruxybel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by descintec
quote:
Originally posted by iubibubi
Ion Merealbe. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
hai mah, ca asta-i frumos rau, are poesie .. D.
... si era (este) profesor de engleza... scolit la Oxford... http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce as avea de spus......... pai ma aflu in situatia multor oameni cu nume ciudate. numele meu de familie este oala. mdddddd... nu pot sa spun ca am plecat cu sanse inegale in viata datorita acestui nume, dar va dati seama ce aiurea este cand esti intrebat cum te cheama. eu in genegeal sunt intrebata de 2 (daca nu de 3) ori numele si avand in vedere ca lucrez cu oamenii mi se intampla destul de des. merg sa cumpar ceva si cand "tanti" de la ghiseu imi cere datele pentru factura urmeaza ceva de genul: -numele? -oala -cum????? -oala -stiti, aia care se foloseste la bucatarie.... bine ca norocul meu este ca pot sa-mi schimb numele dupa al sotului. una din bucuriile faptului ca ma marit in toamna este si asta suna altfel REDAC FLAVIA, NU??????? va pup dulce. [;)] flavia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar MOCOFAN????ce ziceti? pe mine m-a chemat Morau inainte de casatorie.ma gandeam ca poate imi voi schimba numele in ceva mai deosebit...toata viata mi-au cantat colegii "roata morii se-nvarteste,tac-tac-tac/.../morarita-i cu fuiorul....".si am facut un maaaaare salt!COJOCARU ma numesc acum. aveam o amica care se numea BUCA.si mereu primea tel clasice:"dnul buca e acasa?ma bucur ca e popoul intreg!" Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...