Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dezgustator!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Azi am cumparat si io 2 ziare...Ev. Z si Libertatea...in amandoua trona victorios poza si descrierea...se pare ca nu numai domnului de la Virgin i-a placut, ci si onor. editorilor de ziar, ca vad ca le plimba de la un ziar la altul...bleah...de aia discutam, sa ne ingretzosham si daca se poate sa protestam oficial, cum zicea cineva mai sus... V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sursa: http://www.bathroom-mania.com/virgin.html "With illustrative design it is very important to make an obvious link between the look of the design and it's surroundings. A good story behind the design helps trigger the fantasy, so the design will stay fun to look at. Form and color are obvious spirit-lifters, and therefore I designed 'Bathroom Mania!'. The designs are based on stories that -for me- have to do with the total bathroom experience. The thought that some people have with the 'Kisses' design is not necessarily my idea... Sometimes you have to broaden your horizon and if you take a good look at the Bathroom Mania! line, you might understand the ideas/stories behind the sanitary-wares and where the 'Kisses' urinal came from. 'Kisses' is made as an art-piece with a wink to reality. The thought that this urinal only represents a man peeing in a womans mouth, never even occurred to me while making it. Lighten up, it just a cartoonish looking mouth, there are worst things in the world to get all worked up about. We get loads of great responses to the Bathroom Mania! designs and 'Kisses' urinal of both men and women who think it's a great idea and can't wait to see one in real life. I think that says enough. Luckily for all those women who feel offended, they will never run into a 'Kisses' urinal at a restroom. ;-) Sincerely, The Bathroom Mania! designer, Meike van Schijndel (Yes! I am a woman!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer iertare, insa nu cunosc limba engleza atat de bine incat sa-mi permit sa traduc textul de mai sus cu certitudinea ca am prins toate nuantele semantice. Eeei, iata ca tanara designer* daca nu va ramane in analele artei, ceea ce nu contimporanii (sic) decid, macar a capatat notorietate internationala. Pana cand si ziarele romanesti au publicat poze cu scandalosul obiect sanitar. Ceea ce, pentru un artist, face mai mult decat gloria postuma. Daca ar fi sa ne luam dupa definitia din dictionar**, toate obiectele decorative sunt Kitsh, cu exceptia unicatelor. Pentru ca bunul gust este o chestiune subiectiva, conjuncturala, de context socio-cultural, deci nu poate fi considerat un criteriu. Canoanele artei... ei, bine, asta este altceva, dar numai mairii initiati isi pot permite evaluari valorice de acest gen. Nu ma numar printre ei, asa ca eu pot doar sa folosesc termeni simpli "frumos/urat" (in acceptiunea mea, evident) sau , mai simplu, "imi place/nu-mi place". Q ___________________ * Conform Normelor (onor) Academiei Romane, femininul cuvantului designer, este... designer, ca si in cazul denumirii altor profesii, titluri si ocupatii: profesor, doctor, medic, senator, director etc. Daca doriti sa protestati impotriva acestei realitati discriminatoare la adresa femeilor, o puteti face direct la: Institutul de Lingvistica “Iorgu Iordan - Alexandru Rosetti” de pe langa (onor) Academia Romana. email: inst@iordan.lingv.ro Acad. Marius Sala (director) ** KITSCH, kitschuri, s.n. 1. Termen folosit pentru a determina un obiect decorativ de prost gust. 2. Reproducere sau copiere pe scarã industrialã a unor opere de artã, multiplicate si valorificate comercial. [Pr.: chici] – Din germ. Kitsch. (Sursa: DEX '98)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No, acuma dati cu rosii, fetele, dar daca asta e perceptia doamnei designer despre feminitate si la ce e buna ea...., fie la ei! Daca asta se cere pe piata iar doamna designer din ratiuni mai mult sau mai putin de "self-esteem" a decis sa comita grozavia cu pricina, iarasi...fie la ei. Imi pare rau, dar nu ma pot indigna in aceeasi masura cu voi. Nu ma identific cu gura aia larg deschisa. Dar atata vreme cat unele dintre reprezentantele sexului nostru sunt dispuse sa faca foarte multe chestii pentru (ceva) bani , de ce sa nu fie si un kitch care sa ilustreze asta? Trisha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Na extraordinar ce oroare mare! [hop] Chiar ieri am vazut intr-un magazin o figurina in forma de cap (de barbat) care figurina era suportul pentru peria de WC. Perie care...v-ati prins din prima: se introduce in gura ,printre dintii ranjiti. SI mi-am adus aminte de oroarea generala de aici de pe site.... reveniti-va mey nu mai fiti asa sensibiluase Laura si papusica din burtik (34 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...