Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cura cu seminte de marar


Recommended Posts

Buna, fetelor! Stiu ca cineva a dat o data reteta din "Formula as" cu seminte de marar pentru anumite afectiuni, printre care si legate de sini. Nu reusesc sa o gasesc nici pe site aici si nici in formula as, ma poate ajuta cineva? Multumesc mult, Tatiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
se macina in piua sau cu rasnita electrica de cafea 20 de linguri de seminte de marar. Pulberea astfel obtinuta se pune intr-un borcan, dupa care se toarna deasupra doua pahare de spirt alimentar indoit cu apa. Se inchide borcanul, se lasa la macerat timp de 10 zile, apoi se filtreaza. Se iau din acest preparat 3-4 lingurite pe zi, diluate in apa, pe stomacul gol. Efectele apar in maximum o luna si sunt uluitoare. Tratamentul, pentru stabilizarea efectelor, se tine sase luni la rand. Zi-ne si noua daca a avut efect![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tatiana,si Livia a dat o cura cu marar seminte dar altfel... ...semintele se dau prin rasnita de cafea si pulberea rezultata se ia ca atare...o lingura dimineata si o lingura seara.Se tine sub limba ,nu se inghite.Eu nu am reusit,imi facea greata...poate ca tu poti. Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si eu reteta, abia suportam gustul, mai ales ca mie mi se face greata foarte repede de la orice. Am reusit totusi sa respect reteta o luna de zile, dar nu am vazut nici-un efect si-am abandonat-o, ca m-am gandit ca poate ma chinui degeaba. Mai bine incercati niste uleiuri de masaj pe baza de marar si alte plante. Se gasesc la plafar, dar nu stiu ce rezultate au. Ma gandesc ca, cel putin, nu mai trebuie sa suporti gustul oribil. Mai era o reteta asemanatoare, tot din Formula AS, cu praf de lemn dulce, dar si asta are un gust oribil. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspunsurile voastre! Intr-adevar asta este articolul din Formula As pe care il retinusem dar imi aminteam (gresit dupa cum constat)ca aceasta cura ar avea rolul de a potenta atit frumusetea dar si sanatatea lor si acest ultim aspect m-ar fi interesat de fapt. (bine ca nu m-as plinge daca mi s-ar mai mari un pic) Deci ziceti ca totusi nu ati obtinut rezulatatele dorite? Va pup si va multumesc din nou! Tatiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...