Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

OARE CAND.............


Recommended Posts

nu cred ca oamenii devin "Dumnezei". noi ne-am ales ce probe sa trecem cand am venitca oameni pe acest pamant. Noi am ales asta pt evolutia spirituala. Dumnezeu ne poate da doar ajutor spiritual, restul trebuie sa-l facem noi. Un singur suflet nu poate face nimic daca e singur, dar daca mai aduci inca unul si inca unul poti incepe sa muti "pietricelele" de la baza muntelui. Uite ce s-a reusit pt Cristi. Eu consider ca s-a mai muta o pietricica cu fiecare reportaj, cu fiecare mail, cu fiecare telefon data undeva pt el. Nu stiu cati cred aici in karma, reincarnare, spiritualitate, dar eu sunt convisa ca Dumnezeu nu ne-a dat acel ceva care ne doare si ne supara fara un motiv, iar acela e ca noi sa devenim mai buni prin durere, suferinta. Ati observat cati dintre "oameni" se schimba atunci cand sufera? Cum mentalitatea lor se schimba uneori cu 180 de grade? Multa lumina si sanatate tuturor, Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Freia, si eu cred in Karma, si mai cred ca NOI suntem cei ce avem, in mare masura, friiele destinelor noastre in mana...ma apuca insa REVOLTA si NEPUTIINTA cand vad cati oameni nevinovati sufera, si cati altii stau nepasatori si se uita...nu aici, acest forum pare a fi o mica insulita de oameni carora LE PASÄ...Eu ma intreb, oare UNDE putem noi incepe sa schimbam ceva, si nu aici, unde sutem, mai mult sau mai putin, pe aceeasi lungime de unda, ci AFARA, acolo unde viata colcoteste de necazuri, neputiinta si nepasare, ACOLO unde batrani profesori cersesc pe starda, unde copii nevinovati mor cu zile numai din lipsa de bani... [bang][bang][bang] Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...