Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dezgustator!


Recommended Posts

Ma poate lamuri cineva care este rostul acestui subiect? Ca este scarbos, evident... numai ca nu-nteleg... care-i treaba? E un fel de "Hai sa ne-ngretosam si sa ne indignam impreuna"? Sau ce? Ce gasiti voi interesant la acest subiect? Ghiza, mi-ar placea sa cred ca avem creier nu "creier". Q
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns
exista o solutie foarte simpla: scrisori de protest lui richard branson ( c/o virgin airlines, virgin records, virgin travel, etc.), in care ne exprimam oroarea fata de urinalul cu pricina si totodata il instiintam de intentia noastra de a-i sabota TOATE produsele daca nu schimba porcaria.si eventual dat mai departe la toti cunoscutii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Incriminata buda, este un obiect de arta decorativa, de inspiratie retro, pop-art, si este opera unei femei, designer danez, Meike van Schijndel. Colectia de obiecte sanitare, prezentata la cateva targuri si expozitii de profil, se numeste Bathroom Mania. (Mai multe informatii gasiti la: http://www.bathroom-mania.com/home.html) 2. Bun. Daca ar fi sa comentam din punct de vedere estetic... ok, sunt de acord ca este un obiect mai degraba urat, exceptand cromatica indrazneata. Daca insa evaluam semiotic respectivul obiect, este intr-adevar un amestec de bizar-grotesc si scarbos. Numai ca reactiile individuale sunt subiective. De exemplu, lui Richard Branson ( c/o virgin airlines, virgin records, virgin travel, etc.), i-a placut atat de tare incat l-a cumparat... aveti ceva impotriva? 3. Ghiza, multumesc pentru explicatii; intelesesem din prima. Ce n-am inteles este ce ineres prezinta acest subiect pentru DC, in general si pentru voi, in particular. Daca ati vedea un caca* mare in mijlocul unui trotuar (un lucru urat si scarbos) in loc sa treceti mai departe, v-ati aduna de jur-imprejur sa va minunati "Vaaai! Yach! ce chestie oribila si scarboasa!"? Q ______________ * CÁCA subst. (În limbajul copiilor) 1. Materii fecale, excremente. 2. Lucru murdar, respingãtor. – Cf. fr. caca. (Sursa: DEX '98)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine, sus numita ilustratoare/designera nu ma impresioneaza decat poate pentru prostul gust al obiectelor dumisale. ma indoiesc mult ca isi face iluzii ca va ramane in istoria artei, pentru ca domnia sa nu face arta de dragul artei ci cu intentia vadita sa vanda cat mai multe kitchuri. de gustibus, deh. ce pune mr. branson in wc-ul personal e treaba domniei sale, ce pune insa intr-un loc public e treaba noastra a tuturor celor care-i sustinem bunastarea prin tot ce cumparam de la virgin,inc. si, atata vreme cat exista destule persoane nemultumite, da, e treaba noastra sa-i aratam ca nu ne simtim apreciate ca femei si culmea, eu chiar cred ca n -ar ramane indiferent daca ar sti ce reactii provoaca in unele dintre noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by qsar Daca ati vedea un caca* mare in mijlocul unui trotuar (un lucru urat si scarbos) in loc sa treceti mai departe, v-ati aduna de jur-imprejur sa va minunati "Vaaai! Yach! ce chestie oribila si scarboasa!"? Q ______________
eu una as anunta pe cei de la primarie ca e nevoie de curatenie, pentru ca m-ar intrista sa fie mizerie la mine in oras.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...