Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O modalitate de a avea 58 de neveste


Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Valentina eu ma refeream la faptul ca acele femei erau majore ca puteau sa gandeasca si sa hotarasca singure daca sa faca un copil cu un mos sau nu. Era ca o constatare nu ca o replica. Scuze, nu m-am exprimat bine,am observat acum ca are intelesul pe care l-ai apreciat si tu. Mesajul tau l-am inteles perfect. gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina, teoretic se poate casatori cu ea asa tinara, daca ea si parintii ei sint de acord cu casatoria, odata ce fata a avut ciclu, deci a trecut in rindul domnisoarelor, dar numai cu acordul ei. Practic, cam toti parintii isi casatoresc fetele dupa ce acestea termina cel putin liceul, daca parintii nu-si pot permite sa le plateasca studiile in continuare, deci cam pe la 18 ani. Sint insa cazuri in care familia fetei e nevoiasa si daca sint oameni simpli, fara prea multa carte, cad la intelegere cu astfel de "miri", care ajuta astfel familia fetei sa iasa din saracie, dar asta nu e cazul in zona Golfului, unde familiile sint foarte instarite, de-aia zic ca ceva e "incondeiat" - ori virsta "mirelui", ori nr. de copii, ori nr. de neveste, deoarece nu poate divorta asa simplu, fara sa-si despagubeasca nevasta, chestia ca poate divorta la orice ora are el chef e poveste, despagubirile stabilite prin contractul de casatorie pot costa mai mult decit cheltuielile cu intretinerea nevestei![:D] Si treaba cu Charlie Chaplin poate e, poate nu e adevarata, n-avem noi de unde sa stim, numai nevestele lui stiu adevarul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma intreb cat e de adevarat articolul .Ca din cate stiu eu si ca sa-ti permiti cele 4 sotii legale trebuie sa ai o situatie financiara deosebita ,in plus de asta sunt anumite motive care iti ingaduie sa ai mai multe sotii (daca una nu poate avea copii ,sau e bolnava ,etc)Deci nu prea poti sa faci cum vrei tu si chiar cu atatea neveste .Plus ca in cazul in care vrei sa divortezi trebuie sa prezinti motive intemeiate si sa-ti despagubesti nevasta .Fiecare sotie trebuie tratata in mod egal .Mi se pare o fictiune dar poate who knows? anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...